PDA

View Full Version : گفتگو: بهترین کامپوننت Ribbon برای برنامه های بزرگ

Pedram_Parsian
شنبه 21 تیر 1393, 15:03 عصر
با سلام به دوستان

به نظر شما بهترین کامپوننتی که از فارسی ساپورت کنه و بدون عیب در پروژه های بزرگ کار کنه چیه ؟

و البته Event های کامل داشته باشه ...
.........................

راستش یه سفارش برای برنامه مدیریت کتابخانه گرفتم. (البته خیلی کامل تر از پروژه های کتابخانه !) حالا به نظر شما بین کامپوننت های :
1. تلریک
2. دات نت بار
3. Dev Express
4. و ......
کدوم کامل تر و بهتره ؟ لطفا نظرات خود را با ذکر دلیل مطرح کنید
...............................
و لطفا پیشنهاد نکنید که استفاده از کامپوننت در پروژه های بزرگ مشکل ساز میشه ... چون خودم می دونم :لبخند::قهقهه::لبخند:
البته توی این چند تا پروژه ای که نوشتم تا حالا به مشکلی برخورد نکردم !

plus
شنبه 21 تیر 1393, 15:31 عصر
بهترین کامپوننت استفاده نکردن از کامپوننت هست حالا خود دانی این نظر منه :>

elec60
شنبه 21 تیر 1393, 15:47 عصر
اگه با WPF كار كني خودش Ribbon داره كه كاملا ميتوني كاستومايزش كني

Pedram_Parsian
شنبه 21 تیر 1393, 16:04 عصر
بهترین کامپوننت استفاده نکردن از کامپوننت هست حالا خود دانی این نظر منه :>

آخه چرا ؟
من خودم تا حالا یک پروژه مدیریت رستوران نوشتم ... که آلان داره توی 2 تا از رستوران های کرج ازش استفاده می شه و ...
توی ساخت این پروژه من از همه کامپوننت های تلریک استفاده کردم (حتی دکمه ها و تکس باکس ها !) و تا حالا هیچ مشکلی از برنامه ام دریافت نکردم !
حالا نمی دونم چرا همه می گن از کامپوننت استفاده نکن !

omid nasri
شنبه 21 تیر 1393, 19:50 عصر
از کامپوننت استفاده نکن چون مهارت خودت رو پایین میاره برای مثال :
دیگه خبری از کد نویسی برای کاستوم کردن نیست و شما وابستگی به کامپوننت پیدا می کنید ... به نظر بنده اگه می خوای موفق بشی سعی کن همه چیز از خودت باشه تا کامپوننت اماده.

plus
شنبه 21 تیر 1393, 20:00 عصر
آخه چرا ؟
من خودم تا حالا یک پروژه مدیریت رستوران نوشتم ... که آلان داره توی 2 تا از رستوران های کرج ازش استفاده می شه و ...
توی ساخت این پروژه من از همه کامپوننت های تلریک استفاده کردم (حتی دکمه ها و تکس باکس ها !) و تا حالا هیچ مشکلی از برنامه ام دریافت نکردم !
حالا نمی دونم چرا همه می گن از کامپوننت استفاده نکن !

1) در اغلب موارد هیچ لزومی برای استفاده از این کامپوننت ها وجود نداره.همون کاری که با اینها میشه کرد با کنترل های استاندارد هم میشه کرد.
2) اگه به فکر ظاهر زیبا هستین، مهمترین عامل زیبایی، رعایت اصول طراحی، یکپارچگی و ... هست نه کامپوننت های Effect دار و رنگی و ... .
3) معمولا آگاهی کامل نسبت به نحوه استفاده صحیح ازین کامپوننت ها و اصول طراجی وجود نداره و بجای اینکه برای کاربر نهایی فایده ای داشته باشن، باعث سردرگمی، شلوغی و خستگی چشم میشن.یک طراحی بد وقتی با این کامپوننت ها مخلوط میشه، حاصل بد اندر بد هست.
4) این کامپوننت ها اغلب باعث کندی میشن.بخصوص اگه بدرستی استفاده نشن.
5) یک وابستگی اضافه به نرم افزارتون اضافه میکنید که کنترل کاملی هم روش ندارین (بدلیل نداشتن Source Code).برای مثال شخصی میخواست نرم افزارش رو با Mono کار کنه که این کامپوننت ها سازگار نبودن.
6) از اونجایی که اغلب شما از نسخه کرک شده این کامپوننت ها استفاده میکنید همیشه احتمال ایجاد مشکل وقتی اصلا انتظارش رو ندارین وجود داره.
و...

پ.ن:
البته شما ممکنه به نیازهایی بر بخورید که در کنترل های استاندارد وجود نداره.البته در این موارد آخرین انتخاب استفاده از این کامپوننت هاست.
شما میتونید اگه زمانش رو دارین وقت بگذارین و یاد بگیرین چطور خودتون نیازهای مربوطه رو برطرف کنید، اگه وقت و امکانش نیست، میتونید حداقل از کامپوننت های Open Source استفاده کنید و یا شاید بهتر باشه فعلا اون نیاز رو حذف کنید.هرکس باید در حد تواناییش تولید کنه.

