PDA

View Full Version : اینجا رو نمیفهمم چی شده؟

MiladFathi
شنبه 14 تیر 1393, 14:46 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام،
من درحال یادگیری سی پلاس پلاس همزمان با یادگیری SFML از طریق کتاب game development with SFML هستم . به یه چیزی برخوردم که نمیدونم دلیلش چیه ممنون میشم بهم پاسخ بدین.

Game::Game()
: mWindow(sf::VideoMode(640, 480), "SFML Application")
, mPlayer()
{
mPlayer.setRadius(40.f);
mPlayer.setPosition(100.f, 100.f);
mPlayer.setFillColor(sf::Color::Cyan);
}
void Game::run()
{
while (mWindow.isOpen())
{
processEvents();
update();
render();
}
}

قسمت اولش. این که چرا از : استفاده کرده و کاربردش چیه؟

مسعود اقدسی فام
شنبه 14 تیر 1393, 15:24 عصر
زمانی که قصد اجرای سازنده‌ی Game رو داره، متغیرهای mWiddow و mPlayer رو هم با استفاده از پارامترهایی که براشون ارسال می‌کنه مقداردهی یا تنظیم می‌کنه.

motherboard
شنبه 14 تیر 1393, 16:04 عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام،
من درحال یادگیری سی پلاس پلاس همزمان با یادگیری SFML از طریق کتاب game development with SFML هستم . به یه چیزی برخوردم که نمیدونم دلیلش چیه ممنون میشم بهم پاسخ بدین.

Game::Game()
: mWindow(sf::VideoMode(640, 480), "SFML Application")
, mPlayer()
{
mPlayer.setRadius(40.f);
mPlayer.setPosition(100.f, 100.f);
mPlayer.setFillColor(sf::Color::Cyan);
}
void Game::run()
{
while (mWindow.isOpen())
{
processEvents();
update();
render();
}
}

قسمت اولش. این که چرا از : استفاده کرده و کاربردش چیه؟

سلام.همون طور که خودتون میگید در حال یادگیری سی پلاس پلاس هستید.و پرسشی که ارائه کردید در کتاب های اموزشی مثل پیام نور و یا امیرکبیر به طور مفصلی پاسخ اون وجود داره.بخش های استراکچر و enum ها و انواع داده ای و فضای نام ها و مخصوصا بحث کلاس ها رو قشنگ بخونید تا متوجه بشید که جریان این نقطه بازی ها چیه.اما برای اینکه مقدمه دستتون بیاد این تک نقطه و دو نقطه و یا جفت نقطه ها یک جور پل ارتباطی هستند.و هدفشون همین هست.

MiladFathi
شنبه 14 تیر 1393, 16:11 عصر
سلام.همون طور که خودتون میگید در حال یادگیری سی پلاس پلاس هستید.و پرسشی که ارائه کردید در کتاب های اموزشی مثل پیام نور و یا امیرکبیر به طور مفصلی پاسخ اون وجود داره.بخش های استراکچر و enum ها و انواع داده ای و فضای نام ها و مخصوصا بحث کلاس ها رو قشنگ بخونید تا متوجه بشید که جریان این نقطه بازی ها چیه.اما برای اینکه مقدمه دستتون بیاد این تک نقطه و دو نقطه و یا جفت نقطه ها یک جور پل ارتباطی هستند.و هدفشون همین هست.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام، ممنون حتما این کتاب هایی که گفتید رو میخونم.