PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی واسه خلاص شدن از این دو راهی؟

mohamad_fa
چهارشنبه 11 تیر 1393, 10:16 صبح
سلام دوستان من دوست دارم یه فروشگاه اینترنتی مث سایت دیجی کالا داشته باشم
باید چه زبانی رو بخونم؟
الان html و css رو می دونم
اما برم سراغ چی php یا asp یا java؟

کسی میدونه سایت دی جی کالا با چه زبانی نوشته شده؟

prans.info
چهارشنبه 11 تیر 1393, 10:26 صبح
php
جاوا اسکرپیت هم یاد بگیری بد نیست

mohamad_fa
چهارشنبه 11 تیر 1393, 10:34 صبح
دیجی کالا با php نیست مطمینم

DR.HTML
چهارشنبه 11 تیر 1393, 10:52 صبح
باید چه زبانی رو بخونم؟

اینطور که به نظر میرسه شما از برنامه نویسی سمت سرور چیزی بلد نیستید نوشتن سایتی مثل دیجی کالا حداقلش یه سالی کار میخواد و شما باید مطالعه و تمرین زیادی اشته باشید
ضمنن اینکه میگین دیجی کالا با php نیست مننظورتونو نفهمیدم گر اینه که نمیشه پیاده سازیش کرد منظورتونه , حرفتون اصلا درست نیست php یه زبان قدرتمنده از Asp سر نباشه ازش کمتر نیست نه تنها دیجی کالا بلکه خیلی سایتهای بزرگتریو میشه با php نوشت

mohamad_fa
چهارشنبه 11 تیر 1393, 10:57 صبح
منظورم اینکه دیجی کالا با php نوشته نشده
آخه هیج جا سایتش تو قسمتی که آدرس سایتو وارد میکنی اون بالا پسوند php. دیده نمیشه!

prans.info
چهارشنبه 11 تیر 1393, 11:10 صبح
آخه هیج جا سایتش تو قسمتی که آدرس سایتو وارد میکنی اون بالا پسوند php. دیده نمیشه!
چه ربطی داره با .htacess میشه آدرسی ساخت که وجود نداره ...

mohamad_fa
چهارشنبه 11 تیر 1393, 11:21 صبح
میشه یکم در مورد
.htacess توضیح بدی؟

prans.info
چهارشنبه 11 تیر 1393, 11:27 صبح
میشه یکم در مورد
.htacess توضیح بدی؟

سرچ کنید اطلاعات زیادی به دست میازید ...
http://phpro.ir/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-url-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%84%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-htaccess/

hamedarian2009
چهارشنبه 11 تیر 1393, 17:02 عصر
باید چه زبانی رو بخونم؟

اگه میخواهین یه سایت فروشگاهی رو خودتون بنویسین باید به یک زبان سمت سرور مثل asp.net یا php مسلط باشین وگرنه میتونید از فروشگاه ساز هم استفاده کنید مثل پرستا شاپ یا open cart

دیجی کالا با asp.net نوشته شده

us1234
چهارشنبه 11 تیر 1393, 18:55 عصر

بخش اول سوالات را دوستان لطف کردند و جواب دادند
ولی در خصوص دی جی کالا
اگر هدر های برگشتی از سرور را چک کنیم به این شرح است :

SERVER RESPONSE: 301 Moved PermanentlyContent-Type: text/html; charset="UTF-8"
Server: Microsoft-IIS/7.5
X-Powered-By: ASP.NET
Date: Wed, 02 Jul 2014 14:56:38 GMT
Content-Length: 147
که نشان دهده سرور ویندوز و استفاده از زبان asp می باشد .
و مصداق دیگر این ماجرا در ارور 404 نمایان است .

http://www.digikala.com/5

MRmoon
چهارشنبه 11 تیر 1393, 20:24 عصر
باید چه زبانی رو بخونم؟

درود.
انتخاب زبان به خودتون بستگی داره.

با هر 3 این زبان ها میشه این سایت رو نوشت.

همونطور که دوستان اشاره کردن ، دیجی کالا با Asp.net نوشته شده.
علاوه بر موارد گفته شده وقتی سورس یک صفحه رو نگاه کنی چیزی مثل این کد ها رو دیدی بدون Asp.net هستش:

