PDA

View Full Version : گفتگو: سوال در مورد استفاده از C# برای وب

Xartemisx
چهارشنبه 25 تیر 1393, 04:21 صبح
سلام دوستان
من در حال حاضر سی شارپ کار میکنم البته فعلا برای وب نخوندم سی شارپ رو
و قصدم دارم که طراحی و برنامه نویسی وب رو شروع کنم
میخوام ببینم حالا که با سی شارپ میشه،نیازی هست بعضی از زبانای دیگه مثه php رو یاد بگیرم؟
اصلا php بهتره یا c#؟؟؟ تفاوتشون چیه؟؟؟
ممنون میشم توضیحاتی بدید...

احسان!
چهارشنبه 25 تیر 1393, 04:42 صبح
منم یه سوال میپرسم:حالا که با PHP میشه چرا C#؟ :)
سوال این که کدوم بهتره فکر نکنم جوابی بگیره.بگردید به اندازه کافی بحث شده. ;)
اگه سی شارپ رو بلد باشید میتونید شروع به یادگیری چهارچوب ASP.NET بکنید و نیازی به یادگیری PHP نیست.
موفق باشید. :)

Xartemisx
چهارشنبه 25 تیر 1393, 05:05 صبح
درسته با php میشه ولی خب من چون سابقه کار با سی شارپ رو دارم و همچنین در حال حاضر نیاز دارم به برنامه نویسی وب و وقت کمی دارم، گفتم یکیو انتخاب کنم که بهتر باشه

vimax23
پنج شنبه 26 تیر 1393, 15:03 عصر
سلام دوستان
من در حال حاضر سی شارپ کار میکنم البته فعلا برای وب نخوندم سی شارپ رو
و قصدم دارم که طراحی و برنامه نویسی وب رو شروع کنم
میخوام ببینم حالا که با سی شارپ میشه،نیازی هست بعضی از زبانای دیگه مثه php رو یاد بگیرم؟
اصلا php بهتره یا C#‎؟؟؟ تفاوتشون چیه؟؟؟
ممنون میشم توضیحاتی بدید...

خودت میگی "نیاز"
اگر نیاز داری دات نت یاد بگیری باید بری سمت ویندوز کار کنی
اگر میخوایی پی اچ پی یاد بگیری باید بری سمت لینوکس
کار تجاری پی اچ پی مقرون به صرفه تر هست چون کد باز هست و خیلی چیزا رو رایگان میشه پیدا کرد مشتریش به دلیل ارزون تر بودن بیشتره توسعه دادن برای چند نفر راحت تره قیمت سرور لینوکس ارزونتره و کاربر بیشتر داره!
حالا دیگه خودت میدونی

ashkufaraz
پنج شنبه 26 تیر 1393, 17:41 عصر
ما تو ایران زندگی می کنیم بنابراین باید از هر چیزی بدونی شاید 1 روز بازار کار ای اس پی ازت بخواد 1 روز دیگه پی چ پی 1 روز دیگه ... بنابراین باید از هر چیزی بدونی.به نظرم بهترین حسن ای اس پی اینه که مایکروسافت پشتیبانش رو داره و محیط ویژال استودیو که برنامه نویسی و خطایابی و امکانات اضافی رو خیلی راحت می کنه. من 1 مدته دارم با پی اچ پی کار می کنم همین خطایابی که توی ای اس پی به راحتی انجام می شه باید ساعتها تو پی اچ پی و دریم وقت بزاری

mohamad_torabi
پنج شنبه 26 تیر 1393, 23:16 عصر
شما اگه میخوای واقعا بیاید تو دنیای وب اول برید html و css رو یادبگیرید که مقدمات وب هست بعد یه زبان برنامه نویسی بین سی شارپ و ویژال بیسیک که میگید سی شارپ کار می کنید بعد برید سمت asp توجه داشته باشید که asp یک زبان برنامه نویسی نیست تکنولوژی هستش همه ی اینا بستگی داره که چقدر رو یادگیری وقت بزارید وقتتون رو صرف کتاب و فیلم نکنید و همون اول برید کلاس چیزی که تو کلاس توی یک ساعت و نیم یاد میده خوداموزی توی 1 روز یا بیشتر طول میکشه
موفق باشید