PDA

View Full Version : راهنمایی برای گرفتن متغیر در جاوا اسکریپت

puriya-aghaei
سه شنبه 17 تیر 1393, 05:07 صبح
سلام دوستان من دارم یه سی ام اس مینویسم متاسفانه با جاوا زیاد کار نکردم توی قسمت هواشناسیش به مشکل بر خوردم
ممنون میشم کمک بدین

<input type="hidden" name="town" id="town" value="ITXX0067">

<script type="text/javascript">
$(document).ready(function () {
var $city_w =document.getElementById('town').value;

$('#weather').weatherfeed(['UKXX0085','TUXX0004','TUXX0014','FRXX0076','city_ w']);
});
</script>

من میخوام این متغیر city_w که از ورودی میگیرم هوا رو اینجوری بهش بدم و عدد خالی ندم بتونم از دیتابیس بخونم و به جای اون عدد ها که خودش داده من رندم بتونم اینا رو کامل کنم فقط بهم بگین چه جوری به جای اون city_w که گذاشتم و الان کار نمیکنه چی بزارم ممنون

مهرداد سیف زاده
سه شنبه 17 تیر 1393, 08:21 صبح
بصورت زیر بنویسید

<input type="hidden" name="town" id="town" value="ITXX0067">

<script type="text/javascript">
$(document).ready(function () {
var city_w = $('#town').val();

$('#weather').weatherfeed(['UKXX0085','TUXX0004','TUXX0014','FRXX0076',city_w]);
});
</script>

در واقع شما وقتی دارید jquery بکار میبرید لازم نیست مقادیر رو با javascript بگیرید(هر چند میشه این کار رو کرد ولی تمیز تره با خود jquery بگیرید)
تعریف متغیر در جاوا اسکریپت $ نداره

puriya-aghaei
سه شنبه 17 تیر 1393, 17:24 عصر
داداش دمت گرم دادا اگه بخوام از متغیر php بخونم مثل این

<?php $paris="FRXX0076"; ?>
چه جوری با جاوا اسکریپت این متغیر رو بگیرم و به کار ببرم و آخرین سوال این که آیا میشه به صورت رندوم نشون بدم تو این کد جاوا یعنی از دیتابیس 5 تا کد شهر رو بخونم و با این کدی که دارم نشون بدم
ممنون

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 18 تیر 1393, 07:05 صبح
اگر شما میخواید مقدار php رو به مقدار متغیر جاوا اسکریپت انتقال بدید روشهای زیادی وجود داره
یکیش اینه که در همون درون فایل php داره کار جاوا اسکریپت انجام میشه پس در همونجا میتونید مقدار رو انتقال بدید بصورت زیر

var paris = '<?php echo $paris="FRXX0076"; ?>';

برای گرفتن کد شهر هم شما قسمت php رو بنویس و آرایه php رو بدست بیار و بعد بیا تبدیلش کن به آرایه جاوا اسکریپت.
برای این کار شما قسمت php رو بنویس و کدش رو اینجا بزار مثلا بگو حالا data$ من آرایه php برای شهرها هست و من ادامش رو بصورت جاوا اسکریپت برات بنویسم