PDA

View Full Version : سوال: پیش نیاز های ساخت یک بازی آنلاین تحت وب

MJS.00824
دوشنبه 16 تیر 1393, 07:37 صبح
با سلام.
مدتی است که ساخت یک بازی آنلاین تحت وب (مانند جنگ خان ها و تراوین) ذهن مرا مشغول به خود کرده است.
ساخت یک همچین بازی با جزییات بالا (گرافیک نه جزیات) نیازمند فراگیری چه زبان ها و اسکریپت هایی است (زبان خاصی را بلد نیستم و تا حالا برنامه نویسی نکرده ام) .
PHP کافیست یا زبان های دیگری هم نیاز هست؟
موتور های گرافیکی میتوانند کمک کنند؟
در آخر چه چیزهایی را باید فراگیرم؟
+بنده خیال ندارم تمام جزیات را در آغاز در بازی بگنجانم.

vahidqara
دوشنبه 16 تیر 1393, 09:11 صبح
سلام و درود..
کاری بس سخت و زمانبری است ..
حتما باید تجربه ی برنامه نویسی داشته باشی عزیزم...
مثلا OpenGL و خیلی چیزهای دیگه .. من اصن نه تجربش و دارم و ن دوس دارم سمتش برم .. :لبخندساده:

MJS.00824
دوشنبه 16 تیر 1393, 09:27 صبح
بنده تجربه اش را ندارم ولی آماده ی شروع این راه هستم.
تنها میخواهم بدانم از کجا باید شروع کنم.

MMSHFE
دوشنبه 16 تیر 1393, 09:30 صبح
اگه به گرافیک و ظاهر خیلی اهمیت نمیدین و بازیتون در حد نمایش دوبعدی هست و انیمیشن خیلی ندارین و فقط یکسری تصویر هست که برحسب شرایط بازی جابجا میشن یا میچرخن و اینجور کارهای ساده، میتونید با داشتن دانش زبانهای زیر، کار کنید:
1- سمت سرور (PHP یا Java یا ASP.NET)
2- سمت کلاینت (Javascript و jQuery و Node.js یا vbScript)
3- پایگاه داده ها (MySQL یا SQL Server) با تمامی جزئیات مثل اصول نرمالسازی و بهینگی دیتابیس و روابط و قیدها و...
4- طراحی ظاهر (HTML5 و CSS3)
5- ترکیب سمت سرور و سمت کلاینت (AJAX و COMET و...)
اما اگه گرافیک بازی براتون مهمه و جلوه های سه بعدی و... دارین و انیمیشن میخواین توی بازی پخش بشه، باید به WebGL یا یکی از موتورهای ساخت بازی که خروجی وب هم میدن (مثل Unity3D) هم مسلط باشین.

ravand
دوشنبه 16 تیر 1393, 11:23 صبح
اگه به گرافیک و ظاهر خیلی اهمیت نمیدین و بازیتون در حد نمایش دوبعدی هست و انیمیشن خیلی ندارین و فقط یکسری تصویر هست که برحسب شرایط بازی جابجا میشن یا میچرخن و اینجور کارهای ساده، میتونید با داشتن دانش زبانهای زیر، کار کنید:
3- پایگاه داده ها (MySQL یا SQL Server) با تمامی جزئیات مثل اصول نرمالسازی و بهینگی دیتابیس و روابط و قیدها و...
اما اگه گرافیک بازی براتون مهمه و جلوه های سه بعدی و... دارین و انیمیشن میخواین توی بازی پخش بشه، باید به WebGL یا یکی از موتورهای ساخت بازی که خروجی وب هم میدن (مثل Unity3D) هم مسلط باشین.

Node.js سمت سرور هم هست. node.js برای ساخت بازی جز بهترین هاست. چون عملکردش رو دیدم که میگم.

MJS.00824
دوشنبه 16 تیر 1393, 13:10 عصر

خیلی خیلی ممنون از را هنماییتون.
فقط تا جایی که من اطلاع دارم در بین:
1.سمت سرور PHP بهتر است.
2.سمت کلاک به گمانم Javascript بهتر باشد.
3.پایگاه داده MySQL .
4.طراحی و ظاهر HTML5 .
می خواستم بدانم تصورم در بهینه تر بودن این زبان ها نسبت به هم دسته ای هایشان درست است؟
در بین زبان هایی که در گزینه ی 5 به عنوان ((ترکیب سمت سرور و سمت کلاینت )) معرفی کرده اید کدام یک بهینه تر است؟
لطفا بیشتر توضیح دهید.

