PDA

View Full Version : کدوم کارش بهتره تحت وب مثل PHP یا #C

Abasbarnamenevis
دوشنبه 16 تیر 1393, 14:50 عصر
سلام دوستان.
من حدود دو ساله دارم مدلسازی کار می کنم و الان بیکارم یعنی کار ثابت ندارم هرجا می خواستم تو رشته ی نرم افزار برم سر کار برنامه نویس یا متخصص شبکه می خواستن
دوستان می خوام برنامه نویسی رو یاد بگیرم ولی نمی دونم بازار کار کدومشون تو اصفهان بهتره . کدمشون رو میشه زودتر یاد گرفت و وقتی شرکت ها برنامه نویس #C می خوان ازش چه کاری می خوان. یعنی باید بشینه چه کار بکنه.
آیا برای یاد گرفتن برنامه نویسی باید حتما برم کلاس و یا میشه با فیلم آموزشی هم یاد گرفت.
ممنون میشم جوابمو بدین.

marys_farahani
دوشنبه 16 تیر 1393, 15:01 عصر
سلام
ان شاء الله به زودی کار مناسبی پیدا کنید.

من که جدیدا به اگهی ها سایت و روزنامه نگاه میکنم اکثر سی رو بیشتر میخوان اما خب پی اچ پی هم بازار خودش رو داره

برای هر دوش باید زمان و انرژی برای یاد گیری بزارین
من خودم پی اچ پی انتخاب کردم و بازم برگردم به عقب پی اچ پی انتخاب میکنم

اگه اشتیاق و پشتکارش رو داشته باشین خودتون هم میتونید یاد بگیرید با اموزش های که تو نت گذاشته شده .

H:Shojaei
دوشنبه 16 تیر 1393, 15:09 عصر
سلام
مدل سازی که نمیدونم چیه!!
ولی واسه برنامه نویسی شما باید دانش نرم افزار داشته باشی که خدا رو شکر احتمالا داری دیگه...
واسه یادگیری برنامه نویسی یه چیزی هست به نام منطق برنامه نویسی که باید از اول داشته باشیش حالا به مرور زمان خودت دستگیرت میشه که داریش یا نه که البته با تلاش و تمرین هم میتونی به دستش بیاری.
این که چه زبانی رو یاد بگیری به نظر من اصلا مهم نیست چون وقتی منطق برنامه نویسی رو یاد بگیری باقیه همش سینتکسه که با یکم تلاش میتونی یاد بگیری اینو خودم تجربه کردم که میگم رو هوا حرف نمیزنم مثلا شما اگه c++ زو یاد بگیری ظرف حداکثر 2 هفته میتونی C# رو با دانشی که از C++ داری یاد بگیری پس یه تحقیق بکن ببین کدوم به صلیقت بیشتر میخوره و اساسی میتونی منطق و پایه ی برنامه نویسی رو یاد بگیری.
البته باید اول راهتو مشخص کنی که میخوای تحت وب کار کنی یا اپلیکیشن؟؟ مثلا اگه بخوای هردوش رو با هم یاد بگیری من بهت C# رو پیشنهاد میدم چون با C# میتونید اپلیکیشن و با ASP.net که همون کدهای C# هستن با یکم چیزایی که اضافشون شده وبشو هم کار کنید. ولی اگه به زبان برنامه نویسی علاقه داری و میخوای وب کار کنی و نمیخوای به جای کد نوشتن درگ دراپ رو یاد بگیری که تو کلا محصولات مایکروسافت همچنین َASP.net هست PHP رو بهت پیشنهاد میدم.
واسه یاد گرفتن برنامه نویسی نمیدونم در چه حد بلدید کار کردین یا نه ولی اگه مفاهیمشو بدونید با فیلمو مقاله و کتاب البته اگه کلاس سختتونه میتونید خودتون یاد بگیرید. ولی استارتش همیشه هر کاری سخته دیگه یه همراه داشته باشید مثله یه استاد یا راهنما بهتره.
بازم میگم واسه برنامه نویس خوب شدن فقط کافیه پایه و منطق زبان رو یاد بگیرید حالا هرطور شده و به هر زبانی شده :)
امیدوارم کمکی کرده باشم...

