PDA

View Full Version : ذخیره ی فعالیت کاربران

koorosh4
چهارشنبه 11 تیر 1393, 13:12 عصر
چطور میشه فعالیتهای کاربران سایت را ذخیره کرد (اعم از ورود و خروج و اعمال تغییرات همراه با ساعت و تاریخ و آی پی آدرس کاربر) و ماهیانه و یا هفتگی به کاربران گزارش عملکرد داد ؟
مثلا گوگل هر چند از گاهی برام میل میده و گزارش عملکردم را بهم میده .
ممنون

Unique
چهارشنبه 11 تیر 1393, 23:31 عصر
به این کار میگن log گرفتن از فعالیت کاربران که باید مثلا موقع ورود کاربر یک Log مربوط به ورود بگیرین یا موقع ایجاد یک رکورد log مربوطه بگیرین ؟
البته باید دید اصلا این به درد شما میخوره یانه ؟ آخه گرفتن این log ها توی Performance برنامه تاثیر زیادی داره و باید دید اصلا ارزشش را داره یا نه. فکر نکنین یک کلاس خاصی هست که برای شما هر طور مایل باشین log میگیره ! منطق برنامه را فقط شما میدونین و شما میتونید این Log ها را تولید کنید. حالا اگه log ها را توی database ذخیره کنین میتونید گزارش هم بگیرین.

koorosh4
پنج شنبه 12 تیر 1393, 11:50 صبح
به این کار میگن log گرفتن از فعالیت کاربران که باید مثلا موقع ورود کاربر یک Log مربوط به ورود بگیرین یا موقع ایجاد یک رکورد log مربوطه بگیرین ؟
البته باید دید اصلا این به درد شما میخوره یانه ؟ آخه گرفتن این log ها توی Performance برنامه تاثیر زیادی داره و باید دید اصلا ارزشش را داره یا نه. فکر نکنین یک کلاس خاصی هست که برای شما هر طور مایل باشین log میگیره ! منطق برنامه را فقط شما میدونین و شما میتونید این Log ها را تولید کنید. حالا اگه log ها را توی database ذخیره کنین میتونید گزارش هم بگیرین.

بله میخوام توی بانک ذخیره کنمش .
الان کاربر که وارد سایت میشه نام کاربری و آی پی و تاریخ ورود و ساعت ورودش را نمایش میده . اما برای ذخیره در بانک اطلاعاتی موندم چیکار کنم . کتاب جعفرنژاد قمی و محمد مصدری را مطالعه کردم . توی هیچکدومشون به چنین چیزی اشاره نشده . اونا فقط میگن برای ذخیره در بانک اطلاعاتی باید یه فرم بسازیم با html و اطاعات را از کاربر بگیریم . تو نت هم گشتم دیگه خسته شدم . همه جا بانک اطلاعاتی را با ورودی کاربر آوردن .
نمیدونم چطور باید این اطلاعات را ذخیره کنم .

<script>
TIME = new Date();
DIFF = new Date() - TIME ;
INTV = window.setInterval("Show_Clock()",1000) ;

function Show_Clock(){
TIME = new Date(new Date() - DIFF) ;
HH = TIME.getHours() ;
MM = TIME.getMinutes() ;
SS = TIME.getSeconds() ;
document.getElementById('CLOCK').innerHTML=((HH<10 )? "0"+HH:HH) + ":" + ((MM<10)? "0"+MM:MM) + ":" + ((SS<10)? "0"+SS:SS);
}
</script>
<span id="CLOCK"></span>

<br>
<?php echo jdate('j / F / Y');?>

<!-- پایان کد تاریخ و ساعت -->
<br>
<?php echo $this->currentUser->username; ?>
<?php echo('خوش آمدید '); ?>
<br>
<?php echo ('آی پی شما :');?>

<?php echo getenv("remote_addr"); ?>
در ضمن این خیلی خوبه . یعنی اگه کسی بگه تو این ساعت به سایتت سر نزده میتونی براش پرینت بگیری . خیلی خوبه هاااااا . مثل بازی عصر پادشاهان که من 2 تا اکانت داشتم منو اکانتم را بستن و ساعت و تاریخ و نام کاربری و شماره آی پی هامو نشون دادن که توی یک ساعت با هر دو اکانت از یه جا آن شده بودم . خب دقسقا مچ منو گرفتن . و این خیلی خیلی خوبه .120737

koorosh4
شنبه 14 تیر 1393, 12:11 عصر
به این کار میگن log گرفتن از فعالیت کاربران

اسم بانک اطلاعاتی هم ole هست . اگه بلدید لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

