PDA

View Full Version : چگونگی ایجاد یک پروژه در محیط Visual Studio 2012

OMIDAMtak
جمعه 20 تیر 1393, 12:08 عصر
با سلام.
دوستان من میخوام یه پروژه با زبان ++C در محیط Visual Studio 2012 ایجاد کنم ولی به صورت پیش فرض پروژه ای که ایجاد میشه و بعد RUN میشه در محیط کنسول یا همون داس اجرا میشه.من میخوام پروژه ام Form ایجاد بشه تا بتونم محیز گرافیکی اون رو خودم طراحی کنم مثلا دکمه اجرا بزار براش دکمه خروج بزارم براش یه textbox بزار برای وارد کردن ورودی و ... امیدوارم منظورمو بفهمید...من Visual Studio 2012 دارم ولی نمیتونم windows form ایجاد کنم،چه طوری این کارو انجام بدم؟؟؟؟

Abolloty
جمعه 20 تیر 1393, 12:18 عصر
اولا منظورتون رو درست مطرح کنید
ولی در ویژوال استادیو 2012 فکر کنم برای این کارایی که شما میگید باید پروژه ی win 32 project رو انتخاب کنید نه win32 consol app
بعدشم برای این کارا از زبان سی شارپ استفاده کنید

raminlich
جمعه 20 تیر 1393, 12:18 عصر
سلام
اولا-خوب برو تو قسمت new project windows form رو انتخاب کن
دوما- اینجا جای این تاپیک نیست(اینجا در محیط کنسوله)
سوما-تو اول کنسولو خوب یاد بگیر راه زیاد هست برای طراحی نرم افزار های گرافیکی(این برای c++ فک کنم اینجوری باشه زبون های دیگه رو نمی دونم)

hosseinam1370
جمعه 20 تیر 1393, 12:21 عصر
سلام .
دوسته عزیز شما c++ رو تا چه اندازه میدونید؟
معمولا در vs باید کد زیادی برای انجام این کارها بنویسید،
که حداقل من برای همچین کارهایی رفتم سراغ کتابخونه ای به نام qt .

باز دوستان برای راهنمایی هستند.

OMIDAMtak
جمعه 20 تیر 1393, 12:42 عصر
دوست خوبم Abolloty (http://barnamenevis.org/member.php?270827-Abolloty) این گزینه ای که میفرماید رو زدم ولی باز نتیجه مطلوب حاصل نشد...
اگر کسی برنامه وِیژوال استادیو رو داره بره تو قسمت زبان سی شارپ یا ویژوال بیسیک بعد اولین گزینه windows form application هست.من یه همچین چیزی میخوام...اصلا این امکان وجود داره برای زبان سی ++ یا نه؟!
خب ببخشید من از کجا میدونستم اینجا فقط نوشته محیط کنسول؟؟؟ در هر صورت ببخشید...مدیرها بعدا تاپیکو منتقل کنن ...
دوست عزیز مت تازه شروع کردم به یادگیری زبان ++c قرار نیست که کسی وقتی کاری رو شروع کرد یه عده ناامیدش کنن ،بله درسته حق با شماست باید پله پله رفت جلو ولی من از محیط داس بدم میاد دوس ندارم برنامه ای که می نویسم تو اون محیط اجرا بشه.
امیدوارم دوستان عزیز پاسخ سوالم رو بدهند...
با تشکر

motherboard
جمعه 20 تیر 1393, 12:56 عصر
دوست عزیز مت تازه شروع کردم به یادگیری زبان ++c قرار نیست که کسی وقتی کاری رو شروع کرد یه عده ناامیدش کنن ،بله درسته حق با شماست باید پله پله رفت جلو ولی من از محیط داس بدم میاد دوس ندارم برنامه ای که می نویسم تو اون محیط اجرا بشه.
دوستان یک چیزی رو می خوام بگم. ولی امیدوارم به کسی برنخوره.این جوری ها هم نیست اگه اگه یک نفر حالا تو کیوت برنامه نویسی می کنه و یا تو ویژوال استودیو خیلی علامه دهر هستش.!!!!! اتفاقا برای برنامه نویسی توی کنسول نیاز به داشتن مهارت خیلی زیادی برای زبان سی پلاس پلاس هست.خود همین کتابخونه های کیوت که از اول نبودند.همین کتابخونه های کیوت رو با همین محیط داس زحمتش رو کشیدند و درست کردند.شما هم اگر c رو تازه داری یاد میگیری به نظرم بهتره با همین داس شروع کنی.و وقتی الفبای C++‎‎‎‎‎و اون کلاس ها دستت اومد بری سراغ کیوت و یا ویژوال استودیو .

