PDA

View Full Version : سوال: نصب کامپایلر C++‎ بر روی گوشی موبایل

sourcecode
سه شنبه 24 تیر 1393, 23:46 عصر
آیا کامپایلری به زبان C++ وجود داره که بتونیم روی گوشی موبایل نصبش کنم و برنامه ای که مینویسیم رو ترجمه و سپس اجرا کنه ؟

محمد فدوی
سه شنبه 31 تیر 1393, 11:03 صبح
آره روی اندروید کامپایلر با بیس ++Turbo C و ++g (یا gcc) دیدم.
یکی از پروژه هاش رو توی XDA-Developers، اینجا (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1645182) پیدا کردم ولی برنامه های آمادش هم توی App Store ها هست... یه سرچ بکن توشون

hamidrezai
جمعه 14 شهریور 1393, 21:26 عصر
چند نرم افزار برای برنامه نویسی C و ++C در گوشی های اندرویدی وجود داره بهترین اونها C4Droid که برای برنامه نویسی به زبان C هست و CppDroid - C/C++ IDE برای برنامه نویسی به هر دو زبان C و ++C هست نرم افزار CppDroid - C/C++ IDE دارای امکانات بیشتری هست و در خود نرم افزار آموزش های کاملی برای C و ++C هست و در خود نرم افزار چندین سورس کد به زبان C و ++C وجود داره که البته بعد از دانلود و نصب نرم افزار که 45 MB حجم داره باید آموزش ها و سورس کد ها رو از تریق خود نرم افزار دانلود کنید .
نرم افزار C4Droid هم خیلی قدرتمند هست و تقریبا میشه همه نوع برنامه ای در اون نوشت البته این نرم افزار دو پلاگین داره GCC Plugin For C4Droid C++ IDE و SDL Plugin For C4Droid که با نصب این دو پلاگین این نرم افزار خیلی قدرتمندتر میشه .

و یک نرم افزار دیگه هم هست CCTools که شخصا استفاده نکردم اما این نرم افزار هم خیلی خوب هست .

برای دانلود این نرم افزار ها مارکت Mobogine رو دانلود کن و اسم این نرم افزار ها رو در این مارکت سرچ کن تمام نرم افزار ها وجود دارن بجز C4Droid که این نرم افزار در سایت های ایرانی هم برای دانلود گذاشته شده و به راحتی قابل دانلود هست C4Droid ورژن 4.11 رو دانلود کنید که آخرین ورژن هست در ضمن مارکت Mobogine هم برای گوشی های اندرویدی وجود داره و هم برای ویندوز که توصیه میکنم برای ویندوز رو دانلود کنید چون سرعت بیشتری در هنگام دانلود داره و دارای امکانات بیشتر هست این مارکت رو میتونید از سایت P30Download دانلود کنید .

اینهم دو عکس از محیط نرم افزار CppDroid - C/C++ IDE

123119123120

hosseinam1370
یک شنبه 16 شهریور 1393, 17:12 عصر
من CppDroid رو دانلود کردم ولی هنگام آپدیت شدن ارور داد و برنامه رو بست و اومد بیرون.راهی هست برای حل مشکلش؟

از خیلی وقته که دنباله کامپایلری میگردم که اونو به روی تبلتم نصب کنم .یه چندتایی پیدا کردم ، ولی متاسفانه هیچکدوم اجرا نشد.

با تشکر.