PDA

View Full Version : فیلم های آموزشی c++

sa1378
شنبه 21 تیر 1393, 14:55 عصر
سلام
یه فیلم آموزشی فارسی که خیلی خوب توضیح بده برای آموزش کلاس ها و linked list میخوام
اگه هست یه لینک برای دانلود بدین

احسان!
شنبه 21 تیر 1393, 16:33 عصر
یه سری ویدیو بود مال یکی از استاد های دانشگاه شریف.بگردید میتونید به راحتی پیدا کنید.توی اونا فکر کنم توضیح داده هر دو تاش رو.

مسعود اقدسی فام
شنبه 21 تیر 1393, 16:45 عصر
این دو تا لینک آموزش فارسی ++C هستن:

http://maktabkhooneh.org/course?course=bazargan466

http://maktabkhooneh.org/course?course=jafarinezhad636

ولی نمی‌دونم مباحثی که شما دنبالشون هستید چقدر اینجا گفته شده. مفهوم کلاس و لیست پیوندی ربطی به زبان برنامه‌نویسی خاصی نداره و زیاد روی جزئیات مفهومشون شاید مانور نداده باشن.

احسان!
شنبه 21 تیر 1393, 16:52 عصر
بله چیزی که من گفتم اولی هستش.

hosseinam1370
شنبه 21 تیر 1393, 17:13 عصر
دوسته عزیز از لینکی که آقای فام گزاشتند ، اونم مکتوب خانه .استفاده کنید. خوب توضیح میده.
من خودم همشو دانلود کردم.و دیدم. فک کنم قسمت 27 یا 28 لینکد لیستها بود ، و قسمت 31 به بعد کلاس ها بود.
البته ایشون از ویژال استدیو 2006 استفاده کرده بودند.

sa1378
شنبه 21 تیر 1393, 17:33 عصر
دست همتون درد نکنه
امشب دانلود میکنم میبینم

sa1378
شنبه 21 تیر 1393, 17:34 عصر
دوسته عزیز از لینکی که آقای فام گزاشتند ، اونم مکتوب خانه .استفاده کنید. خوب توضیح میده.
من خودم همشو دانلود کردم.و دیدم. فک کنم قسمت 27 یا 28 لینکد لیستها بود ، و قسمت 31 به بعد کلاس ها بود.

یه سوال:
مگه برای Linked list ها نباید از کلاس استفاده کنیم؟؟
پس چرا درس کلاس بعد از لیست هست؟

احسان!
شنبه 21 تیر 1393, 17:39 عصر
البته ویژوال استودیو در اینجا صرفا یک IDE هستش و ربطی به کد و زبان نداره. شما دوست داشته باشی میتونی همون کد ها رو با نوت پد هم بزنی. :)

مسعود اقدسی فام
شنبه 21 تیر 1393, 17:58 عصر
یه سوال:

نه این دو تا بحث مستقل از هم هستن. شما لیست پیوندی رو به صورت ساخت‌یافته هم می‌تونید پیاده‌سازی کنید. حتی می‌تونید بدون استفاده از هیچ تابعی صرفا با استفاده از یه اشاره‌گر و چند تا حلقه و switch یه برنامه بنویسید که یه سری اطلاعات رو داخل لیست ذخیره کنه و چاپ کنه و حذف کنه و غیره. اما اینطور لیستی صرفا کار همون برنامه رو راه می‌ندازه و جای دیگه به درد نمی‌خوره. برای کاربرد حرفه‌ای تر باید از کلاس در طراحی استفاده کنید.

hosseinam1370
شنبه 21 تیر 1393, 18:05 عصر
تازه دیدم ،از قسمت 28 به اونور درمورد لینکد لیست ها هست و وسطای قسمت 31 کلاس شروع میشه.

یه سوال:

لینکد لیستهای تو فیلم به اشارگرها ربط داره و ساختمان (struct) که ایشون قبل از لینک لیستها (قسمت های قبل ) توضیح داده بودند.

البته ویژوال استودیو در اینجا صرفا یک IDE هستش و ربطی به کد و زبان نداره. شما دوست داشته باشی میتونی همون کد ها رو با نوت پد هم بزنی. :)

حق با شماست دوسته عزیز.

چون بعضی کدها باید داخل vs2012 (خودم دارم روش کار میکنم) مثل
using namespce std
system("pause")

و نزاشتن پسوند هدرها داخل vs2012

و بعضی تغییرات دیگه که 2012 نسبت به 2006 داره،
گفتم که ورژن vs و بگم که دوسته عزیز سریعتر به پاسخشون برسن.
هرچند که ایشون همه اینها رو میدونستند.

موفق باشید.