code_project
شنبه 21 تیر 1393, 22:21 عصر
only TELERIK

mortezamhd
شنبه 21 تیر 1393, 23:24 عصر
سلام
بانظر دوستان برای عدم استفاده از کامپوننت کاملا موافقم
اما چندتا برنامه نسبتا بزرگ در ادارات دولتی کار کردم که فقط از جانوس آن هم در بعضی جاها استفاده کردم ، در وب هم از تلریک . تا به اینجا هم هیچگونه مشکلی از جانب کامپوننت ها نداشتم
الان اغلب شرکت ها هم از کامپوننت استفاده میکنن . مثلا اتوماسیون برید که از جانوس+Dev+تلریک و ... استفاده میکنن که کاستوم خاص خودشونو دارن یا شرکت آی کن(فرزین) و....

plus
شنبه 21 تیر 1393, 23:51 عصر
سلام
بانظر دوستان برای عدم استفاده از کامپوننت کاملا موافقم
اما چندتا برنامه نسبتا بزرگ در ادارات دولتی کار کردم که فقط از جانوس آن هم در بعضی جاها استفاده کردم ، در وب هم از تلریک . تا به اینجا هم هیچگونه مشکلی از جانب کامپوننت ها نداشتم
الان اغلب شرکت ها هم از کامپوننت استفاده میکنن . مثلا اتوماسیون برید که از جانوس+Dev+تلریک و ... استفاده میکنن که کاستوم خاص خودشونو دارن یا شرکت آی کن(فرزین) و....

اینکه شما مشکلی نخوردی دلیلی بر مثبت بودن استفاده از این کامپوننت ها نیست.خب اگه استفاده نمیکردی هم احتمالا به مشکلی نمیخوردی...
در مورد این شرکتهایی که میفرمایید از این کامپوننت ها استفاده میکنند، چند تا مورد مطرح هست:
1) این شرکت ها اغلب نسخه اصلی (و احتمالا همراه Source) این کامپوننت ها رو میخرن و مشکلی بابت Crack و یا سفارشی سازی این کامپوننت ها ندارن.
2) این شرکت ها احتمالا وقت، دانش و نیروی کافی برای استفاده صحیح ازین کامپوننت ها رو دارن.
3) این شرکت ها احتمالا نیازهای نرم افزارشون در حدی هست که واقعا نیاز به استفاده از این کامپوننت ها داشته باشن و احتمالا یا دانششون نمیرسیده بخوان خودشون نیازشون رو برطرف کنن یا براشون از نظر اقتصادی به صرفه تر بوده که ازین کامپوننت ها استفاده کنن.
4) این شرکت ها اغلب در سطح کشور عزیزمون کار میکنن و در سطح جهانی حرفی برای گفتن ندارن.شاید الگو قرار دادنشون خیلی هم خوب نباشه.
من دلم میخواد بدونم آیا نرم افزار مطرح خارجی هم از این کامپوننت ها استفاده میکنه یا نه.

Pedram_Parsian
یک شنبه 22 تیر 1393, 15:19 عصر
پس با این وجود اگه کامپوننت open source باشه بهتره ...
تلریک OpenSOurce داره ؟ (می دونم داره ... رایگان قابل دانلود هست ؟)

Pedram_Parsian
یک شنبه 22 تیر 1393, 20:00 عصر
اگه با WPF كار كني خودش Ribbon داره كه كاملا ميتوني كاستومايزش كني

من که کنترلی به نام Ribbon در WPF پیدا نکردم !
ممنون میشم راهنمایی کنید ...

barnamenevisjavan
یک شنبه 22 تیر 1393, 23:08 عصر
اینجا چند نمونه برات گذاشتم از نوع متن بازش
http://barnamenevis.org/showthread.php?460431-Windows-%DB%8C%D8%A7-WPF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%9F

Hossis
جمعه 12 دی 1393, 04:44 صبح
من با همه ریبون ها کار کردم
اول تلریک، بعد سندریبون بعدش هم هیچی بدرد نمی خوره

aliramazani
سه شنبه 14 دی 1395, 09:07 صبح
اینکه شما مشکلی نخوردی دلیلی بر مثبت بودن استفاده از این کامپوننت ها نیست.خب اگه استفاده نمیکردی هم احتمالا به مشکلی نمیخوردی...
در مورد این شرکتهایی که میفرمایید از این کامپوننت ها استفاده میکنند، چند تا مورد مطرح هست:
1) این شرکت ها اغلب نسخه اصلی (و احتمالا همراه Source) این کامپوننت ها رو میخرن و مشکلی بابت Crack و یا سفارشی سازی این کامپوننت ها ندارن.
2) این شرکت ها احتمالا وقت، دانش و نیروی کافی برای استفاده صحیح ازین کامپوننت ها رو دارن.
3) این شرکت ها احتمالا نیازهای نرم افزارشون در حدی هست که واقعا نیاز به استفاده از این کامپوننت ها داشته باشن و احتمالا یا دانششون نمیرسیده بخوان خودشون نیازشون رو برطرف کنن یا براشون از نظر اقتصادی به صرفه تر بوده که ازین کامپوننت ها استفاده کنن.
4) این شرکت ها اغلب در سطح کشور عزیزمون کار میکنن و در سطح جهانی حرفی برای گفتن ندارن.شاید الگو قرار دادنشون خیلی هم خوب نباشه.
من دلم میخواد بدونم آیا نرم افزار مطرح خارجی هم از این کامپوننت ها استفاده میکنه یا نه.
اینکه شرکتهای خارجی استفاده نمیکنند به خاطر قیمت بالای این کامپوننتهاست
تا حالا کسی با یه دلیل منطقی نتونسته منو مجاب کنه کامپوننت بده و این دلایل همه نتایج سرچ و کپی پیست هستش
کسی که مدعیه از کامپوننت استفاده نکرده و مخالفه چطور این همه تجربه بد پیدا کرده نسبت به کامپوننت؟