PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط دو کامبوباکس

ahmadi987
دوشنبه 16 تیر 1393, 15:29 عصر
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان
من دو تا کامبو باکس دارم که اطلاعات این دو به هم وابسته هست کمبو اولی به جدول بایندش کردم فرض کنیم داده ش شامل a,b,c,dهست حالا فرض مثال من میخوام روی aکلیک میکنم اطلاعات aرو برام بالا بیاره جدولاشون کلید اصلی و خارجی براشون تعیین کردم تو کمبو 2خاصیت selected indexاین کدارو نوشتم ممنون میشم اگه بگین اشکالش چیه؟

SqlConnection connect = new SqlConnection("");
SqlCommand command = new SqlCommand("SELECT esme FROM [p].[dbo].[s] WHERE id='" + comboBox1.SelectedIndex + "'", connect);
connect.Open();
SqlDataReader read = command.ExecuteReader();
if (read.Read())
{
comboBox2.Items.Add(read.GetString(2));
}
connect.Close();

erfan_urchin
دوشنبه 16 تیر 1393, 16:37 عصر
مگه شما id رو از نوع int انتخاب نکردی؟؟؟ شما الان داری با id مثل string رفتار میکنید شما باید اینجوری بنویسید

SqlCommand command = new SqlCommand("SELECT esme FROM [p].[dbo].[s] WHERE id=" +Convert.ToInt16(comboBox1.SelectedIndex) , connect);

ahmadi987
سه شنبه 17 تیر 1393, 12:08 عصر
مگه شما id رو از نوع int انتخاب نکردی؟؟؟ شما الان داری با id مثل string رفتار میکنید شما باید اینجوری بنویسید

SqlCommand command = new SqlCommand("SELECT esme FROM [p].[dbo].[s] WHERE id=" +Convert.ToInt16(comboBox1.SelectedIndex) , connect);

سلام مرسی به خاطر جوابتون.حالا یه سوال دیگه دارم واونم اینکه من تو جدولم حدود 20تا رکورد دارم که با getstring فقط اولی رو میخونه باید از حلقه اسنفاده کنم درسته؟ولی نمیدونم کدش چطوریه ممنون میشم کدش رو بهم بگین.

erfan_urchin
سه شنبه 17 تیر 1393, 14:14 عصر
میخواین 20تا رکورد رو کجا نمایش بدین؟؟ توی دیتاگرید ویو؟؟ یا تو تکست باکس؟؟؟

ahmadi987
سه شنبه 17 تیر 1393, 14:53 عصر
میخواین 20تا رکورد رو کجا نمایش بدین؟؟ توی دیتاگرید ویو؟؟ یا تو تکست باکس؟؟؟

سلام تو کمبو باکس دومی یعنی توکمبو اول من 4 تا رکورد دارم که میخوام با کلیک رو هر رکورد تو کمبو دوم اطلاعات مربوط به آن رکورد رو برام بالا بیاره ارتباط جدولیشون درسته ولی تو کمبو دومی فقط رکورد اول نشون میده .