sun2rise
دوشنبه 16 تیر 1393, 15:21 عصر
به قول دوستمون H:Shojaei (http://barnamenevis.org/member.php?241637-H-Shojaei) که میگه منطق باید داشته باشی درست میگه
شما اگه c# رو بلد باشید مطمئن باشید که php رو هم بلد خواهید بود فقط باید برنامه نویسی رو درک کنید اگه درک کنید هر زبان برنامه نویسی رو که خواستید رو میتونید ظرف مدت کوتاهی بهش تسلط پیدا کنید
الان پول توی برنامه نویسی تحت وب هستش اگه شما برنامه نویسی تحت وب رو یاد بگیرید هم میتونید توی شرکت استخدام بشید و هم میتونید به تنهایی برای خودتون کار کنید
دنبال زبان برنامه نویسی راحت هم نگردید چون هر کدوم از زبان ها سختی های خودشون رو دارن که اگر درک اصلی برنامه نویسی رو بدونید مطمئنن بهشون مسلط هم خواهید شد

Mohammadsgh
دوشنبه 16 تیر 1393, 16:23 عصر
به همه چی بستگی داره

مهرداد سیف زاده
دوشنبه 16 تیر 1393, 17:38 عصر
به نظر من بازارکار به مقدار تسلط طرف بستگی داره شما هر زبانب رو خوب بلد باشی بالاخره تو همین زمینه کار پیدا میکنی
مثلا توی دوستای دوران دانشگاه یه نفر vb.net مینویسه و دو نفر #c و منم php,python,perl
یعنی بیشتر به علایق شما ربط داره.
همچنین اگر یک زبانی یاد گرفتید خودتون رو محدود نکنید. چون معمولا شرکتها الان دیگه fullStack Developer میخوان یعنی هم اوپن سورس سر رشته داشته و هم مایکروسافت و بارها پیش اومده توی شرکتمون به زبان #c کد نوشتم.
شما هم نهایت تلاشتو بکن و پناه بر خدا موفق میشی بیشتر همه ما روزی از صفر شروع کردیم.

Mohammadsgh
دوشنبه 16 تیر 1393, 20:21 عصر
دقیقا با حرفه های آقا مهرداد موافقم:لبخندساده:

Abasbarnamenevis
سه شنبه 17 تیر 1393, 08:30 صبح
خیلی خیلی ممنون از همگی
بنده یه پروژه دانشگاهی از Asp.net دارم که از صفر تا صدشو خودم نوشتم. همچنین یه پروژه حدودا پیچیده هم از ++c کار کردم ولی چون بعد دانشگاه رفتم سراغ مدلسازی (3dmax) یکم یادم رفته ولی هنوز علاقه به برنامه نویسی دارم.
سوالی که بنده داشتم این بود که شرکت ها و کارخانه ها برا استخدام مثلا #C اینجوریه که ما صبح تا شب بشینیم کد بنویسیم.؟ طرز کارشون چطوریه؟

سه شنبه 17 تیر 1393, 13:17 عصر
سلام دوستان.
من حدود دو ساله دارم مدلسازی کار می کنم...
دوستان می خوام برنامه نویسی رو یاد بگیرم ولی نمی دونم بازار کار کدومشون تو اصفهان بهتره . کدمشون رو میشه زودتر یاد گرفت...
تو تاپیک اول که نشون میدادین برنامه نویسی بلد نیستین چون گفتید کدومو میشه زودتر یاد گرفت و گفتین که مدلسازی کار میکردین تا حالا پس خودتون خوب بیان نکردید ;)
واسه هر زبانی که بلد باشی و مسلط کار هست فرقی نداره بستگی به خودت داره. شما هر جا هم بخوای بری مثلا اگه بخوای تحت وب کار کنی باید تقریبا تا حدودی هرچی مربوط به موضاعات تحت وب هست رو بلد باشی مثلا html, css, javascript البته اینا رو تا حد آشنایی باید بلد باشی نه پیشرفته باید ببینی اون کاری که میخوای انجام بدی چه پیشنیاز هایی داره و هرکدوم چقد باید یاد بگیری...

