PDA

View Full Version : پرینت اطلاعات در C#

mehr_vb
یک شنبه 22 تیر 1393, 17:05 عصر
سلام
من روی فرمم یه سری اطلاعات مربوط به مثلا بیمار دارم مثل: نام و نام خانوادگی و سابقه ی بیماری و..... و امکانات مربوط به حذف و اضافه و جستجو و ....... هم توی همین فرمه و می خوام کاربر بتونه از همین اطلاعات پرینت بگیره ولی نه به شکل همین فرم . یعنی اطلاعات رو اول به صورت مرتب شده توی یه فرم دیگه بذارم و بعد یه پیش نمایش هم به کاربر نشون بدم و بعد بتونه پرینت بگیره . ولی نمی دونم توی سی شارپ از چه شی باید استفاده کنم و چطوری . هرکی می دونه لطفا راهنمایی کنه. مرسی

khokhan
یک شنبه 22 تیر 1393, 17:23 عصر
سلام
من روی فرمم یه سری اطلاعات مربوط به مثلا بیمار دارم مثل: نام و نام خانوادگی و سابقه ی بیماری و..... و امکانات مربوط به حذف و اضافه و جستجو و ....... هم توی همین فرمه و می خوام کاربر بتونه از همین اطلاعات پرینت بگیره ولی نه به شکل همین فرم . یعنی اطلاعات رو اول به صورت مرتب شده توی یه فرم دیگه بذارم و بعد یه پیش نمایش هم به کاربر نشون بدم و بعد بتونه پرینت بگیره . ولی نمی دونم توی سی شارپ از چه شی باید استفاده کنم و چطوری . هرکی می دونه لطفا راهنمایی کنه. مرسی
می تونی از گزارش ساز خود ویژوال یا همون Rdlc که اصطلاحا بهش می گن Reprtviewer ، استفاده کنی http://stackoverflow.com/questions/6124093/a-tutorial-for-microsoft-report-in-winform-applications

یانه اگه می خوای پیشرفته تر باشه و امکانات زیادی داشته باشه از کریستال ریپورت یا استیمول ریپورت می تونی استفاده کنی http://csharp.net-informations.com/crystal-reports/csharp-crystal-reports-stepbystep.htm

pars.mohammad
جمعه 14 شهریور 1393, 18:37 عصر
من اومدم با استفاده از Report یه گزارش طراحی کردم، اونو به یه ReportViewer وصل کردم ولی هر موقع فرم بالا میاد، هیچی توش نیست!
توی Dataset یه DataTable دارم که رپورتم اطلاعاتشو از اون می گیره. با اینکه تو قسمت پایین فرمم
123113
Preview Data رو که می زنم اطلاعاتمو نشون می ده
123114
ولی فرم گزارشم خالی خالیه

موقعی که برنامه رو خط به خط اجرا می کنم تو این خط گیر می کنه:
123115

pars.mohammad
جمعه 14 شهریور 1393, 23:48 عصر
خودم جوابشو پیدا کردم مشکل از حذف و اضافه کردن یک فیلد بود که بعد از تغییر دادن datatable رپورتمو بروز نکردم
به هر حال ممنون از شما:متفکر: