PDA

View Full Version : شبیه سازی jvm

tanzadeh7
چهارشنبه 18 تیر 1393, 00:20 صبح
سلام دوستان من یه مدته به فکر ساخت سیستم عامل با جاوا افتادم میدونم نمیشه و باید با سی یا اسمبلی یا سی پلاس پلاس نوشت. ولی یه فکر به *ذهنم رسیده که قکر کنم شدنی باشه میخوام یه شبیه ساز بسازم که ماشین مجازی جاوا یا JVM رو شبیه سازی کنه بعد بقیه هسته رو با جاوا بنویسم. میشه یکم راهنمایی کنید که این کار رو انجام بدم من از سیستم عامل لینوکس استفاده میکنم البته رو لپتابم ویندوز نصبه چجوری باید سورس سی رو به فایل bin تبدل کنم ایا gcc این کار رو انجام میده. اگه میشه یه سورس در ارتباط با شبیه سازی JVM* برام بذارید

pswin.pooya
چهارشنبه 18 تیر 1393, 07:56 صبح
سلام دوستان من یه مدته به فکر ساخت سیستم عامل با جاوا افتادم میدونم نمیشه و باید با سی یا اسمبلی یا سی پلاس پلاس نوشت. ولی یه فکر به *ذهنم رسیده که قکر کنم شدنی باشه میخوام یه شبیه ساز بسازم که ماشین مجازی جاوا یا JVM رو شبیه سازی کنه بعد بقیه هسته رو با جاوا بنویسم. میشه یکم راهنمایی کنید که این کار رو انجام بدم من از سیستم عامل لینوکس استفاده میکنم البته رو لپتابم ویندوز نصبه چجوری باید سورس سی رو به فایل bin تبدل کنم ایا gcc این کار رو انجام میده. اگه میشه یه سورس در ارتباط با شبیه سازی JVM* برام بذارید

سلام
میتونید بگید دلیلتون برای استفاده از جاوا چیه؟

قکر کنم شدنی باشه میخوام یه شبیه ساز بسازم که ماشین مجازی جاوا یا JVM رو شبیه سازی کنه
بعد jvm رو می خوایید با چی بنویسید؟!

باید سورس سی رو به فایل bin تبدل کنم ایا gcc این کار رو انجام میده.
منظورتون از فایل bin چیه؟!

tanzadeh7
چهارشنبه 18 تیر 1393, 12:49 عصر
سلام
میتونید بگید دلیلتون برای استفاده از جاوا چیه؟

جاوا از سی و اسمبلی و سی پلاس پلاس آسون تر است و من جاوا رو بهتر از اون زبان ها بلد هستم

بعد jvm رو می خوایید با چی بنویسید؟!

با C یا اسمبلی

منظورتون از فایل bin چیه؟!

مثل فایل boot.bin

لینک فایل
http://uploadkon.ir/fl/d/MjI5MjI%3D

emadrezvani
چهارشنبه 18 تیر 1393, 14:29 عصر
ایده سیستم عامل به عنوان یک ماشین مجازی بودن خوب هست ... اما ...
توصیه میکنم بیشتر در این مورد مطالعه کنید. با java هم میشه سیستم عامل نوشت ! اونم به شرطها ...

tanzadeh7
چهارشنبه 18 تیر 1393, 15:26 عصر
ایده سیستم عامل به عنوان یک ماشین مجازی بودن خوب هست ... اما ...
توصیه میکنم بیشتر در این مورد مطالعه کنید. با java هم میشه سیستم عامل نوشت ! اونم به شرطها ...
چجوری باید با جاوا سیستم عامل بنویسم زیاد جستجو کردم تو چندتا انجمن انگیلیسی ثبت نام زدم و تاپیک زدم همه جا گفتن باید کرنل رو با C یا C++ بنویسی و محیط گرافیکی رو با جاوا منم فکر کردم که اگه بشه یه ماشین مجازی بسازم که JVM رو شبیه سازی کنه بشه این کا رو انجام بدی اگر اطلاعاتی در باره ساخت سیستم عامل با جاوا دارید لطفا راهنمایی کنید.

emadrezvani
چهارشنبه 18 تیر 1393, 16:50 عصر
http://wiki.osdev.org/Projects
سرچ کن java

prpe26
چهارشنبه 18 تیر 1393, 19:06 عصر
توی سورسفورج چندین سیستم عامل هست که با جاوا نوشته شده، اما کلی مشکل دارن.
مثلا یکیشون که ۲-۳ مگ هم بیشتر نبود ۲۰-۲۵ دقیقه طول میکشید تا بوت بشه.

tanzadeh7
چهارشنبه 18 تیر 1393, 19:56 عصر
توی سورسفورج چندین سیستم عامل هست که با جاوا نوشته شده، اما کلی مشکل دارن.
مثلا یکیشون که ۲-۳ مگ هم بیشتر نبود ۲۰-۲۵ دقیقه طول میکشید تا بوت بشه.

ميشه لينك چندتا شون رو بزاري

prpe26
چهارشنبه 18 تیر 1393, 20:35 عصر
در وبسایت سورسفورج سرچ کنید : http://sourceforge.net