ورود

View Full Version : سوال: براي برنامه نويسي جولا چه چيز لازمه ؟

orache
سه شنبه 10 تیر 1393, 00:13 صبح
سلام به اساتيد يه سوال داشتم كه فكر كنم جاش تو همين تالار باشه چون مربوط به طراحي هست
من ميخام برنامه نويسي جوملا رو تو ٢ -٣ ماه كه بيكارم ياد بگيرم بتر براي پول حالا سوالم اينه قبلش بايد چي بلد باشم ؟؟ فقط cssو html كافيه ؟ ايا غير از ساخت قالب و پلاگين كار ديگه اي هم ميشه براي جوملا انجام داد ؟ ميشه يه كتاب فارسي خوب كه خونده باشين معرفي كنين براي جوملا ؟ البته نيازي به جاوا اسكريپتو جي كيوري اينا كه نيست درسته ؟ اصلا استفاده ميشه ؟
راستي تو اين كار پول هست يا خير ؟
ممنون دوستان

ab.ali
سه شنبه 10 تیر 1393, 00:55 صبح
من با Joomla کار نکردم ولی فکر نکنم بتونین توی 2-3 ماه یاد بگیرین اگه اینجوری بود که همه برنامه نویسی یاد می گرفتن شما هم که فکر می کنم بازی ساز هستین و بهتره همون بازی سازیتون رو ادامه بدین.:لبخندساده:
برای بقیه سوال ها هم باید بگم علاوه بر HTML,CSS,PHP, زبان هایی مثل JS,jQuery,MySQL,Less و ... هم مورد نیازتون گاهی اوقات می شه!
از زبان هایی مثل jQuey و ... که نام بردم برای زیباسازی طرحه و قالب سایتتون و نه برای کار های سمت سرور!
پول هم که باید بگم از بازی سازی بهتره! یک سایت می نویسین و و ابسته به کارتون پوب می گیرین ولی من چون 16 سالمه خیلی توی بازار کار و ... نیستم و باید از دیگر دوستان کمک بگیرین.

mohamad_torabi
سه شنبه 10 تیر 1393, 01:23 صبح
من با مدیریت محتوا جوملا کار نکردم ولی با دات نت نیوک چرا
اگر وقتتون رو پای طراحی وب به صورت حرفه ای بزارین بهتر سود میکنید و اگرم مثلا برای پویا سازی خواستین اموزش رو 5 قسمت میبینید طراحی قالب مدیریت محتوا رو یاد میگیرید
همه چی شدنیه فقط همت و تلاش لازمه!

orache
سه شنبه 10 تیر 1393, 12:25 عصر
ممنون
داداش چي ميگي اگر بازي خوب بسازي حتي ١ نفره براي اندرويد و بفروشي تو ماركت قشنگ پول ١٠ سال يك طراح رو در ميارين من فعلا همه ي كار ها مثل مدل سازي انيميشن لول ديزاين و ... رو خودم دارم ياد ميگيرم
كامپيوترم خرابه و تو 2 -3 ماه ديگه درست ميشه براي همين نميخاستم اين وقت رو هدر بدم گفتم طراحي ياد بگيرم البته قبلا يه چيزايي خونده بودم ولي يادم رفته
پس شما ميگين ياد نگيرم ؟ راستي من فقط خواستم قالب بسازما فقط قالب جوملا
ممنون

ab.ali
سه شنبه 10 تیر 1393, 15:36 عصر
ممنون
داداش چي ميگي اگر بازي خوب بسازي حتي ١ نفره براي اندرويد و بفروشي تو ماركت قشنگ پول ١٠ سال يك طراح رو در ميارين من فعلا همه ي كار ها مثل مدل سازي انيميشن لول ديزاين و ... رو خودم دارم ياد ميگيرم
كامپيوترم خرابه و تو 2 -3 ماه ديگه درست ميشه براي همين نميخاستم اين وقت رو هدر بدم گفتم طراحي ياد بگيرم البته قبلا يه چيزايي خونده بودم ولي يادم رفته
پس شما ميگين ياد نگيرم ؟ راستي من فقط خواستم قالب بسازما فقط قالب جوملا
ممنون