OMIDAMtak
جمعه 20 تیر 1393, 13:03 عصر
بله درسته حق با شماست...
ولی نمدونم چرا همه میاید و هی میگید مسیرت اشتباهه...اقا درسته مسیرم اشتباهه ولی اصلا من مخیوام جواب وسالم رو بدون...واقعا نیمدونم چرا این انجمن اینجوریه...به جای جواب سوال و حل مشگل بحث رو عوض میکنید...اگر میدونید و امکان جنین کاری هست لطف کنید و بفرمایید اگر نمیدونید و یا امکان چنین کاری نیست دیگه هی نگید اقا برو سراغ داس و ...همین

motherboard
جمعه 20 تیر 1393, 13:12 عصر
اول اینکه اگه من به شما میگم اول داس بعدا بقیه ماجرا.به خاطر خودت هست.چون زمانی که شما تازه داری سی پلاس پلاس رو یاد میگیری چه بهتره که تو همین محیط داس اصول رو یاد بگیری.و وقتی اصول رو بلد نباشی و بری سراغ فریمورک های دیگه یک همچین حالتی پیدا می کنی :گیج: . به هر حال برای کار کردن محیط های گرافیکی گزینه های مختلفی وجود داره.مثل win32 و یا mfc و یا Qt و یا .... که الحمدالله اموزش این ها هم در این انجمن وجود داره.

omid_kma
جمعه 20 تیر 1393, 13:44 عصر
File --> New project-->Visual c++ -->Win32--> Win32 project
یا
File --> New project-->Visual c++ -->MFC--> MFC Application

hosseinam1370
جمعه 20 تیر 1393, 13:48 عصر
جناب OMIDAMtak اینجا برا هیشکی مهم نیست که شما تو C++‎‎ یه اجوبه باشی یا یه تازه وارد.
پس برا هیشکی سودی نداره که بیان شمارو منصرف کنن،
و هیچکس هم نیومد که بحث رو عوض کنه.
هیچکس هم نیومد شمارو ناامید کنه ،
اینجا همه دارن راه و بهت نشون میدن.
و همه هم دارن برای شما رفع مشکل میکنن .
و این انجمن هم هیچیش نیست.خیلی هم بچه هاش گل هستند و کمک میکنند ،اونم بدونه هیچ منتی.(حالا شما برای یادگیری سی++ هستید و میبینید)

و شما گفتید که :

اگر میدونید و امکان جنین کاری هست لطف کنید و بفرمایید اگر نمیدونید و یا امکان چنین کاری نیست دیگه هی نگید اقا برو سراغ داس و ...همین

دقیقا ماهم داریم راهنماییت میکنیم که چیکار باید کنی تا بری تو محیط گرافیکی کار کنی و با چه نرم افزارهایی استفاده کنی ، تا بتونی تو برنامه نویسی قدرتمند ظاهر بشی.حالا شما از محیط داس خوشتون نمیآد ، به ما که ربطی نداره . درضمن حتما قبل از دویدن باید راه رفتن یاد بگیری . حالا میخای از راه رفتن خوشت بیاد یا نیاد.

حالا شما بیا یه دید به این فیلم بزن ، ببین اگه میتونی این همه کد برای نشون دادن یک پنجره بنویسی، من شخصا همینجا از شما معذرت خواهی میکنم.(منظورم این نیست که من خیلی واردم، نه اصلا اینطور نیست،)
نگاه کن :

http://uplod.ir/1cdzkgsy5mmw/ho.rar.htm (http://uplod.ir/1cdzkgsy5mmw/ho.rar.htm)

ولی تو کیوت شما به راحتی میتونید هرچی تو ذهنتون هستو پیاده سازی کنید.خیلی کمتر کد مینویسی.
درضمن خودم هنوز دارم تو محیط داس کار میکنم تو vs2012 , به طور رسمی نرفتم سروقت qt.

