PDA

View Full Version : نمایش شماره ردیف در کنار رکوردها

mahtab8025
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 10:18 صبح
با سلام
من یک گزارش دارم که می خوام شماره ردیف رکوردها در کنارش قرار بگیره.چی کار کنم؟

Seivan
دوشنبه 25 اردیبهشت 1385, 13:16 عصر
راههای مختلفی وجود دارد. مثلا ساده ترین راه استفاده از Commom Field ها می باشد. که در آن فیلدی به اسم RecordNumber وجود دارد. ابتدا Field Explorer را باز کنید و از قسمت Common Field ها فیلد RecordNumber را داخل گزارش Drag & Drop نمایید. بعد می توانید تنظیمات اعشاری و ... فیلد را نیز کنترل کنید.
اما اگر شماره رکورد باید بعد از یک گروه یا یک صفحه یا ... Reset گردد راههای دیگری نیز وجود دارد. که در صورت نیاز برایتان تشریح می نمایم.

azadeh_1510
سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 14:14 عصر
راههای مختلفی وجود دارد. مثلا ساده ترین راه استفاده از Commom Field ها می باشد. که در آن فیلدی به اسم RecordNumber وجود دارد. ابتدا Field Explorer را باز کنید و از قسمت Common Field ها فیلد RecordNumber را داخل گزارش Drag & Drop نمایید. بعد می توانید تنظیمات اعشاری و ... فیلد را نیز کنترل کنید.
اما اگر شماره رکورد باید بعد از یک گروه یا یک صفحه یا ... Reset گردد راههای دیگری نیز وجود دارد. که در صورت نیاز برایتان تشریح می نمایم.
اگر شماره رکورد باید بعد از یک گروه یا یک صفحه یا ... Reset گردد چه راهی دیگری وجود دارد.
با تشکر

mahtab8025
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 12:35 عصر
ممنون از لطفتون.اگر میشه راه حلش را برای گروه هم بفرمایید.

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 12:58 عصر
از نظر من در صورتی که می خواهید یکباره تغییر ایجاد کنید از formula field استفاده کنید

Seivan
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 13:23 عصر
در اینجا راه حلی ارائه خواهم داد که شماره رکورد باید بعد از گروه Reset گردد. فرمولی تحت نام RowNumber ایجاد کنید:

// save this formula as RowNumber

global numberVar RowNumber ;
RecordNumber - RowNumber

فرمول بالا در واقع همان شماره رکورد جاری را محاسبه می کند. فرض کنیم می خواهیم بعد از گروه 1 این شماره Reset گردد. برای این کار روی GroupFooter1 کلیک راست کرده و Section Express را انتخاب نمایید. برای یکی از خواص گروه مثلا جلوی خاصیت KeepTogether آن دستوارت زیر را انتخاب نمایید:

global numberVar RowNumber := RecordNumber ;
true

حال اگر فرمول RowNumber ایجاد شده را در گزارش قرار دهید. تعداد رکوردها را برای شما نشان می دهد.

Seivan
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1385, 13:26 عصر
راه حل بالا یکی از راه حلها بود. راه حل دیگر می تواند استفاده از Running Total Field ها باشد. که می توانید Running ToTal Field ی ایجاد نمایید که شماره یک فیلد خاص را می شمارد اما خاصیت مربوط به Reset After GroupNumber مربوط به running Total Field را برابر Group1 قرار دهید.

azadeh_1510
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1385, 09:34 صبح
با سلام
مشکل نمایش دادن شماره ردیف رکوردها، وقتی رکوردها گروه هستند دقیقا مشکل منهم هست.اما منظورتونو دقیق متوجه نشدم .میشه بیشتر توضیح بدین؟ممنون
بطور کلی من میخوام یک گزارشگیری از مجموع انواع نامه های وارده و صادره هر واحد در یک سازمان را داشته باشم که بصورت یک جدول نمایش دهد ،گروه بندی بر اساس واحد و نوع نامه انجام شده اما 2 مشکل دارم
1-نمایش دادن شماره ردیف رکوردها، وقتی رکوردها گروه هستند.
2-در جدول ساخته شده ، بعد از دادن row, columnها،یک سطر اضافی حاوی مقدار total دارم.که total را هم نمایش میدهد.

Seivan
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 14:26 عصر
برای نشان دادن شماره رکورد وقتی که گروهها رکورد هستند می تواند از فیلد GroupNumber که داخل Common Field ها موجد می باشد استفاده کرد.
یا فرمولی ساخت و داخل آن دستور GroupNumber را تایپ کرد. و فرمول را در محل مناسب در گزارش قرار داد.

meh_secure
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 22:11 عصر
این مشکل قبلا مطرح شده بود

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=24187&highlight=record+number