PDA

View Full Version : سوال: بانک اطلاعاتی شبکه

bahar1370
جمعه 20 تیر 1393, 15:13 عصر
سلام بانک اطلاعاتی برنامه من روی کامپیوتر دیگری در شبکه هست که از طریق کانکشن استرینگ شبکه بهش می خوام متصل بشم ایا اکسس باید روی کلاینت هم نصب باشه یا نه؟؟؟؟ یا فقط روی سرور باشه کافی؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ ممنون

bahar1370
شنبه 04 مرداد 1393, 00:33 صبح
کسی ج.اب این سوال رو نداره؟؟

hadi vafaii
شنبه 04 مرداد 1393, 01:14 صبح
سلام بانک اطلاعاتی برنامه من روی کامپیوتر دیگری در شبکه هست که از طریق کانکشن استرینگ شبکه بهش می خوام متصل بشم ایا اکسس باید روی کلاینت هم نصب باشه یا نه؟؟؟؟ یا فقط روی سرور باشه کافی؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ ممنون
سلام چرا با اکسس؟فکر کنم sql بهتره
بعدش فکر نکنم لازم باشه رو کلاینت اکسس نصب باشه چون همه تغییرات روی دیتابیس توی سرور انجام میشه کلاینت فقط تغیرات رو به سرور می فرسته اما بازم یا سرچ کن یا تست ببین شاید لازمه

erfan_urchin
شنبه 04 مرداد 1393, 01:24 صبح
نه لازم نیست اکسس رو توی کلاینت نصب کنی. فقط باید توی سرور نصب بشه
اما باید برای کلاینت و سرور آی پی تعریف کنی تا به هم متصل بشن و همچنین احتمالا باید توی اکسس یه user و pass ایجاد کنی تا کلاینت توسط اون به سرور وصل بشن (توی SQL که اینجوریه تو اکسس مطمئن نیستم)
اگه بانکت SQL بود میتونستم کمکت کنم که دقیقا باید چیکار کنی اما اکسس رو تا حالا شبکه نکردم

bahar1370
شنبه 04 مرداد 1393, 14:17 عصر
من تست کردم حتما باید هم روی کلاینت هم روی سرور نصب باشه ..... اگه بخوام از sql استفاده کنم باید چی کار کنم ایا لازم که روی کلاینت هم از sql نصب داشته باشم یا نه ؟؟ و این که برای شبکه کردن مثل اکسس فقط لازم کانکشن استرینگ رو عوض کنم ؟؟؟
string s = @"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=\\" + ip + @"\share\folder\db.accdb;Jet OLEDB:Database Password=123";

hadi vafaii
شنبه 04 مرداد 1393, 15:15 عصر
من تست کردم حتما باید هم روی کلاینت هم روی سرور نصب باشه ..... اگه بخوام از sql استفاده کنم باید چی کار کنم ایا لازم که روی کلاینت هم از sql نصب داشته باشم یا نه ؟؟ و این که برای شبکه کردن مثل اکسس فقط لازم کانکشن استرینگ رو عوض کنم ؟؟؟
string s = @"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=\\" + ip + @"\share\folder\db.accdb;Jet OLEDB:Database Password=123";

سلام
sql برای نرم افزارهای تحت شبکه بهتره
هم از نظر سرعت هم از نظر تعداد کاربرایی که بخوان بهش دستری پیدا کنن و ..... و تا اونجایی که بنده میدونم لازم نیست رو کلاینت باشه چون مثلا اگه یه فرم ثبت نام باشه کاربر رو سیستمش فقط فرم رو میبینه و اطلاعات رو به سرور میفرسته و این سرور هستش که بقیه کارای پردازش رو انجام میده

bahar1370
شنبه 04 مرداد 1393, 16:06 عصر
برای هم زمانی لازم کاری کرد یا خود sql server همزمانی رو رعایت می کنه؟؟؟؟

امیر مهرشاد
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 23:32 عصر
برای رفع هم زمانی رکوردی که کاربر قصد تغیرات رو داره باید تا انجام آپدیت نهایی برای سایر یوزرها قفل باشه و راه های دیگه توسط خود sql