PDA

View Full Version : سوال: چیکار کنم که قالب سایتم در تمامی مرورگر به صورت یکسان نمایش داده بشه؟؟؟

130000
چهارشنبه 18 تیر 1393, 22:38 عصر
سلام دوستان گلم

یک سایتی رو طراحی کردم که در همه مرور گر ها یکسان نمایش داده نمیشه
میخواستم بدونم چه راه هایی برای رفع این مشکل وجود داره لطفا راهنماییم کنید...

omidparkour
چهارشنبه 18 تیر 1393, 22:57 عصر
سلام
با قرار دادن کد های زیر در ابتدای هر کد:
-moz-
-ms-
-o-
-webkit-
البته نیاز نیست برای همه ی کد ها قرار بدین
فقط یکسری کدها که با همه ی مرورگها سازگار نیست

r4hgozar
چهارشنبه 18 تیر 1393, 23:15 عصر
سلام.
به نظرم بهتره از فریم ورک هایی مثل بوت استرپ کار کنین.

130000
پنج شنبه 19 تیر 1393, 18:17 عصر
webkit moz ms اینها جواب نمیدهند نظر خودم هم بوت استرپ هستش اما وارد نیستم نیاز به یک منبع خوب برای یادگیری بوت استرپ دارم ؟؟؟ منبع فارسی برای آموزش بوت استرپ سراغ دارید دوستان ؟؟؟ ترجیحا فیلم باشه

vimax23
پنج شنبه 19 تیر 1393, 23:46 عصر
سلام دوستان گلم

یک سایتی رو طراحی کردم که در همه مرور گر ها یکسان نمایش داده نمیشه
میخواستم بدونم چه راه هایی برای رفع این مشکل وجود داره لطفا راهنماییم کنید...

مرورگر معمولا اکسپلورر بعضی از چیزا رو پشتیبانی نمیکنه به جای سی اس اس میشه با جی کوئری بعضیا رو دور زد
یا اینکه کد معادلش تو اکسپلورر رو با جستجو پیدا کنی چون کروم فایرفاکس معمولا شبیه همن هر سه تا هم خوشبختانه دیباگر دارن
بوت استرپ خوبه اگر علاقه داری فیلم هاش تو چنل های یوتیوب زیاده منتهی سنگین هست اگر با سنگین بودم مشکلی نداشته باشی

omidabedi
جمعه 20 تیر 1393, 09:13 صبح
سلام
با قرار دادن کد های زیر در ابتدای هر کد:
-moz-
-ms-
-o-
-webkit-
البته نیاز نیست برای همه ی کد ها قرار بدین
فقط یکسری کدها که با همه ی مرورگها سازگار نیست

این چیزهایی که فگتید فقط برای استایل های خاص هست مثل box-shadow و اون مرورگر باید پشتیبانیش کنه

omidabedi
جمعه 20 تیر 1393, 09:19 صبح
در ضمن بوت استرپ هم در IE جواب نمیده و کلا از پایه مشکل داره

یعنی وقتی خواستن اینو بسازن IE رو مرورگر حساب نکردن:لبخند: شما هم همینکارو کنید

اما برای یکسان سازی نمایش در همه ی مروگر ها بهتره اول استایلتون یک css reset بزارید اول

برای html 5 هم کدهای جاوااسکریپتی هست که به صفحه اضاف میکنی و استفاده میکنی مثل html5.js یا html5shiv.js و چندتا دیگه

برای css3 هم از css3pie میتونی استقاده کنی

و در اخر برای شرط گذاری و کنترل بیشتر بروی مروگر و حالت های مختلفی که پیش میاد میتونی از modernizer استفاده کنی

qartalonline
جمعه 20 تیر 1393, 19:07 عصر
اگه کدهاتون استاندارد باشه از نظر ساختاری مشکل خاصی پیش نمیاد بجز در برخی موارد. برای اون موارد خاص هم راه حل وجود داره باید تو گوگل بگردید. الان فریمورک های مختلف مثل بوت استرپ و کتابخانه های جاوا اسکریپت مثل jQuery از ورژن های قدیمی پشتیبانی نمیکنن و حداقل باید ie8 داشته باشید این هم طبیعه چون ویندوز xp دیگه پشتیبانی نمیشه و حداقلش ویندوز 7 داریم با ie8 .
الان دیگه نباید دغدغه داشته باشید که سایت رو ie درست نشون داده بده باید وقت بر روی ریسپانسیوسازی و ... گذاشته بشه. البته در موارد خاص برخی مشتریان شاید باشن که بخوان سایتشون با مرورگرهای قدیمی سازگار باشه که این بحثش جداست.
مشکلی دیگه هم که ممکنه بوجود بیاد سازگاری مرورگرهای قدیمی با تکنولوژی های جدید مثل html5 و css3 هستش راه حل این مشکلات رو هم همانطورکه دوستمون آقای عابدی تو پست قبلی بهش اشاره کردن استفاده از modernizr و html5shiv و ... هستش.