جناب رضا که فرمودین :

دوستان یک چیزی رو می خوام بگم. ولی امیدوارم به کسی برنخوره.این جوری ها هم نیست اگه اگه یک نفر حالا تو کیوت برنامه نویسی می کنه و یا تو ویژوال استودیو خیلی علامه دهر هستش.!!!!! اتفاقا برای برنامه نویسی توی کنسول نیاز به داشتن مهارت خیلی زیادی برای زبان سی پلاس پلاس هست.خود همین کتابخونه های کیوت که از اول نبودند.همین کتابخونه های کیوت رو با همین محیط داس زحمتش رو کشیدند و درست کردند

دقیقا همینطوره ، تازه کدنویسی داخل vs نیاز به دانش بالاتری داره نسبت به کیوت.
فکر نمی کنم کسی اینجا ادعای کیوت کرده باشه.

......

در هرصورت بازم سوالی داشتی استارتر، دوستان و ما هستیم.

موفق باشید.

OMIDAMtak
جمعه 20 تیر 1393, 14:00 عصر
مرسی از همه دوستانی که پاسخ دادن...
خب دوستانی که میگن اول از محیط کنسول شروع کن،خب الان من از کدم محیط کنسول شروع کنم: Borland C++ یا ویژال استادیو؟؟؟؟

OMIDAMtak
جمعه 20 تیر 1393, 14:08 عصر
دوست خوبم hosseinam1370 (http://barnamenevis.org/member.php?306709-hosseinam1370) من نگفتم من god of Cpp هستم گفتم این سوال میشه یا نمیشه...و دوستان هم امدن و لطف کردند و گفتتند چون داری تازه شروع میکنی برو تو محیط کنسول منم گفتم درسته حق با شماست شما تجربه بیشتری دارید و هیج چیزی هم واقعا مثل تجربه به ادم کمک نمیکنه..ولی اصلا واسم سوال بود که ایا میشه زبان سی این قابلیت رو نداشته باشه..همین...امیدوارم کسی از دست من ناراحت نشده باشه و اگر کسی ناراحت شده همینج جا ازش معذرت خواهی میکنم...
اَللّهمَ صَلّّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ محمد

motherboard
جمعه 20 تیر 1393, 14:08 عصر
تازه کدنویسی داخل vs نیاز به دانش بالاتری داره نسبت به کیوت.
فکر نمی کنم کسی اینجا ادعای کیوت کرده باشه.
ببینید توی vs علاوه بر سی پلاس پلاس زبان های دات نتی دیگری هم وجود دارند که تحت ویژوال استودیو پشتیبانی میشن و برنامه نویس می تونه با دانش زبان های دیگر هم در این محیط برنامه نویسی کنه.اما ما داریم فقط در مورد سی پلاس پلاس صحبت می کنیم.اینکه کیوت کار بگه من دانش خیلی زیادی تری دارم و یا یک vs کار بگه من دانش خیلی زیادتری رو دارم حرف کاملا غلطی هست.کسی که واقعا سی پلاس پلاس رو بلد هست میاد برای فریم ورک های c++ کتابخونه درست می کنه.!!!!من به کسی که کیوت کار می کنه و یا vs توهین نکردم.من خودم هم کیوت دارم کار می کنم.اما چون به طور کلی زیاد از کیوت و یا vs و یا هر فریمورک دیگه ای تعاریفی میشه(که البته در جای خودش این تعاریف به جاست)ممکنه این ذهنیت پیش بیاد که کسی که داره تو بخش کنسولی برنامه نویسی می کنه چیزی بارش نیست.در حالی که اصلا این گونه نیست.و الا برای تولید برنامه های کاربردی کیوت و یا vs خیلی به صرفه تر و بهتر است.

hosseinam1370
جمعه 20 تیر 1393, 14:11 عصر
به نظر من شما بیا از ویژال استدیو استفاده کن، چون محیط جذابی داره ، و قدرت مایکروسافت پشتش هست ، و درضمن بعضی کتابخونه ها مثل کیوت :لبخند: اومدن خودشون رو با محیط ویژال استدیو سازگار کردند، یعنی بعدا که شما سی++ رو کامل یاد گرفتی ان شاالله ،میتونی داخل ویژال استدیو کد بنویسی برای کیوت.
تازه آموزش هاش بیشتر هست نسبت به بقیه محیط ها. فک کنم بیشتر بچه ها هم ویژال استدیو دارن ، اگه مشکل برات پیش بیاد ، جنگی کد رو بچه ها تو محیطشون تست میگیرین و راهنماییت میکنن.