<div class="aspNetHidden">
<input type="hidden" name="__EVENTTARGET" id="__EVENTTARGET" value="" />
<input type="hidden" name="__EVENTARGUMENT" id="__EVENTARGUMENT" value="" />
<input type="hidden" name="__VIEWSTATE" id="__VIEWSTATE" value="/wEPDwUJNDYxNzMyMjAxD2QWAgIBD2QWBAIED2QWAmYPZBYCAgE PZBYCZg9kFgJmDxYCHgdWaXNpYmxlaGQCCQ9kFgICAQ9kFgICA Q9kFgICAQ8WAh4EVGV4dAWeCTx1bCBjbGFzcz0ncm9vdCBydGw nPjxsaSBjbGFzcz0nc3ViIGNhdC0xJz48YSBocmVmPScvTWFpb i9Nb2JpbGUnPtmF2YjYqNin24zZhDwvYT48L2xpPjxsaSBjbGF zcz0nc3ViIGNhdC0yJz48YSBocmVmPScvTWFpbi9UYWJsZXQtR UJvb2stUmVhZGVyJz4g2KrYqNmE2Kog2YggINqp2KrYp9ioINi u2YjYp9mGIDwvYT48L2xpPjxsaSBjbGFzcz0nc3ViIGNhdC0zJ z48YSBocmVmPScvTWFpbi9MYXB0b3AnPtmE2b4g2KrYp9m+INm IINii2YTYqtix2KfYqNmI2qk8L2E+PC9saT48bGkgY2xhc3M9J 3N1YiBjYXQtNCc+PGEgaHJlZj0nL01haW4vQ29tcHV0ZXItUGF ydHMnPiDaqdin2YXZvtuM2YjYqtixINmIINiq2KzZh9uM2LLYp 9iqINis2KfZhtio24wgPC9hPjwvbGk+PGxpIGNsYXNzPSdzdWI gY2F0LTYnPjxhIGhyZWY9Jy9NYWluL0NhbWVyYSc+INiv2YjYs dio24zZhiDYudqp2KfYs9uMINmIINmB24zZhNmFINio2LHYr9i n2LHbjCA8L2E+PC9saT48bGkgY2xhc3M9J3N1YiBjYXQtNyc+P GEgaHJlZj0nL01haW4vVmlkZW8tQXVkaW8tRW50ZXJ0YWlubWV udCc+INiq2YTZiNuM2LLbjNmI2YbYjCDYtdmI2KrbjCDZiCDYq ti12YjbjNix24wgPC9hPjwvbGk+PGxpIGNsYXNzPSdzdWIgY2F 0LTUnPjxhIGhyZWY9Jy9NYWluL09mZmljZS1NYWNoaW5lcyc+I NmF2KfYtNuM2YYg2YfYp9uMINin2K/Yp9ix24wgPC9hPjwvbGk+PGxpIGNsYXNzPSdzdWIgY2F0LTIzO TInPjxhIGhyZWY9Jy9NYWluL1BlcnNvbmFsLUFwcGxpYW5jZSc +2YTZiNin2LLZhSDYtNiu2LXbjDwvYT48L2xpPjxsaSBjbGFzc z0nc3ViIGNhdC05Jz48YSBocmVmPScvTWFpbi9XYXRjaC1DbG9 jayc+2LPYp9i52Ko8L2E+PC9saT48bGkgY2xhc3M9J3N1YiBjY XQtNTc1Myc+PGEgaHJlZj0nL01haW4vSG9tZS1BcHBsaWFuY2U nPtmE2YjYp9iy2YUg2K7Yp9mG2q/bjDwvYT48L2xpPjwvdWw+PGRpdiBjbGFzcz0nbmVtYWQgY2Vud GVyJz48aWZyYW1lIHdpZHRoPScxMjUnIHNjcm9sbGluZz0nbm8 nIGhlaWdodD0nMTQwJyBmcmFtZWJvcmRlcj0nMCcgc3R5bGU9J 21hcmdpbjogMDsgcGFkZGluZzogMDsgYm9yZGVyOiAxcHgnIHR lbXBfc3JjPSdodHRwOi8vZWNuZS5pci90cnVzdHNlYWwvc3ltY m9sLmFzcHgnIHNyYz0naHR0cDovL2VuYW1hZC5pci90cnVzdHN lYWwvc3ltYm9sLmFzcHgnPjwvaWZyYW1lPjwvZGl2PmRkzt4HT b5P7Xa5oDmbUK/c86NcRDV4Bwx57lI2AF4ZiDc=" />
</div>

محمد.

mfungroup
چهارشنبه 11 تیر 1393, 21:29 عصر
من همین الان میتونم یه سایت با php برا شما بنویسم که تو آدرس همه صفحاتش .asp باشه و همچنین سایت asp مینویسم که پسوند همشه صفحاتش .php پاشه
همچنین میشه پسوند ها رو حذف کرد، البته من تو جذب برنامه نویس دیجی کالا دیدم که نوشته بود با asp هست ولی این دلیل نمیشه به این خاطر php زیر سوال بره، با php خیلی راحت تر میشه همچین سایتی در آورد
ولی تفاوت phP و asp اونجا احساس میشه که قرار باشه رایانه های دفتر با سایت ارتباط داشته باشن که صد در صد در این صورت asp بهتره
ولی اگه قرار باشه یه سایت خوب داشته باشید شک نداشته باشید که بهترین گزینه C هست

