PDA

View Full Version : مهندسي الكترونيك و نياز به OOP ؟

sanatnegar
سه شنبه 17 تیر 1393, 23:34 عصر
با عرض سلام و خسته نباشيد به همه دوستان عزيز
قبل از اينكه سوالم رو مطرح كنم اجازه بديد در خصوص نوع كارم توضيحي داده باشم . من فارغ التحصيل رشته الكترونيك هستم و به طور تخصصي در زمينه طراحي مدارات ميكروكنترلري ( Embedded System ) و برنامه هاي مانيتورينگ فعاليت ميكنم . برنامه نويسي رو به صورت خودجوش از سال 75 شروع كردم . بيشتر حجم برنامه نويسي كه انجام ميدم براي ميكرو كنترلرها هست منتها اگر دستگاه يا برد من نياز به كار دياگ يا مانيتورينگ داشته باشه برنامه تحت ويندوز رو هم خودم مينويسم . آشنايي متوسطي هم با SQL و كوئري نويسي (جهت دخيره ديتا) دارم . تا الان هم تمام برنامه هام رو تنهايي نوشتم . (سرتون رو درد آوردم ... عذر ميخوام ) سوالم اينه ... آيا براي كسي مثل من لازمه كه برنامه هام رو به صورت OOP بنويسم يا نه ؟ اگر در آينده بخوام با تيم فعاليت كنم آيا باز هم لازمه كه ياد بگيرم به صورت OOP برنامه بنويسم ؟

parvizwpf
چهارشنبه 18 تیر 1393, 02:39 صبح
تو زمینه برنامه نویسی وبندوز خب دانستن مفاهیم شی گرایی بسیار خوب هست. این هم بستگی به مقدار نیاز شما از اون زبان برنامه نویسی هست. اینکه جایی که فردا شما رو بعنوان برنامه نویس نرم افزار بخوان، خب احتمال درخواست مفاهیم شی گرایی رو میتونن داشته باشند.

abbas.oveissi
چهارشنبه 18 تیر 1393, 03:49 صبح
دوست عزیز به احتمال خیلی زیاد براتون نیاز نمیشه,چون تمرکز اصلیتون روی میکروکنترلر ها و برنامه نویسی سطح پایین هست.اما برای ویندوز بحثش جداست,دونستنش به شما خیلی کمک میکنه اما ندونستنش خیلی ضرر نمیرسونه(البته در صورتی که نخواین بطور حرفه ای برنامه برای ویندوز تولید کنید).میتونید مفاهیم اولیه اش رو که خیلی وقت نمیگیره بخونید و سعی کنید توی پروژتون استفاده کنید.نیازی نیست یهو از برنامه نویسی معمولی تغییر وضعیت بدید به OOP .ذره ذره که ازش استفاده کنید و اینجوری خودتون درک میکنید دقیقا oop چیه و چقدر کمک میکنه ( اوایلش هم میتونید از کسی کمک بگیرید تا در مفاهیم بهتون کمک بکنه )