PDA

View Full Version : آیا می شود از طریق IMEI گوشی، مدل گوشی را تشخیص داد

Javad_raouf
دوشنبه 23 تیر 1393, 15:56 عصر
سلام
بعضیا میگن میشه از طریق شماره سریال گوشی (IMEI)، شرکت سازنده یا حتی مدل گوشی را تشخیص بدیم.
از نظر من تقریبا غیر ممکنه که از طریق شماره سریال بشه مدل گوشی را فهمید چون هر روز مدلهایی جدید وارد بازار میشه :گیج:
لوی بازم گفتم از دوستان صاحب نظر بپرسم.
اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیار بقیه بزاره

plus
دوشنبه 23 تیر 1393, 17:58 عصر
خوب برندهای گوشی هر روز عوض نمیشن و فکر میکنم بشه از روی IMEI برند رو تشخیص داد.اما ازونجا که مدلهای جدیدی روزانه اضافه میشه لازم میشه که شما سیستمی داشته باشی که قابلیت بروز کردن داشته باشه.برای مثال اگه قرار هست در یک Windows App یک برنامه داشته باشی که مدل رو از روی IMEIبده، باید یک وب سرویسی داشته باشی که برنامه از طریق اون بتونه اطلاعات بروز شده رو در اختیار داشته باشه.سایت هایی هستن که این کار رو انجام میدن البته وب سرویس فکر نکنم. برای مثال http://www.imei.info/
هرچند تاپیک شما هیچ ربطی به #C نداره و احتمالا منتقل میشه.

Javad_raouf
یک شنبه 30 فروردین 1394, 14:37 عصر
امکان نداره مثلا قراردادی باشه یعنی مثلا IMEI از شماره فلان تا فلان در اختیار شرکت نوکیا باشه و از شماره فلان تا فلان در اختیار شرکت سامسونگ و...

tux-world
یک شنبه 30 فروردین 1394, 18:55 عصر
خوب نه نمیشه. اون فقط یه شناسه برای گوشی شماست و حکم شناسنامه رو داره . هیچ ربطی به برند گوشی نداره فقط برای تماس و مکالمه ازش استفاده میشه که قانونه اگه گوشی اون رو نداشته باشه امکان مکالمه باهاش نیست