PDA

View Full Version : امنیت در آپلود فایل

kafco00
پنج شنبه 19 تیر 1393, 10:14 صبح
با سلام

دوستان همان طور که می دانید وقتی از کاربر چیزی در داخل سایت می گیریم خیلی باید مراقب باشیم که چیزی آپلود نکنه.
حالا برای عکس من یک سوال دارم
شنیدم میشه کاری کرد که مثلا بجای اینکه از عکس خود طرف آپلود بشه ما بیایم یک عکس از اون یا یک تصویر از اون بسازیم و اونو قرار بدیم
حالا اینکه میشه این کار رو کرد ؟ اگر میشه ممنون میشم یک آموزش و منبع خوب قرار بدید
تو سایز و حجم و کیفیت عکس و ... تاثیر نمیذاره ؟

از تک تک تون ممنونم

H:Shojaei
پنج شنبه 19 تیر 1393, 11:00 صبح
سلام...
دقیقا چی میخواید این که از کاربر یه چیزی بگیریم یعنی همون کاربر آپلود کنه یه چیز عادیه مشکل کجاست تازه اونم عکس شاید من اشتباه فهمیدم ولی اگه منظور عکسه عکس که امنیت نمیخواد دیگه کاری با عکس نمیشه کرد...
واسه اینم که بخوای یه عکس بسازی آره میشه آموزش هم بسیاره کافیه یه جستجو کوچولو بزنید...
http://www.asreelm.com/thumbnail-image/

مهرداد سیف زاده
پنج شنبه 19 تیر 1393, 11:40 صبح
این دیگه چه چور امنیتی هست
بزنی سرور رو درگیر کنی که میخوای امنیت داشته باشه
شما فرض کن عکس رو باید از کاربر بگیری توی پوشه موقت نگهداری بعدش به کمک gdlibrary یه عکس دیگه از روش بسازی و بعدش عکس ساخته شده رو ذخیره کنی و عکس درون پوشه موقت رو پاک کنی
ولی بازم سنارو اشتباهه چون وقتی فایل درون سرور میاد و اگر آلوده باشه قبل از رسیدن به gdlibrary میتونه کار خودشو انجام شده

kafco00
پنج شنبه 19 تیر 1393, 11:42 صبح
سلام داداشم

خوب ببین مثلا یکی بیاد با بجای عکس مثلا یه شل آپلود کنه چی ؟
خب میشه با mime کنترل کرد اما من خواستم اصلا صورت مسئله رو پاکش کنم یعنی به هیچ عنوان اجازه اپلود ندم و فقط یه عکس ازش بسازم و خودم اونو قرار بدم

H:Shojaei
پنج شنبه 19 تیر 1393, 11:55 صبح
خوب فرمتهایی که قراره آپلود بشن رو محدود کن... مثلا بگو فقط فایل عکس آپلود بشه...

ashokri.nll
پنج شنبه 19 تیر 1393, 12:34 عصر
همه چی رو بزار فقط تو .htaccess اینو بزار

<FilesMatch ".(php|php.*|sphp|php3|php4|php5|phtml|cgi|pl|shtml |dhtml|html|htm|asp|aspx) $">Deny From All
</FilesMatch>

php_flag engine off