mfungroup
چهارشنبه 11 تیر 1393, 21:31 عصر
بهترین و سریع ترین گزینه برای هسته C هست، البته باید سرور قدرتمند و بدون محدودیتی هم داشته باشید :لبخند:

metal gear solid 4
چهارشنبه 11 تیر 1393, 23:49 عصر
من همین الان میتونم یه سایت با php برا شما بنویسم که تو آدرس همه صفحاتش .asp باشه و همچنین سایت asp مینویسم که پسوند همشه صفحاتش .php پاشه
همچنین میشه پسوند ها رو حذف کرد، البته من تو جذب برنامه نویس دیجی کالا دیدم که نوشته بود با asp هست ولی این دلیل نمیشه به این خاطر php زیر سوال بره، با php خیلی راحت تر میشه همچین سایتی در آورد
ولی تفاوت phP و asp اونجا احساس میشه که قرار باشه رایانه های دفتر با سایت ارتباط داشته باشن که صد در صد در این صورت asp بهتره
ولی اگه قرار باشه یه سایت خوب داشته باشید شک نداشته باشید که بهترین گزینه C هست
یعنی من موندم شما چطور بهترین زبان برای برنامه نویسی تحت وب رو C انتخاب کردید!!! هرچیزی به درد جای خاص خودش میخوره. یا کامل توضیح بده حرفتو یا نزن از این حرفا جای دیگه!! البته میدونم تنها دلیل شما سرعت C هست و بس.
اما میدونی چه مشکلاتی گریبانگیرت میشه؟
مطمئنا C از PHP سریعتره اما به هیچ وجه برای طراحی سایت بهتر نیست. یکی از بزرگترین مزیتاش تفسیر نکردن کدها با هر بار درخواسته. کامپایل کردنشون در واقع. چنین چیزی در ورژن جدید PHP تحت عنوان OPCache وجود داره ک کدهای PHPرو کامپایل میکنه. کاری تقریبا مشابه با سیستم HHVM فیسبوک. به علاوه برای افزایش پرفورمنس سایت ابزارهایی ک با C++‎‎‎‎‎ نوشته شدن میتونن به کمک PHP بیان مثل memcache, redis, nodejs صف های ایمیل و پیام. پردازش های تصویری و صدها تکنیک دیگه. اما هسته ی کار برای طراحی وبسایت PHP و ASP هستن... و البته یه سری زبان های دیگه مثل python. یا ruby.

omidabedi
پنج شنبه 12 تیر 1393, 02:52 صبح
بهترین و سریع ترین گزینه برای هسته C هست، البته باید سرور قدرتمند و بدون محدودیتی هم داشته باشید :لبخند:

الان از c برای خود برنامه های سیستم عاملم استفاده نمیکنن چونکه یک زبان سطح پایینه اگر قرار بود از c استفاده بشه برای طراحی سایت یا حتی خیلی از کارای تحت سیستم عامل و چیزای دیگه که اصلا php و asp و... نمیومدن

اگه بخوایم با c یک سایت بسازیم که با نوع مشابه خودش با زبان php برابری کنه میدونید نیاز به چند ساعت/نفر کار هست؟؟؟؟؟؟

من سایتی رو ندیدم که کامل با c یا C++‎‎ نوشته شده باشه مگر برای مواقع خاص و optimization های سطح پایین که در طول زندگی یک برنامه نویس بندرت پیش میاد به چنین چیزی نیاز پیدا کنه

php در میان زبان های سطح بالا برای وب در مقایسه با asp بهتر و مناسب تره

حتی برای برنامه هایی که نیاز هست
رایانه های دفتر با سایت ارتباط داشته باشن php بهتره چونکه اکثر برنامه های اینجوری یک integration system دارن (api هم جزئش میشه) برای ارتباط با بقیه ی زبان ها

و اصلا ربط خاصی ب زبان مقصد ندراه

علاوه بر این از لخاظ هزینه و منابع اموزشیم php بهتره

pilot1900
پنج شنبه 12 آذر 1394, 15:55 عصر
چه ضایع انقدر نسبت به زبون ها متعسبین . هر چیزی در جایگاه خودش یه ارزشی داره دیگه . چون ویژوال استدیو تو ایران کرکه asp جا افتاده و در دنیا php چون رایگانه . دلیله استفاده دیجیکالا و بانکها از asp امکان لینک کردن نرم افزار های ویندوزی به نرم افزار بازم چون توایران ویندوز کرکه تو دنیا همه لینوکسی هستن چون رایگانه ولی هر کدوم در جای خودشون فوق العاده عمل میکنن .
چه java چه php چه asp چه و چه