PDA

View Full Version : سوال: مشکلی عجیب (دیتابیس)

mdanger
چهارشنبه 25 تیر 1393, 00:47 صبح
سلام دوستان
من یه مشکل عجیبی دارم . من یه برنامه نوشتم که به درستی با دیتابیس اکسس ارتباط برقرار میکنه و داخل datagride هم اطلاعات نمایش میده . اما وقتی من ویژال بیسیک رو uninstall میکنم از لحاظ کانکت شدن به دیتابیس بازم مشکلی ندارم و به درستی بدون اینکه خطایی رخ بده کانکت میشه اما دیگه داخل datagride هیچی نشون نمیده تا زمانی که مجدد ویژوال بیسیک رو نصب کنم
از دوستان تقاضا دارم کمک کنن

موفق باشید دوستان

Rasul75
چهارشنبه 25 تیر 1393, 00:51 صبح
برنامه رو میشه بزاری؟؟

mdanger
چهارشنبه 25 تیر 1393, 01:01 صبح
فقط چون برنامم دارای فرم های زیادی هست تیکه ای که به دیتابیس کانکت میشه رو میزارم. و همینطور جنبه تجاری داره. من ی تیکه از کد به همراه اطلاعات خصیصه هارو میزارم
دستور زیر زمانی که فرم لود میشه اجرا میشه
Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\DR.ahmarinezhad2.mdb;"
Adodc1.RecordSource = "select * from DR_ahmarinezhad"
Adodc1.Refresh

بعدش تنظیمات datagrid هم تو قسمت data source رو برابر Adodc1 قرار دادم
واقعا دارم گیج میشم که مشکل از کجاس

Rasul75
چهارشنبه 25 تیر 1393, 01:12 صبح
از دستور SQL استفاده نکن ببین درست میشه

mdanger
چهارشنبه 25 تیر 1393, 01:25 صبح
میشه بیشتر توضیح بدی؟:متفکر:

Rasul75
چهارشنبه 25 تیر 1393, 01:31 صبح
Adodc1.RecordSource = "select * from DR_ahmarinezhad"

اینجا داری از دستور SQL استفاده میکنی.

تو پنجره Property pages داخل تب RecordSource لیست باز شوی Command Type رو برابر adCmdTable قرار بده و لیست بازشوی Table or Stored Procedure Name را روی تیبل مورد نظر قرار بده و ok کن.

من اینجوری فکر میکنم که شاید از کد SQL باشه البته یه احتماله امتحان کن ببین میشه یا نه.

ahmad abdoli
چهارشنبه 25 تیر 1393, 01:39 صبح
سلام یه ستاپ از برنامه درست کن وقتی ویزوال بیسیک رو uninstall کردی ستاپ رو اجرا کن ببین مشکلت حل می شه.

mdanger
چهارشنبه 25 تیر 1393, 01:56 صبح
رسول جان ممنون . این کارو انجام دادم . تا الان که بدون هیچ خطایی اجرا شد و حالا میخوام به گفته اقا احمد عمل کنم ببینم مشکل برطرف میشه

vbhamed
پنج شنبه 26 تیر 1393, 11:58 صبح
سلام
وقتي شما ويژوال بيسيك رو Uninstall مي‌كني خيلي چيزها حذف ميشه و موقع اجراي برنامه بعضي مشكلات همون اول خودشون رو نشون ميدن بعضي ها هم بعدا در حين كار
بنابراين ساخت ستاپ براي برنامه ضروري است و بهتره ستاپ رو روي كامپيوتري امتحان كنيد كه ويژوال بيسيك نداشته نه كامپيوتري كه ويژوال بيسيك اون Uninstall شده

m.4.r.m
جمعه 27 تیر 1393, 16:36 عصر
برنامه رو با Setup Factory ستاپ بساز مشکلت حل میشه .شما هیچ مشکلی در کد نویسی نداشتی تا جایی که من دیدم. مشکل شما وقتیه که Unistall می کنی چون به قول دوستم حامد زمانی که این کارو می کنی Adodc و ... هم حذف میشن . به خاطر این نمی تونه اطلاعات رو نشون بده یا باید Run Time هاش رو نصب کنی به جای نصب مجدد ویژوال بیسیک یا هم از ستاب ساز استفاده کنی که همراه این ران تایم هارو همراه برنامت داشته باشه و زمان نصب به ویژوال بیسیک احتیاجی نباشه

mdanger
جمعه 27 تیر 1393, 17:29 عصر
دوستان ممنونم از راهنماییتون
m.4.r.m عزیز الان این کارو انجام میدم ببینم مشکل برطرف میشه

ایلیا آخوندزاده
شنبه 28 تیر 1393, 04:59 صبح
شما بهتره تو add maneger vb6 گزینه مربوط به مرور کامپونیت هارو روی لود قرار بدی بعد زمانی که با خود vb6 برای برنامت می خوای ستاپ درست کنی محل لود ocx & dll هارو به app.path تغییر بدی اونوقت حتما مشکل حل میشه.