Mohammadsgh
دوشنبه 16 تیر 1393, 13:31 عصر
1-همه این زبانها بستگی به پروژه داره
2-اینم لینک (http://nodejs.ir/)درباره Node.js

#Elahe#
دوشنبه 16 تیر 1393, 13:37 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?457261-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DA%98%DB%8C%D A%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D9%88%D8%A8

MRmoon
دوشنبه 16 تیر 1393, 13:44 عصر
با سلام.
مدتی است که ساخت یک بازی آنلاین تحت وب (مانند جنگ خان ها و تراوین) ذهن مرا مشغول به خود کرده است.
ساخت یک همچین بازی با جزییات بالا (گرافیک نه جزیات) نیازمند فراگیری چه زبان ها و اسکریپت هایی است (زبان خاصی را بلد نیستم و تا حالا برنامه نویسی نکرده ام) .
PHP کافیست یا زبان های دیگری هم نیاز هست؟
موتور های گرافیکی میتوانند کمک کنند؟
در آخر چه چیزهایی را باید فراگیرم؟
+بنده خیال ندارم تمام جزیات را در آغاز در بازی بگنجانم.

درود.

خب شما هیچ تجربه ای در برنامه نویسی نداری حداقل چند ماه طول میکشه تا یاد بگیری:چشمک:

بعدش باید ذهن قوی داشته باشی برا پیاده سازی الگوریتم ها.

به تنهایی نمیشه یه بازی مثل جنگ خان ها رو بالا آورد باید یه تیم باشین(یکی بخش طراحی یکی اینور یکی اونور).

به سیستم های خیلی100 قدرتمند نیاز دارید.

کلا برای اینکه بازی موفق بشه باید پول زیاد داشته باشی.:لبخند:

محمد.

amg_123
سه شنبه 17 تیر 1393, 11:31 صبح
سلام و درود بر شما
واسه بازی :
1- از برنامه نویسی تحت وب کمک بگیری پیش نیازاش :
یه زبان سمت سرور مثل PHP,ASP.NET,JSP,Node.js که البته Node.js برایه بازی های real time عالیه
و برای ظاهرشم که باید HTML,CSS,JavaScript

2- از موتورهای بازی سازی استفاده کنی (:لبخند:)
این موتورا مثلا Unity وقتی بازی رو میسازی یه خروجیم واسه وب داره که البته سرورا قدرتمندی واسه اجراش میخواد و یه اینترنت پر سرعت که اصلا به درد ایران نمیخوره:
باید 3D max,Maya,Photoshop بلد باشی
و کار کردن با موتورو که شامل برنامه نویسی و استفاده از ابزار ها میشه
این راه نسبتا از بالایی آسونتره ولی خب هزینه و زمان زیادتری میخواد (:ناراحت:)

3- میتونی از فلشم استفاده کنی مثل بازی طوفان دزدان دریایی

4- از موتورای بازی سازی HTML5 استفاده کنی
http://html5gameengine.com/

همه متنم شد کلمه استفاده کنی(:قهقهه:)، امیدوارم به دردت خورده باشه!
سوال دومتو نفهمیدم!!!!!!!

در کل نتیجه اخلاقیش اینه که فکر این چیزا رو نکن، فقط در یه صورت بهش فکر کن که یه تیم فعال و خلــــــــــــــــاق و با پشتــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــکار زیاد داشته باشی(:خجالت:).

ravand
سه شنبه 17 تیر 1393, 12:08 عصر
3D max,Maya
چرا اینا؟ اینا که خودشون یه سری نرم افزار تحت دسکتاپ هست؟ این آقا میخواد تحت وب کار کنه . یعنی با اینام میشه تحت وب ساخت؟

amg_123
سه شنبه 17 تیر 1393, 12:30 عصر
گفتم که، وقتی شما با استفاده از Unity یه بازی واسه ویندوز میسازی، میتونی خروجی هایه دیگه ای هم بگیری به فرض مثال واسه اندروید، لینوکس، مک و ... یکی از این خروجیا واسه وب یعنی اینکه کاربرا بتونن بازی رو تحت وب انجام بدن البته باید قبلش کاربر برنامه مخصوص اونو رو کامپیوترش نصب کنه این برنامه یه پلاگینه که رو مرورگر نصب میشه و حجمش خیلی کمه در حد 20 MB.

peachcms
سه شنبه 17 تیر 1393, 13:13 عصر
خیلی ها فقز تاکید بر قدرت سرور میکنن اما به نظر من قبل سرور این برنامه هست که باید با تکنیک و سیاست مناسب و الگوریتم های کارآمد نوشته بشه. چون به نظر من 70% از کارو برنامه انجام میده. و با رعایت نکات و آزمون و خطای زیاد جهت رسیدن به الگوریتمی مناسب می توان برنامه خوبی و قدرتمندی نوشت