PDA

View Full Version : سوال: text change یا رویداد تغییر در تکست باکس

koorosh4
یک شنبه 22 تیر 1393, 13:41 عصر
در ویژال بیسیک قابلیتی بود که با ایجاد تغییر در محتویات تکست باس شروط داخل تکست باکس چک میشدن . مثلا حرف اول را تایپ میکردید چک میکرد آیا محتویات تکست باک برابر شد با کلمه ی ali یا خیر و اگه مساوی شده بود مثلا به صفحه بعد میرفت و منتظر تایید کاربر نمیموند .
حالا میخوام بپرسم آیا در php چنین قابلیتی هست ؟ که مثلا من متغیر $f را مساوی با محتویات تکست باکس بذارم و وقتی دگمه تایید را میزنم محتویات تکست باکس به متغیر مقدار دهی شده باشه ؟
آخه الان من میزنم برای ایجاد جدول به نام کاربری که ثبتنام میکنه در سایت . اما جدول با نام مهمان درست میشه guest .
ممنونم. امیدوارم کامل بوده باشه

hamidhassas
یک شنبه 22 تیر 1393, 14:00 عصر
دقیقا نفهمیدم چی میخوای ولی میتونی شرز بزاری که مثلا اگر مقدار $F برابر با مثلا ali بود بیاد فلان کار رو انجام بده

نمونه

من میام موقع ثبت نام کاربر چک میکنم اگر نام کاربری که توسط کاربر وارد شده در دیتابیس بود بهش پیغام بده و یک سری نام کاربری بهش پیشنهاد بده که در دیتابیس وجود نداره

koorosh4
یک شنبه 22 تیر 1393, 14:05 عصر
دقیقا نفهمیدم چی میخوای ولی میتونی شرز بزاری که مثلا اگر مقدار $F برابر با مثلا ali بود بیاد فلان کار رو انجام بده

نه منظورم اینه . شما میای تو سایت من ثبتنام کنی . به محظ اینکه دگمه تایید را میزنی همراه با ساخت اکانت شما یه جدول هم ایجاد بشه براتون که بتونی توش یه سری اطلاعات ذخیره کنی . که البته این جدول جدا از جدول اکانت ها هست و به اسم خودته . هروقت اومدی و گفتی من اطلاعاتم را میخوام ما فقط جودل خودت را بک آپ میگیریم و بهت میدیم .
منظورم اینه که همراه با اکانتی به اسم شما یه جدول در بانک اطلاعاتی به اسم کاربریتون ساخته بشه . الان من میزنم یه جدول با نام guest ساخته میشه چون هنوز نام کاربری را از تکست باکس نخونده جدول ایجاد میکنه

hamidhassas
یک شنبه 22 تیر 1393, 14:11 عصر
اول بیا یک شرط بزار که اگر مقداری در تکسباکس مثلا username وارد شده بود اول بیاد یک رکورد در جدول اکنت هات بسازه و دوم بیاد یک جدول به همون اسمس که username هست ساخته بشه

if($_POST['username']!='')
{
کد ایجاد رکرود در دیتابیس
$inser=mysql_quary("insert in to account .....");

if($insert)
{
:د ساخت جدول با نام username
}
}

koorosh4
یک شنبه 22 تیر 1393, 14:18 عصر
پس با شرط این امکان وجود داره . من همش دنبال قابلیت textchange بودم . ممنونم از راهنماییتون .