PDA

View Full Version : سوال: تشخیص متغیر

koorosh4
دوشنبه 23 تیر 1393, 09:26 صبح
دوستان یه سوال دارم . توی جمله زیر آیا متغیر ما username هست ؟ اگه هست چرا مقداری را به من برنمیگردونه و یا چطور میشه من مقداری را ازش بگیرم ؟

array('username', 'length', 'max'=>20, 'min' => 3,'message' => UserModule::t("Incorrect username (length between 3 and 20 characters).")),

این کد دارخل registrationform هست و من از داخل registration میخوام مقدار وارد شده در این تکست را بگیرم و به اسم همون یه جدول بسازم . اما اینو نمیدونم چطور باید مقدارش را بگیرم

$h=yii::app()->user->name;
echo $h;
این را که میزنم guest را بهم میده .آیا راهنمایی دارید برای من ؟

MMSHFE
دوشنبه 23 تیر 1393, 09:44 صبح
شما بعد از لاگین کردن کاربر باید اطلاعات رو بگیرین. وقتی لاگین نکرده طبیعیه که Guest رو بهتون برگردونه. ضمناً من چند بار توصیه کردم اول اصول PHP و مباحث شئ گرایی رو مسلط بشین و بعد به سراغ فریمورک بیاین ولی باز دارین همون روند خودتون رو پیش میبرین و مثل کسی که داره غرق میشه، مدام دارین توی اصطلاحات و مفاهیم جدیدی که مطرح میشه دست و پا میزنید و به هر چیزی که دم دستتونه چنگ میزنید درصورتی که ممکنه شاخه درخت یا سنگ محکمی نباشه بلکه فقط یک تکه چوبه که خودش هم به جایی بند نیست. مثالش هم همین Yii::app()->user->name هست که هیچ ارتباطی به Validation Rule مدلتون یعنی username نداره و فقط اسمشون شبیه همه.

koorosh4
دوشنبه 23 تیر 1393, 10:11 صبح
شما بعد از لاگین کردن کاربر باید اطلاعات رو بگیرین. وقتی لاگین نکرده طبیعیه که Guest رو بهتون برگردونه. .
من الان دارم کتاب php را میخونم . 2تا کتاب هم با هم گرفتم که مطمئن باشم کامل هست .
اما سوال من اینه . من موقع لاگ این نمیخوام متغیر را بگیرم . موقع ساخت اکانت همزمان با ساخت اکانت چنین کاری میخوام بکنم . در پایینم گفتم در فایل رجیستر فرم (یعنی قسمتی که اکانت ساخته میشه ) اون کد هم میدونم برای زمانی هست که لاگ این بشیم . اما نمیدونم قبل از ساخت اکانت متن داخل تکست باکس را چطور بگیرم .

if (text1.text<>"") then
h=text1.text
یعنی چنین چیزی که توی ویژوال بیسیک بود و در تکست چنج ما مینوشتیم . رویداد تغییر در تکست باکس .

MMSHFE
دوشنبه 23 تیر 1393, 10:13 صبح
برای همینه که میگم باید اول روی PHP مسلط بشین. آخه ویژوال بیسیک چه ربطی به PHP داره؟ رویدادها توی وب با JS کنترل میشه. موقع سابمیت شدن فرم هم با POST_$ یا GET_$ (برحسب متد فرم) میتونید مقادیر رو بخونید.

MMSHFE
دوشنبه 23 تیر 1393, 10:14 صبح
من الان دارم کتاب php را میخونم . 2تا کتاب هم با هم گرفتم که مطمئن باشم کامل هست .

شدیداً توصیه میکنم تا قبل از تکمیل اطلاعاتتون درمورد خود PHP، کار با فریمورک رو رها کنید. دارین خودتون رو نابود میکنید. یکم بگذره میبینید دیگه نه به PHP علاقه دارین نه به فریمورکها و دلیلش هم فقط و فقط اشتباه رفتن مسیر یادگیری بوده.