PDA

View Full Version : تبدیل یک پروژه c به c++ و ایمپورت در کیوت

samanbank
چهارشنبه 18 تیر 1393, 10:23 صبح
سلام دوستان من یک پروزه دارم با c نوشته شده حالا چجوری اینو c++ بکنم بعد هم بیارمش توی کیوت ؟!

میخوام ازش به عنوان ide استفاده کنم ( کیوت رو میگم )

پروژه تحت ترمینال هست

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 18 تیر 1393, 12:39 عصر
سلام دوستان من یک پروزه دارم با c نوشته شده حالا چجوری اینو C++‎ بکنم بعد هم بیارمش توی کیوت ؟!

میخوام ازش به عنوان ide استفاده کنم ( کیوت رو میگم )

پروژه تحت ترمینال هست

سلام

برای اینکار متاسفانه شما باید پروژه رو به C++ تا جایی که ممکنه تبدیل کنید... به صورت پیش فرض Qt از کامپایلر مخصوص C++ استفاده میکنه برای همین حتما باید پروژه شما بر پایه C++ باشه چون از پایه Qt برای C++ ساخته شده نه C اگر هم لازمه تماما از C استفاده کنید در اینصورت از GTK استفاده کنید در غیر اینصورت در محیط Qt باید بیس کار C++ باشه.

samanbank
چهارشنبه 18 تیر 1393, 13:34 عصر
ممنون ولی من کارگرافیکی نمیخوام بکنم
ولی چجوری میتونم به c++ تبدیل کنم ؟!‌ نرم افزاری هست ؟! نرم افزار بنده make هست اگه فایل make رو بدم برام c++ میکنه ؟

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 18 تیر 1393, 13:41 عصر
ممنون ولی من کارگرافیکی نمیخوام بکنم
ولی چجوری میتونم به C++‎ تبدیل کنم ؟!‌ نرم افزاری هست ؟! نرم افزار بنده make هست اگه فایل make رو بدم برام C++‎ میکنه ؟

پروژه رو از اول Create کنید در Qt با زبان C++ و هرجایی که نیاز به C دارید در کنار C++ اعلانش کنید.
یکم بازنویسی باید انجام بدین چون بیس کار C++ هستش.

اینم یه توضیحات در رابطه با اینکه چگونه extern بگیرید : https://isocpp.org/wiki/faq/mixing-c-and-cpp

حامد مصافی
چهارشنبه 18 تیر 1393, 18:30 عصر
معمولاريال کدهای c برای اجرا شدن با کامپایلر ++C نیاز به تغییری ندارند.

samanbank
جمعه 20 تیر 1393, 23:37 عصر
ببینید میخوام یک نرم افزار مثل nmap درست کنم گرافیکی ولی میخوام از netdiscover استفاده کنم که یکم سبک تر باشه !‌ ولی سورسش c هست ایا با c++ سراغ دارید؟ یا میتونید اینو برام c{++ کنید ؟

omid_kma
شنبه 21 تیر 1393, 01:49 صبح
ببینید میخوام یک نرم افزار مثل nmap درست کنم گرافیکی ولی میخوام از netdiscover استفاده کنم که یکم سبک تر باشه !‌ ولی سورسش c هست ایا با C++‎‎‎‎‎‎‎ سراغ دارید؟ یا میتونید اینو برام c{++ کنید ؟
همون طوری که آقای مصافی هم گفتن برای کامپایل پروژه C بوسیله کامپایلر ++C اکثر اوقات نیاز به کار خاصی نیست یکی از ویژگی های اصلی ++C هم همینه backwards compatibility
میتونین کد C رو به dll هم با کامپایلر C تبدیل کنین و داخل ++C ازش استفاده کنین (البته احتمالا نیاز دارین همه ی function ها رو داخل extern c بزارین )