PDA

View Full Version : سوال: ارسال پارامتر به فرم قبلی

tara1367
سه شنبه 10 تیر 1393, 10:03 صبح
سلام دوستان
من در برنامم یه فرم خرید و فروش دارم که میخوام کاربر به جای اینکه خودش تکست مربوط به تلفن مشتری رو وارد کنه با زدن دکمه ای وارد دفترچه تلفن شده بعد از پیدا کردن شماره مشتری این شماره رو به فرم خرید و فروش که همچنان باز هست بفرسته. حالا من این کد رو در رویداد onclosed فرم دفترچه تلفن نوشتم که زمانی که این فرم بسته شد پارامتر رو به فرم قبلی که باز هست بفرسته ولی کار نمی کنه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. با سپاس

FrmKHFHCompany f2 = new FrmKHFHCompany();
f2.txtMoshtariNo.Text = txtMoshtariNo.Text;
if (Application.OpenForms["FrmKHFHCompany"] != null)
{
Application.OpenForms["FrmKHFHCompany"].WindowState = FormWindowState.Normal;
Application.OpenForms["FrmKHFHCompany"].Activate();
}

mz6488
سه شنبه 10 تیر 1393, 11:27 صبح
سلام.تو فرم دفتر تلفن یه یاتن ok درست کنید و dialog result اون رو برابر ok قرار بدید.بعد از دستورات زیر استفاده کنید

frmTellBook frm =new frmTellBook();
frm.ShowDialog();
if (frm.DialogResult == System.Windows.Forms.DialogResult.OK)
{
//اینجا باید مقادیر رو پاس بدید
}

farhad.k.t
پنج شنبه 12 تیر 1393, 16:22 عصر
سلام دوست عزیز
در فرم مربوط به شماره تلفن ها در رویداد formclose یا در یکی از رویدادهای selected value changed یا selected index changed لیست باکس یا کامبوباکس با استفاده از کد زیر مستقیما شماره را به فرم اصلی منتقل کنید...

Application.OpenForms["Form1"].Controls["textBox1"].Text = comboBox1.Text;

موفق باشید...

tara1367
سه شنبه 17 تیر 1393, 12:16 عصر
سلام دوست عزیز
در فرم مربوط به شماره تلفن ها در رویداد formclose یا در یکی از رویدادهای selected value changed یا selected index changed لیست باکس یا کامبوباکس با استفاده از کد زیر مستقیما شماره را به فرم اصلی منتقل کنید...

Application.OpenForms["Form1"].Controls["textBox1"].Text = comboBox1.Text;

موفق باشید...

تشکر ولی این کد رو که میزنم ارور میده: Object reference not set to an instance of an object.
کد:

Application.OpenForms["FrmKHFHCompany"].Controls["txtMoshtariNo"].Text = txtMoshtariNo.Text;

tara1367
شنبه 04 مرداد 1393, 12:07 عصر
دوستان کسی نمی دونه؟