PDA

View Full Version : چگونگی طراحی سال مالی در دیتابیس جداگانه

sm_1366
پنج شنبه 12 تیر 1393, 14:04 عصر
با سلام .
من میخوام دیتابیس یک سیستم مالی رو طراحی کنم ...
این سیستم
مثل سیستم های حسابداری دیگه دارای سال مالی میباشد من تو این سایت راجع بهش زیاد جستجو کردم اینو فهمیدم که بهتره که هر سال مالی رو تو یه دیتابیس باشه
اما متاسفانه روشش رو کسی نگفته بود تو اینترنتم گشتم چیزی نبود
حالا من خواستم اینو بدونم که چطور میشه تو یک دیتابیس چند تا دیتابیس تعریف کرد؟
آیا اصلا این امکان وجود داره ؟ یا اصلا نیازی به این نیست که دیتابیس های سالها با هم تو یه دیتابیس اصلی جمع بشن؟
اگر این امکان هست میشه بگید به چه شکلیه؟
ممنون

s.karim
سه شنبه 24 تیر 1393, 11:03 صبح
برای هر سال مالی یک دیتابیس جداگونه تعریف کن
و یک دیتابیس کلی برای نگهداری یه سری اطلاعات کلی و تنظیمات برنامه که برای همه ی سال مالی ها مشترک است.
و بعد درون برنامه با استفاده از سال مالی جاری برنامه ، دیتابیس آن سال مالی رو فعال کن.
همین

frozen
چهارشنبه 25 تیر 1393, 10:58 صبح
من تا حالا سه تا سیستم مالی طراحی کردم ، همه تو یه دیتابیس بودن دلیلی نداره سه تا دیتا بیس باشن، که لازم بشه کانکشن رو سال به سال عوش کنی ، بعدشم اول سال مالی شما دو تا سال مالی فعال داری اون وقت چی؟ واسه آرشیو کردن اطلاعات سال مالی هم من ترجیح دادم از Data warehousing استفاده کنم وقتی سال مالی رو بست اطلاعات رو با SSIS میرم تو یه OLAP نگه میدارم.

s.karim
چهارشنبه 25 تیر 1393, 12:56 عصر
من تا حالا سه تا سیستم مالی طراحی کردم ، همه تو یه دیتابیس بودن دلیلی نداره سه تا دیتا بیس باشن، که لازم بشه کانکشن رو سال به سال عوش کنی ، بعدشم اول سال مالی شما دو تا سال مالی فعال داری اون وقت چی؟ واسه آرشیو کردن اطلاعات سال مالی هم من ترجیح دادم از Data warehousing استفاده کنم وقتی سال مالی رو بست اطلاعات رو با SSIS میرم تو یه OLAP نگه میدارم.

اگه حجم دیتا در هر دیتابیس زیاد باشه ، به مرور زمان بعد از گذشت چند سال ، یه دیتابیس جواب میده آیا ؟!!