در کل ویژال استدیو خیلی سالار هست.
بیا اینم یه لینک که یکی از اساتید توپ داره تو دانشگاه صنعتی اصفهان به بچه ها سی و سی++ یاد میده.فیلم. خودم از رو همین یاد گرفتم.
http://maktabkhooneh.org/course?course=bazargan466

موفق باشید.

motherboard
جمعه 20 تیر 1393, 14:34 عصر
به نظر من شما بیا از ویژال استدیو استفاده کن، چون محیط جذابی داره ، و قدرت مایکروسافت پشتش هست ، و درضمن بعضی کتابخونه ها مثل کیوت http://barnamenevis.org/images/smilies/yahoo/109.gif اومدن خودشون رو با محیط ویژال استدیو سازگار کردند، یعنی بعدا که شما سی++ رو کامل یاد گرفتی ان شاالله ،میتونی داخل ویژال استدیو کد بنویسی برای کیوت.
تازه آموزش هاش بیشتر هست نسبت به بقیه محیط ها. فک کنم بیشتر بچه ها هم ویژال استدیو دارن ، اگه مشکل برات پیش بیاد ، جنگی کد رو بچه ها تو محیطشون تست میگیرین و راهنماییت میکنن.

در کل ویژال استدیو خیلی سالار هست.
راجع به تفاوت کیوت و یا vs اساتیدی رو می شناسم که تجربه برنامه نویسی خیلی بیشتری نسبت به بنده دارند و در حال حاضر ابراز پشیمانی می کنند که چرا کیوت رو زودتر یاد نگرفتند.اما بگذریم......

مرسی از همه دوستانی که پاسخ دادن...
خب دوستانی که میگن اول از محیط کنسول شروع کن،خب الان من از کدم محیط کنسول شروع کنم: Borland C++‎‎‎‎ یا ویژال استادیو؟؟؟؟
اگه سیستمت کشش ویژوال استودیو رو داره خب با همون ویژوال استودیو هم می تونی بنویسی.اما اگه کشش نداره از IDE های کم حجمی مثل dev و یا کدبلاکس استفاده کن.بستگی به خودت داره که در شروع یادگیری برنامه نویسی با کدوم حال می کنی!!!

OMIDAMtak
جمعه 20 تیر 1393, 14:48 عصر
سیستم اره قوی هست و به راحتی با محیط ویژوال استادیو کار میکنم...
با تشکر از همه دوستانی که منو راهنمایی کردند..واقعا لطف کردید...
موفق باشید...

hosseinam1370
جمعه 20 تیر 1393, 15:03 عصر
راجع به تفاوت کیوت و یا vs اساتیدی رو می شناسم که تجربه برنامه نویسی خیلی بیشتری نسبت به بنده دارند و در حال حاضر ابراز پشیمانی می کنند که چرا کیوت رو زودتر یاد نگرفتند.اما بگذریم......

دقیقا حق با شماست،ولی برای شروع میتونه ازکنسوله vs استفاده کنه.تا بعدا که سی++ تموم کرد انشالله، بره سمته یه کتابخونه ،حالا اگه دوست داشت کیوت:چشمک:.

موفق باشید.

negative60
جمعه 20 تیر 1393, 16:12 عصر
چرا در مورد همه چيز صحبت ميکنيد جز جواب درست؟
يکی ميگه برو C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎، يکی ميگه اينجا محيط کنسوله اشتباه پرسيدی!، يکی ميگه برو کيوت، يکی ميگه IDE عوض کن!

با سلام.
دوستان من میخوام یه پروژه با زبان ++C در محیط Visual Studio 2012 ایجاد کنم ولی به صورت پیش فرض پروژه ای که ایجاد میشه و بعد RUN میشه در محیط کنسول یا همون داس اجرا میشه.من میخوام پروژه ام Form ایجاد بشه تا بتونم محیز گرافیکی اون رو خودم طراحی کنم مثلا دکمه اجرا بزار براش دکمه خروج بزارم براش یه textbox بزار برای وارد کردن ورودی و ... امیدوارم منظورمو بفهمید...من Visual Studio 2012 دارم ولی نمیتونم windows form ایجاد کنم،چه طوری این کارو انجام بدم؟؟؟؟

اون محيط داس نيست محيط کنسول هست داس خودش يک سيستم عامله.