Veteran
شنبه 14 تیر 1393, 13:00 عصر
خب همیشه ورودی رو با HTML ارسال میکنید و در کوئری قرار میدید و اجرا میکنید !
حالا به جای اینکار،مقادیر دیگه ایی توی کوئری قرار بدید
مثلا برای ای پی

$_SERVER['REMOTE_ADDR']

اون ادمین هم که با فرم ارسال میشه و حتما اعتبار سنجی شده که اجازه ورود داده و نام کاربری رو داره نشون میده،بعد از صحت اطلاعات همچین کوئری اجرا کنید !
تغییر این کد به عهده خودتون! چراکه باید با برنامه شما هماهنگ بشه

"INSERT INTO `logs` (`id`, `user_id`,`ip`,`time`) VALUES (NULL,'{$userID}','{$_SERVER['REMOTE_ADDR']}','{$time}')"

در اینجا هم کسی واسه کسی برنامه نخواهد نوشت.فقط شبه کد و راهنمایی.

Veteran
شنبه 14 تیر 1393, 14:32 عصر
خودتون دارید میگید "راهنمایی میخوام" ماهم راهنمایی کردیمو تا جایی که بتونیم راهنمایی میکنیم.
اما اینکه گفتم کسی برنامه نمی
نویسه هم از این جهت بود که دید شما نسبت به فعالیت در انجمن عوض بشه و اینطور نباشه که بگین اینجا برنامه رو مینوسین.
به هرحال من که شمارو نمیشناسم و دشمنتون هم نیستم!
ی نکته دیگه هم اینکه اینجا خبری از دوست داشتن و نداشتن نیست و همه تا جایی که بدونن و بتونن جوابگو هستند.
ر
اما برای نوشتن این کد که میخواید، راهنمایی شد، اما بنظر شما با دستورات پایه ایی پی اچ پی و کار با دیتابیس اشنا نیستید که پیشنهاد میکنم پکیج اقای شهرکی رو تهیه کنید.

koorosh4
شنبه 14 تیر 1393, 14:42 عصر
نه من تکه تکه دارم ساخت یک سایت کامل را یاد میگیرم . تا الانم چندین پروژه از اول شروع کردم و یه جاهایی رسیدم و خراب شده و گذاشتم کنار . اینیکی فعلا از همه بیشتر دوام آورده که تا الان ارور نداده البته به کمک دوستان بوده . بله کمک و راهنمایی گفتم میخوام . اما نه با نیش و کنایه .
ما توی ویژاول بیسیک مثلا تکست باکس میذاشتیم و مخفی میکردیمش اما داده ها را نگه میداشت و هرجا میخواستیم استفاده میکردیم. اما اینطور که میبینم تو پی اچ پی چنین چیزی نیست و از لیبل هم (lable) نمیشه کمک گرفت . میخوام بدونم راه ذخیره اطلاعات چیه . کدشونم گذاشتم که بدونید چطور نمایش داده میشن . شاید راه نمایش به راه ذخیره مربوط باشه .
پیشنهادتون راجع به پکیج هم ممنونم . من 2تا کتاب گرفتم . جعفر نژاد قمی و محمد مصدری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد . این مطلب اما توش نبود متاسفانه . بازم از راهنماییتون ممنون

Veteran
شنبه 14 تیر 1393, 14:52 عصر
کنایه ایی در کنار نبود و نیست.فقط یاداوری قوانین تالار بود.
اما در مورد تکست باکس باید بگم که خیر اینجا به این شکل نیست.
چون شما با یک محیطی سرو کار دارید که دو بخش کلاینت و سرور هستو کاملا مجزا.
اما برای ذخیره داده و استفاده از اطلاعات تا زمان بودن در سایت، میتونید از سشن استفاده کنید.

koorosh4
شنبه 14 تیر 1393, 15:12 عصر
برای ذخیره داده و استفاده از اطلاعات تا زمان بودن در سایت، میتونید از سشن استفاده کنید.

خب پس یه چیزی هست که داده ها را نگه داره . ممنون . دنبال همینم . البته کوکی هم تو کتاب جعفرنژاد توضیح داده . اما کوکی وقتیه که سیستم شخص اجازه ایجاد کوکی از سایت در سیستم را بده . (یعنی شخص رو امنیت سیستم حساس نباشه )
ممنونم بابت راهنمایی .