PDA

View Full Version : سوال: جسنجو بر اساس دو نکس باکس همزمان

farhad85
چهارشنبه 25 تیر 1393, 07:16 صبح
با سلام
من دوتا تکس باکس روی فرمم دارم، که یه تکس یه ینام شماره فطعه و یک تکس باکس دیگه بنام کد ملی هستش که توسط کد زیر بر اساس کدملی رکوردها جستجو میشن و مشکلی هم ندارن

حالا میخوام داخل دیتا گریدویو رکوردهایی رو نمایش بدم که کد ملیشون مانند tcode.Text و شمارفطعه مانند sh_ghete.text باشه

یعنی بطور همزمان رکوردیا رکوردهایی رو پیدا کنه که شماره فطعش برابر باشه با تکس sh_ghete.text و کد ملیش برابر باشه تکس باtcode.Text
یعنی هر رکوردی که این دو شرطو رو همزمان دارا بود ظاهر بشه

از همه ی شما ممنون و سپاسگذارم

'Dim my_daARAZI1 As New SqlDataAdapter("Select * from ARAZI where tcode = '" & tcode.Text & "'", my_cnARAZI)

'Dim my_dsARAZI1 As New DataSet

'my_daARAZI1.Fill(my_dsARAZI1, "ARAZI")

'DataGridView20.DataSource = (my_dsARAZI1)

'DataGridView20.DataMember = "ARAZI"

ali.ahmadi
چهارشنبه 25 تیر 1393, 13:54 عصر
از این دستور sqlاستفاده کنید
Select * from ARAZI
where tcode = '" & tcode.Text & "'
and
sh_ghete= '" & sh_ghete.Text & "'
البته اگر شماره قطعه در بانک اطلاعاتی از نوع عدد هست باید تک کوتیشن ها رو بر دارید

farhad85
چهارشنبه 25 تیر 1393, 14:11 عصر
سلام با این عمل ریر

Dim my_daARAZI1 As New SqlDataAdapter("Select * from eteraz where m_code = '" & tm_code.Text & "'" And _

"sh_ghete ='" & tsh_ghete.Text & "'", my_cn)

Dim my_dsARAZI1 As New DataSet

my_daARAZI1.Fill(my_dsARAZI1,
"eteraz")

DataGridView1.DataSource = (my_dsARAZI1) DataGridView1.DataMember =
"eteraz"

این پیغامو میده
Conversion from string "Select * from eteraz where m_cod" to type 'Long' is not valid.

ali.ahmadi
چهارشنبه 25 تیر 1393, 14:24 عصر
این خطا نشون میده که نوع داده tcod شما در پایگاه داده از نوع string نیست پس تک کوتیشن ها رو بر دارید و فقط دابل کوتیشن ها باشد. به این نکته هم دقت کنید که نوع داده برای یک فیلد در دیتاست و پایگاه داده باید یکی باشندمثلأ اگه tcodدر دیتابیس شما از نوع longهست در دیتاست شما هم باید از نوع long باشد من فک کنم شا نوع داده در دیتاست که پیش فرضstringهست رو عوض نکردید

farhad85
چهارشنبه 25 تیر 1393, 14:32 عصر
هردوتا nvarchar(50) هستن؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

systam
چهارشنبه 25 تیر 1393, 14:58 عصر
اینم یک نمونه مثال
نام کاربری admin
رمز 11

یا علی

hosseinbarnamenevis
چهارشنبه 25 تیر 1393, 18:40 عصر
'Dim my_daARAZI1 As New SqlDataAdapter("Select * from ARAZI where tcode = '" & tcode.Text & "' and itmtell='" & txtTell.text & "'", my_cnARAZI)

گد خودتون رو اصلاحش کردم