خب همچین چیزی کم اتفاق می افته شما باید بشینی فکر کنی داستان بازی چیه، گرافیکش چطوریه،کد نویسیش چطوریه، کدوم .... و غیره و حالا انقدر شرکت های بزرگ برای این کار ها اومده که کم این اتفاق پیش می آد ، حالا توی کشور های دیگه بگی یک چیزی ولی توی ایران فکر نکنم!
در جواب سوال دیگتون باید بگم هر طور دوست دارین ، ولی نظر شخصی بنده اینه که یک کار رو ادامه بدم، نه این که از این شاخه به شاخه دیگه بپرم! شما می تونید مهارت های بازی سازی تون رو توی این مدت جساراتا افزایش بدین!:لبخندساده:
قالب هم از ضعیف شروع می شه تا عالی حالا بستگی به سلیقه و طراحی شما داره و از طرفی اگر شما برای فروش و بازار کار می خواین باید بگم توی دو-سه ماه یاد گیری اونم برای CMS فکر نکنم بتونین به مرحله ای برسین که بخواین یک سایت خوب در بیارین و بفروشین.

mohamad_torabi
سه شنبه 10 تیر 1393, 18:39 عصر
در جواب سوال دیگتون باید بگم هر طور دوست دارین ، ولی نظر شخصی بنده اینه که یک کار رو ادامه بدم، نه این که از این شاخه به شاخه دیگه بپرم! شما می تونید مهارت های بازی سازی تون رو توی این مدت جساراتا افزایش بدین!:لبخندساده:

این حرف به نظر من اشتباهه شما که تو یک بعد پیشرفت کنید شناخته نخواهید شد مثلا بهتره در کنار طراحی وب خوشنویسی انجام بدین تا اگر در این کار پیشرفت نداشتید هنر دیگه ای برای انجام دادن داشته باشید البته این یک مثال بود:چشمک:

ab.ali
سه شنبه 10 تیر 1393, 18:58 عصر
این حرف به نظر من اشتباهه شما که تو یک بعد پیشرفت کنید شناخته نخواهید شد مثلا بهتره در کنار طراحی وب خوشنویسی انجام بدین تا اگر در این کار پیشرفت نداشتید هنر دیگه ای برای انجام دادن داشته باشید البته این یک مثال بود:چشمک:

حرف شما درسته من خودم در کنار طراحی وب و خیلی دیگه از کار ها، خوشنویسی و ... هم می کنم اما منظورم در حوزه کاریه! یک زمانی شما با کامپیوتر بازی سازی می کردی اما الان میای یک دفعه طراحی وب ، از نظر شما این خوبه ؟ یا مثلا به قول خودتون خوش نویسی ، کسی که 2 سال خط تحریری کار می کرده به نظر شما درسته که یک دفعه هوا به سرش بزنه و بره سراغ خط تستعلیق؟

vimax23
چهارشنبه 11 تیر 1393, 15:25 عصر
سلام به اساتيد يه سوال داشتم كه فكر كنم جاش تو همين تالار باشه چون مربوط به طراحي هست
من ميخام برنامه نويسي جوملا رو تو ٢ -٣ ماه كه بيكارم ياد بگيرم بتر براي پول حالا سوالم اينه قبلش بايد چي بلد باشم ؟؟ فقط cssو html كافيه ؟ ايا غير از ساخت قالب و پلاگين كار ديگه اي هم ميشه براي جوملا انجام داد ؟ ميشه يه كتاب فارسي خوب كه خونده باشين معرفي كنين براي جوملا ؟ البته نيازي به جاوا اسكريپتو جي كيوري اينا كه نيست درسته ؟ اصلا استفاده ميشه ؟
راستي تو اين كار پول هست يا خير ؟
ممنون دوستان

شرکت های زیادی تو ایران مشغول فعالیت هستن که جوملا رو سالیان سال هست تغییر میدن با کپی رایت خودشون به مشتری عموما دولتی میچپونن
کار تجاری میخوایی بکنی بهتره یه زبان برنامه نویسی تحت وب که پیشنهاد میکنم پایتون یا پی اچ پی هست رو یاد بگیری
از پروژه های کوچیک میتونی شروع کنی تا به cms برسی الاماشالله هم که فریم ورک داریم تنبل هم باشی زود یاد میگری وقت بزاری
جی کوئری یکی از کتابخونه های معروف جاوااسکریپت هست که اینم اینقدر پلاگین آماده هست که کدنویسی توش به حداقل رسیده
کتاب به درد نمیخوره باید کسی رو پیدا کنی بری زیر دستش کار کنی