Abasbarnamenevis
سه شنبه 17 تیر 1393, 15:05 عصر
ببخشید .دو تا سوال دیگه دارم
برنامه نویسی معمولا کار تیمیه. آیا تو شرکت ها هم که کار می کنن کار به صورت تیمیه. کسانی که تو شرکت ها و کارخونه ها کار می کنن لطفا از تجربه شون بگن که مثلا من به عنوان یه عضو برنامه نویس تو یه شرکت یا کارخونه چطوری کار می کنم. یه بخش از برنامه رو میدن به من بنویسم ؟ یا به شکل دیگه؟
2. آیا زبان PHP با سی شارپ ربطی هم داره. من با سی شارپ کار کردم و حالا می خوام حرفه ای بشم می خوام ببینم اگه بعدا خواستم PHP هم کار کنم می تونم راحتتر برم سراغش یا اصن هیچ ربطی به هم ندارن. اون منطق برنامه نویسی رو میدونم که فرقی نداره و باید بلد باشم منظورم همین دستورات و زبانشه.

مهرداد سیف زاده
سه شنبه 17 تیر 1393, 15:13 عصر
در مورد سوال اول معمولا بستگی به ساز و کار شرکت داره. مثلا شاید کار شرکت پروژه های بزرگه که پروژه شکسته میشه شاید به شما گفتن یه بخش از کار گرفتن داده ها از سوکت هست و تبدیل آنها به json‌و ذخیره json‌در دیتابیس و یا شاید بگن پروژه کوچیکه شما با وردپرس برای مشتری یه وبلاگ راه اندازی کن
سوال دوم که هم ربط چندانی نیست چون دات نت ساز و کارش با php فرق داره و فرقش در انزوا بردن مفهوم برنامه نویسی استاندارد توسط مایکروسافت هست. مثلا برنامه نویسان c میتونن براحتی php بنویسن یا من php بلد بودم براحتی به زبان perl و python‌هم پروژه نوشتم ولی در اکوسیستم مایکروسافت شما کلا در دنیای دیگه ای قرار دارید. و روش کار طوری دیگه هست. ولی در تمام یک چیز مشترکه و اونم فکر و ذوق و سلیقه و حوصله کدنویسی هست. اگر داری بسم الله و مطمئن باش موفق میشی

سه شنبه 17 تیر 1393, 15:33 عصر
شما وقت بذارید و اگه asp.net بلد باشید بهتون قول میدم کمتر از 2 هفته میتونید PHP رو هم یاد بگیرید البته اگه وقت بذارید ;)
قصد خود نمایی ندارم ولی یه مثال میزنم که میدونم ترسی اکه از یاد گرفتن زبانهای مختلف داری بریزه...
من C# رو بلد بودم PHP هم بلد بودم و هیچی هیچی هیچی 0 از asp.net نمیدونستم فقط تنها چیزی که میدونستم این بود که باید واسه پیاده سازی یک پروژه asp از visual studio استفاده کنم حالا شاید واقعا باور نکنید ولی دقیقا زمان گرفتم ظرف 1 ساعت و 20 دقیقه asp مفاهیمی که php با asp فرق داشت رو پیدا کردم یاد گرفتم و هرکاری هم بعد اون 1 ساعت ازم میخواستم میتونستم انجام بدم البته در حد یه سایت معمولی ;) تاز روز بعدشم یه پروژه ساده نوشتم.
پس این که هی ما میگیم مهم منطق و مفهومه و نه سینتکس یعنی همین شما اگه Asp بلدی دیگه فکر کن با یکم تلاش php رو هم بلدی ;)
واسه کار تو شرکتا هم بستگی به اون شرکت داره مثلا بعضی شرکتا دارن معمولی کار میکنن که شما هم واردش بشید مسئله ای نیست و باهاشون کار میکنید بعضی با CMS کار میکنن یا فریمورک که بخواید با اونا کار کنید باید یاد بگیرید ابزارهاشونو که بازم مسئله ای نیست...
در کل دوست عزیز نمیدونم یه چیزی مثل یه احتیاط یا شاید شاید ترس از مواجه شدن با شرایط سخت تو وجودت هست همون رو بریز بیرون من اولین باری که رفتم یه شرکت واسه کار که یکی از دوستان پیشنهاد داده بود فک میکردم الان برم اونجا باید حد اقل یه 2 ماهی با روش کارشون آشنا بشم ولی وقتی وارد کار شدم دیدم نه اصلا اینطور نیست...
امیدوارم کمکی کرده باشم ببخشید دیگه زیاد حرف میزنم قبلنا اینطوری نبودما... :لبخند:

alibehroozi
سه شنبه 17 تیر 1393, 16:39 عصر
نظر من اینه که اگر برای تخت وب میخواهید از چیزی که مخصوص اون هست استفاده کنید

amg_123
سه شنبه 17 تیر 1393, 23:21 عصر
با سلام
اگه مدل سازی بلدی از صدتا برنامه نویسی بهتره(:لبخند:)، از من میشنوی دور برنامه نویسی رو خط بکش و به 3D Max بچسب، در کنارش موتورا بازی سازی مث UDK یا Unity رو هم کار کن، البته من پیشنهادم بیشتر رو Unity هست، چون کار کردن باهاش خیلی سادست. جدیدا بازار بازی سازی خیلی رونق گرفته، واقعـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــا دیگه شرکت برنامه نویسی مخصوصا طراحی وب زیاد شده، من پیشنهادم بر اینه که بری دنبال بازی سازی.
اگه برنامه نویسی دوست داری که برو سراغ برنامه نویسی. واسه وب به نظر من PHP و برای سیستم عامل Java رو من پیشنهاد میکنم. البته Java هم واسه سیستم عامل داره هم واسه وب. و یک توصیه میکنم که اصلا سراغ Visual Studio نرو.

Abasbarnamenevis
پنج شنبه 19 تیر 1393, 14:21 عصر
ممنون.
من مدلسازی رو از یک گروه بازی سازی شروع کردم و یه پروژه نیمه کاره هم با UDK ساختیم. ولی از ما حمایت نکردن و الان چند ماهه بیکارم. چند تا کار دکوراسیون داخلی انجام دادم ولی جایی برا استخدام به کارم نیومد.
میگن برنامه نویس ها حقوقشون خیلی کمه ولی چه میشه کرد.
آقای Amg_123 شما اینجور که فکر می کنی بازی سازی تو ایران فایده ای نداره چون حمایت کننده ای نیست. بازار رقابت خیلی چیزها رو تغییر میده. حق کپی رایت رعایت نمیشه و خیلی مسائل دیگه.
امیدوارم همه تو کارشون موفق باشند.
از همه ی دوستان به برای راهنمایی هاشون تشکر می کنم.

mohammad.kh
پنج شنبه 19 تیر 1393, 15:33 عصر
من نه برنامه نویسی بلدم و نه بازی سازی و مدلینگ
شما می تونی بری توی کار بازی سازی برای موبایل اندرویید یا ios فک کنم بتونی با تلاش و سابقیه ای که داری خودت واسه خودت کار کنی
برای پروژه های بزرگ می دونم حمایت مالی می خواد ولی بازی های موبایل هم الان خیلی خوب دارن پیشرفت می کنند و فقط یک ایده خوب میخواد
کد نویسی هم اگر داشته باشه یم تونی با تلاش یاد بگیری
و می تونی توی بازارچه های اپلیکیشن ایرانی یا خارجی بازیت رو بفروشی
فقط یک ایده خوب می خواد و اینکه بتونی روی اندرویید و ios با هم ارائه بدی
بمرور هم تجربه ات رو زیاد کنی
فقط نظر بود گموفق باشی

amg_123
پنج شنبه 26 تیر 1393, 23:26 عصر
با سلام خدمت شما
اگه بازی سازی یا مدلسازی بلدی و تهران ساکنی یه رزومه اینجا بفرست.
job@tgbs.ir
عنوانشو بنویس بازی سازی.