PDA

View Full Version : مشکل با Progress Bar

Juventus FC
یک شنبه 22 تیر 1393, 17:35 عصر
سلام

من یک مشکلی در برنامه برام بوجود اومده که 3 4 روز از وقتم و گرفته ! راه و درست میرم ولی نه نتیجه میگیرم نه Error رخ میده !

من میخوام وقتی روی دکمه RUN (در عکس) کلیک کردم این Pbar پر بشه و یک پیغامی به صورت MSGBOX نمایش بده ! دستورات و هم درست مینویسم ولی هیچ اتفاقی نمی افته !

http://www.shiaupload.ir/images/29541786856313940048.jpg

بعد هم یه سوال (در عکس) وقتی برنامه اجرا میکنی ، اول فرم 1 نمایش داده میشه بعد با نوشتن دستوری در پشت یک Button میشه به فرم 2 رفت ! حالا چه طور میشه کاری کنم که تا برنامه اجرا میشه اول از فرم 2 شروع کنه !؟

Rasul75
یک شنبه 22 تیر 1393, 17:58 عصر
سلام
برای اجرا شدن برنامه در فرم دوم به منوی Project رفته بر روی Properties کلیک کرده و startup object را روی فرم مورد نظر قرار بدهید.

شما از یک شی تایمر استفاده کرده و interval آن را با 1000 مقدار دهی کنید و همچنین مقدار Enabled آن را برابر false قرار دهید.
داخل تایمر این کد را بنویس:
Progressbar1.value=Progressbar1.value+1
if progressbar1.value=progressbar1.max then
timer1.enabled=false
msgbox "The End"
end if

برای کار کردن نوار زمان در button این رو بنویسید :
timer1.enabled=true

حالا برنامه رو اجرا کن

Juventus FC
دوشنبه 20 مرداد 1393, 18:51 عصر
ممنون از پاسخ کاملتون

من این کد و بلد بودم منتها این چند خط کد برای ProgressBar که حالت VB داره کاربرد داره و برای اون ProgressBar که حالت ویندوز XP داره اصلا اجرا نمیشه ! دلیلش و اصلا نمیدونم، توی عکسی که خدمتتون گذاشتم توجه کنید منتظور من اون ProgressBar یا اون Loading هست ، خودتون با VB6 همین قطعه کرد با اون ProgressBar که حالت Loading ویندوز XP داره تست کنید ببیند جواب نمیده به قول خود VB که بهش میگه ProgBarXP1 .

Rasul75
سه شنبه 21 مرداد 1393, 18:43 عصر
شما برنامه رو با فابل OCX اینجا قرار بدید ببینم میتونم مشکلتون رو حل کنم یا نه

Juventus FC
چهارشنبه 22 مرداد 1393, 19:04 عصر
شما برنامه رو با فابل OCX اینجا قرار بدید ببینم میتونم مشکلتون رو حل کنم یا نه

بفرمایید.

http://www.4shared.com/rar/tNfSobDjce/PXBAT.html?

Rasul75
چهارشنبه 22 مرداد 1393, 20:59 عصر
برنامه هیچ مشکلی ندارد فقط باید max پروگرس بار رو روی 100 بگذاری و بعد برنامه رو اجرا کنی

Juventus FC
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 17:17 عصر
برنامه هیچ مشکلی ندارد فقط باید max پروگرس بار رو روی 100 بگذاری و بعد برنامه رو اجرا کنی

آهان خیلی ممنونم بسیار لطف کردید.

یه سوال دیگه : وقتی Progressbar کامل Load میشه یک پیغام نمایش داده میشه در msgbox . وقتی این پیغام اوکی میکنیم وقتی دوباره روی Progressbar کلیک میکنیم Progressbar چون پر شده پیغام خطا چاپ میشه ! حالا میخوام ببینم چه کار باید بکنم که وقتی روی button کلیک میکنم و همزمان Progressbar هم کامل Load شده این اتفاق مجددا تکرار بشه و Progressbar شروغ به Load شدن بکنه و دوباره پیغام چاپ بشه

Rasul75
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 17:33 عصر
داخل button که تایمر رو فعال میکنی این کد رو هم قرار بده:
Progressbar1.value=0

Rasul75
پنج شنبه 23 مرداد 1393, 20:50 عصر
حالا اگه میتونی پرورگرس رو خودت بساز :|