PDA

View Full Version : سوال: مشکل Invalid value for key 'attachdbfilename' در LINQ

soroush.taheri
جمعه 20 تیر 1393, 00:51 صبح
سلام دوستان! بنده در حال نوشتن یک برنامه خیلی ساده با LINQ بودم. (البته قبلا برنامه های پیشرفته تری با LINQ نوشته بودم.)
ولی هنگام اجرای این برنامه ساده، اروری به شرح زیر گرفته شد:
Invalid value for key 'attachdbfilename'
این ارور از کد زیر گرفته شده:

public LINQDataContext() :

base(global::stData.Properties.Settings.Default.st Data_DatabaseConnectionString, mappingSource)

{
OnCreated();

}

بنده در اینترنت سرچ کردم و فهمیدم که باید کد زیر رو جایگزین کرد:

conn.ConnectionString = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" +
System.IO.Directory.GetCurrentDirectory() +
@"\FileName.mdf;Integrated Security=True;User Instance=true";

ولی بنده نمی دونم که باید کجا این عمل صورت بپذیره و جایگزین چه کد دیگری بشه؟(البته اگر راه حل های دیگری هم ارائه بشه، بازهم ممنون شما دوستان گرامی میشم.)
با تشکر

Ali.hitter
جمعه 20 تیر 1393, 02:35 صبح
سلام دوستان! بنده در حال نوشتن یک برنامه خیلی ساده با LINQ بودم. (البته قبلا برنامه های پیشرفته تری با LINQ نوشته بودم.)
ولی هنگام اجرای این برنامه ساده، اروری به شرح زیر گرفته شد:
Invalid value for key 'attachdbfilename'
این ارور از کد زیر گرفته شده:

public LINQDataContext() :

base(global::stData.Properties.Settings.Default.st Data_DatabaseConnectionString, mappingSource)

{
OnCreated();

}

بنده در اینترنت سرچ کردم و فهمیدم که باید کد زیر رو جایگزین کرد:

conn.ConnectionString = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" +
System.IO.Directory.GetCurrentDirectory() +
@"\FileName.mdf;Integrated Security=True;User Instance=true";

ولی بنده نمی دونم که باید کجا این عمل صورت بپذیره و جایگزین چه کد دیگری بشه؟(البته اگر راه حل های دیگری هم ارائه بشه، بازهم ممنون شما دوستان گرامی میشم.)
با تشکر

سلام دوست عزیز این مشکل از connection string شما هست ؛که توی فایل app.config باید connection srtring رو در تگ مربوط به اون درست کنید . برای رفع مشکل بگید که از چه دیتابیسی استفاده میکنید؟local db یا server ?

soroush.taheri
جمعه 20 تیر 1393, 14:27 عصر
سلام دوست عزیز این مشکل از connection string شما هست ؛که توی فایل app.config باید connection srtring رو در تگ مربوط به اون درست کنید . برای رفع مشکل بگید که از چه دیتابیسی استفاده میکنید؟local db یا server ?

خیلی از پاسختون ممنونم. در مورد پرسشتون باید بگم که من از طریق Server explorer خود Visual Studio دیتابیس رو ساختم(از نوع Microsoft SQL Server Database File). چون می خواستم از LINQ to SQL استفاده کنم. برای همین فکر می کنم که Server باشه ولی در فایل app.config که کل کدهای موجودش در زیر مشاهده می کنید، از عبارت Local db استفاده شده.:متفکر:121032

Ali.hitter
دوشنبه 23 تیر 1393, 13:54 عصر
فایل های db توی فایل پروزه شما هس؟(همون جایی که کدای برنامه هست و توی پوشه ی دیباگ)
مشکل یا از نبودن فایلاس یا permision از طرف ویندوز ندارین

soroush.taheri
سه شنبه 24 تیر 1393, 21:01 عصر
فایل های db توی فایل پروزه شما هس؟(همون جایی که کدای برنامه هست و توی پوشه ی دیباگ)
مشکل یا از نبودن فایلاس یا permision از طرف ویندوز ندارین
نه دوست عزیز! بنده تمامی فایل های دیتابیس و Permission هاشون رو چک کردم. هیچ مشکلی وجود نداره ولی همچنان این ارور، پابرجاست

Ali.hitter
چهارشنبه 25 تیر 1393, 13:03 عصر
نه دوست عزیز! بنده تمامی فایل های دیتابیس و Permission هاشون رو چک کردم. هیچ مشکلی وجود نداره ولی همچنان این ارور، پابرجاست
عجیبه ولی با تجربه ای که من داشتم این ارور یا مال اینه که فایلها permision ندارن یا فایل ها تو مسیر مورد نظر وجود ندارن و کانکشن استرینگ اشتباهه