برای ساختن پروژه دارای رابط کاربری با C++‎‎‎‎ در ويژوال استاديو دو راه داريد:

File --> New project-->Visual C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ -->Win32--> Win32 project
یا
File --> New project-->Visual C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ -->MFC--> MFC Application

کار با win32 project کمی سخت تر و وقت گير تر هست بيشتر با MFC اين کار رو انجام ميدن که خيلی ساده تر شده.
اگر تازه C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ رو شروع کرديد همونطور که عرض کردن بهتره يک مدتی تو محيط کنسول کار کنيد بعداً اگر خواستيد وين فورم کار کنيد حتماً با آموزش و کتاب های موجود پيش بريد که اينجور سؤال ها پيش نياد.

OMIDAMtak
جمعه 20 تیر 1393, 16:44 عصر
يکی ميگه برو C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎، يکی ميگه اينجا محيط کنسوله اشتباه پرسيدی!، يکی ميگه برو کيوت، يکی ميگه IDE عوض کن!

برای ساختن پروژه دارای رابط کاربری با C++‎‎‎‎‎ در ويژوال استاديو دو راه داريد:

کار با win32 project کمی سخت تر و وقت گير تر هست بيشتر با MFC اين کار رو انجام ميدن که خيلی ساده تر شده.
اگر تازه C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ رو شروع کرديد همونطور که عرض کردن بهتره يک مدتی تو محيط کنسول کار کنيد بعداً اگر خواستيد وين فورم کار کنيد حتماً با آموزش و کتاب های موجود پيش بريد که اينجور سؤال ها پيش نياد.
اوکی....مرسی

motherboard
جمعه 20 تیر 1393, 17:04 عصر
يکی ميگه برو C#‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎، يکی ميگه اينجا محيط کنسوله اشتباه پرسيدی!، يکی ميگه برو کيوت، يکی ميگه IDE عوض کن!
اگر تازه C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ رو شروع کرديد همونطور که عرض کردن بهتره يک مدتی تو محيط کنسول کار کنيد بعداً اگر خواستيد وين فورم کار کنيد حتماً با آموزش و کتاب های موجود پيش بريد که اينجور سؤال ها پيش نياد.

ببخشید که تمام نظرات دوستان پوچ و بی ارزش بود و تنها نظر شما که کاملا علمی و بسیار پر تفاوت با نظر ما بود.!!!!کسی صحبت از سیستم عامل داس نکرد.ضمن اینکه چون محیط کنسولی سیاه هست و محیط داس هم سیاه هست یک جور اصطلاحی است که قبل ها باب شده بود.به خاطر همین هم هست که به محیط کنسولی محیط داسی هم گفته می شود.و الا خودمون می دونیم که اصلش کلمه کنسول هست.و من به اون دوست گرامی هم گفتم برای شروع ابتدا اصول برنامه نویسی رو تو کنسول یاد بگیره.ضمن اینکه یک جوری به نظر کاربران حمله کردید که انگار ما قصد داریم اون کاربر سوال کننده رو سرکار بذاریم.قصد تعریف و تمجید ندارم .بلکه ارائه راهنمایی های بیشتر از بزرگواری ماست!!!! حالا اون کاربر سوال کننده می خواد توجه کنه و می خواد توجه نکنه!!! شما هم خیلی نظر متفاوتی رو هم نسبت به نظرات ما ارائه ندادید که این گونه به نظرات دوستان احترام نمی گذارید!!

negative60
جمعه 20 تیر 1393, 21:25 عصر
ببخشید که تمام نظرات دوستان پوچ و بی ارزش بود و تنها نظر شما که کاملا علمی و بسیار پر تفاوت با نظر ما بود.!!!!کسی صحبت از سیستم عامل داس نکرد.ضمن اینکه چون محیط کنسولی سیاه هست و محیط داس هم سیاه هست یک جور اصطلاحی است که قبل ها باب شده بود.به خاطر همین هم هست که به محیط کنسولی محیط داسی هم گفته می شود.و الا خودمون می دونیم که اصلش کلمه کنسول هست.و من به اون دوست گرامی هم گفتم برای شروع ابتدا اصول برنامه نویسی رو تو کنسول یاد بگیره.ضمن اینکه یک جوری به نظر کاربران حمله کردید که انگار ما قصد داریم اون کاربر سوال کننده رو سرکار بذاریم.قصد تعریف و تمجید ندارم .بلکه ارائه راهنمایی های بیشتر از بزرگواری ماست!!!! حالا اون کاربر سوال کننده می خواد توجه کنه و می خواد توجه نکنه!!! شما هم خیلی نظر متفاوتی رو هم نسبت به نظرات ما ارائه ندادید که این گونه به نظرات دوستان احترام نمی گذارید!!

دوست ندارم تو اين بحث های خاله زنکی شرکت کنم اما ايندفه لازمه جواب شما رو يکبار بدم ما هممون دور هم جمع شديم که يه چيز از هم ياد بگيريم و مشکلاتمون رو حل کنيم بنده هم هيچ اداعی ندارم هميشه دنبال ياد گرفتن از دوستان هستم.

هيچ جای صحبت های من بی ارزش کردن نظرت ديگران نبوده مطمئنا همه کسانی که اينجا پست دادن ميدونن چطور يک پروژه وين فورم ايجاد کنن اما به جای جواب دادن صريح به سؤال صورت مسعله رو پاک ميکنند اين باعث گمراه شدن سؤال کننده ميشه اگر شما غير از اين فکر ميکنيد و بهتون بر خورده اين ديگه مشکل خودتونه.
درسته که هدف همه دوستان اينجا مثبت و کمک کردن به ديگران هست اما اين دليل نميشه که يک اصطلاح اشتباهی باب شده ما هم از اون پيروی کنيم اون رو ادامه بديم با همين اظهار نظر ها ممکنه يک مسأله يا اصطلاح رو به اشتباه به ديگران انتقال بديم که در آينده برای اونها مشکل ساز بشه .

motherboard
جمعه 20 تیر 1393, 21:56 عصر
دوست ندارم تو اين بحث های خاله زنکی شرکت کنم اما ايندفه لازمه جواب شما رو يکبار بدم ما هممون دور هم جمع شديم که يه چيز از هم ياد بگيريم و مشکلاتمون رو حل کنيم بنده هم هيچ اداعی ندارم هميشه دنبال ياد گرفتن از دوستان هستم.

هيچ جای صحبت های من بی ارزش کردن نظرت ديگران نبوده مطمئنا همه کسانی که اينجا پست دادن ميدونن چطور يک پروژه وين فورم ايجاد کنن اما به جای جواب دادن صريح به سؤال صورت مسعله رو پاک ميکنند اين باعث گمراه شدن سؤال کننده ميشه اگر شما غير از اين فکر ميکنيد و بهتون بر خورده اين ديگه مشکل خودتونه.
درسته که هدف همه دوستان اينجا مثبت و کمک کردن به ديگران هست اما اين دليل نميشه که يک اصطلاح اشتباهی باب شده ما هم از اون پيروی کنيم اون رو ادامه بديم با همين اظهار نظر ها ممکنه يک مسأله يا اصطلاح رو به اشتباه به ديگران انتقال بديم که در آينده برای اونها مشکل ساز بشه .
چیزی به من برنخورده!!!! .موضوع اینه که نظری که شما به اون بزرگوار سوال کننده دادید تفاوتی با نظراتی که در خلال این تاپیک داده شد نداره و تافته جدابافته ای نیست. و از طرفی طوری نظرتون رو بیان می کنید که انگار دیگر کاربران یک مشت مطالب بی محتوا رو ارائه دادند.!!! من و یا دوستان دیگر که هرکدوم زودتر تاپیک رو میدید می تونست دو تا لینک از win32 و یا کیوت و یا ... رو بده و بگه اهان خوبه برو از همون لینک اموزشش هست یاد بگیر و بحث تموم بشه.شما فکر می کنی اون کاربر که تازه داره سی رو یاد میگیره با دیدن اون کدها و حتی اموزش ها چیزی رو متوجه می شد؟؟؟نه خیر یاد نمی گرفت.به خاطر همینه که میگم این از بزرگواری ماست که این دوست رو راهنمایی می کنیم.الان اگه این بحث ها انجام نمی گرفت و فقط چند تا لینک داده می شد اون کاربر تازه وارد هیچ چیز رو متوجه نمیشد.اگر این بحث ها انجام نمی گرفت معلومات اون فرد سوال کننده بالا نمی رفت.در ضمن من به شخصه اگر مطلبی رو بلد نباشم نمیام یک سری مطالب غلط رو به خورد خواننده بدم.برای این صحبت از کنسول کردم که این طرز فکر ایجاد نشه که کسی که تو کنسول برنامه نویسی می کنه چیزی بارش نیست.و یا کسی که می خواد کیوت و یا چیز دیگری رو کار کنه در گام اول بهتره با کنسول شروع کنه.این ها همه برای اینه که کاربر دچار اشتباه نشه و فکر نکنه که با داشتن دانش ناقص از سی پلاس پلاس از پس این فریمورک ها برمیاد.پس اگر عمقی تر به قضیه نگاه کنید ما داریم کمک بزرگی رو به اون دوست می کنیم.در ضمن من فرد مغروری هم نیستم.سوال داشته باشم می پرسم و کاری هم به اینکه درجه کاربریم چه رنگی هست ندارم.به هر حال ما همه هدفمون راهنمایی کردن این فرد بود و مطمئن باشید اگه این بحث ها انجام نمی گرفت اون فرد سوال کننده دوهزاری دستش نمیومد.

کامبیز اسدزاده
شنبه 21 تیر 1393, 11:00 صبح
با سلام.

سلام به انجمن های C++ خوش اومدی دوست عزیز...
اگر شما بار اول هست با C++ اشنا میشی برای تکمیل اطلاعات تالار های مشابه این رو پیگیری کنید : http://barnamenevis.org/showthread.php?438351-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-C-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85

برای آغاز برنامه نویسی در چندین محیط میتونید اقدام کنید در VS , Qt و ...
پیشنهاد من فعلا برای یادگیری همین VS هستش که با رفتن به قسمت New و بعد Project و Visual C++ و سپس گزینه general و در نهایت Empty project رو انتخاب کنید در این حالت یک فایل از نوع cpp وارد پروژه کنید روی پروژه راست کلیک و گزینه add new و سپس یک فایل از نوع cpp وار کنید تا بتونید طبق آموزش های مرتبط ادامه بدین.

اگر قصد شما طراحی رابط های کاربری مثل طراحی فرم هستش که خودتون طراحی کنید و کد نویسی کنید در این صورت هم پیشنهاد من استفاده از کتابخانه های Qt در C++ هستش لینک آموزشی به صورت زیر برای شما اماده شده : http://barnamenevis.org/showthread.php?436304-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-C-%E2%80%8E%E2%80%8E-Qt-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85

اگر سختی زبان براتون سازگاری نداره بهترین گزینه C# خواهد بود ولی یکم سعی کنید براتون راحت میشه پیشنهاد میکنم Qt رو تجربه کنید به سمت MFC و Win32 هم نرید گمراه کنندست به سختی میتونید یه فرم ساده رو باهاش ایجاد کنید.

مشکلی بود بپرسید.

OMIDAMtak
شنبه 21 تیر 1393, 13:28 عصر
سلام به انجمن های C++‎ خوش اومدی دوست عزیز...
اگر شما بار اول هست با C++‎ اشنا میشی برای تکمیل اطلاعات تالار های مشابه این رو پیگیری کنید : http://barnamenevis.org/showthread.php?438351-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-C-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85

برای آغاز برنامه نویسی در چندین محیط میتونید اقدام کنید در VS , Qt و ...
پیشنهاد من فعلا برای یادگیری همین VS هستش که با رفتن به قسمت New و بعد Project و Visual C++‎ و سپس گزینه general و در نهایت Empty project رو انتخاب کنید در این حالت یک فایل از نوع cpp وارد پروژه کنید روی پروژه راست کلیک و گزینه add new و سپس یک فایل از نوع cpp وار کنید تا بتونید طبق آموزش های مرتبط ادامه بدین.

اگر قصد شما طراحی رابط های کاربری مثل طراحی فرم هستش که خودتون طراحی کنید و کد نویسی کنید در این صورت هم پیشنهاد من استفاده از کتابخانه های Qt در C++‎ هستش لینک آموزشی به صورت زیر برای شما اماده شده : http://barnamenevis.org/showthread.php?436304-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-C-%E2%80%8E%E2%80%8E-Qt-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85

اگر سختی زبان براتون سازگاری نداره بهترین گزینه C#‎ خواهد بود ولی یکم سعی کنید براتون راحت میشه پیشنهاد میکنم Qt رو تجربه کنید به سمت MFC و Win32 هم نرید گمراه کنندست به سختی میتونید یه فرم ساده رو باهاش ایجاد کنید.

مشکلی بود بپرسید.

سلام دوست خوبم.مرسی از خوش آمد گویت...چشم حتما به بخش های تالار سر میزنم...
موفق باشیم...​