PDA

View Full Version : سوال: ارور در هنگام تغییر فونت textbox یا combobox

afshin_zeinal
پنج شنبه 26 تیر 1393, 00:33 صبح
سلام
ویندوز pc من ، ویندوز 8.1 می باشد و درهنگام تغییر فونت textbox یا ... به فونت های فارسی یا سری ‌‌B ارور عدم پشتیبانی از این فونت ها را نمایش داده می شود .

Only True Type fonts are supported .this is not True Type font

آیا کسی می داند مشکل چگونه حل میشود .

ضمنا برنامه من در ویندوز 7 و XP بخوبی فونت ها را نمایش می دهد .

باتشکر

abbas.oveissi
پنج شنبه 26 تیر 1393, 02:33 صبح
سلام
ویندوز pc من ، ویندوز 8.1 می باشد و درهنگام تغییر فونت textbox یا ... به فونت های فارسی یا سری ‌‌B ارور عدم پشتیبانی از این فونت ها را نمایش داده می شود .

Only True Type fonts are supported .this is not True Type font

آیا کسی می داند مشکل چگونه حل میشود .

ضمنا برنامه من در ویندوز 7 و XP بخوبی فونت ها را نمایش می دهد .

باتشکر

منم ویندوزم 8.1 هست اما اصن مشکلی با این قضیه ندارم.این خطایی که شما گذاشتید نوشته از فونت های ttf استفاده کنید.برای همین شما هم برید سری فونت های B رو دانلود کنید که پسوندشون ttf باشه تا مشکل حل بشه.

afshin_zeinal
پنج شنبه 26 تیر 1393, 12:16 عصر
منم ویندوزم 8.1 هست اما اصن مشکلی با این قضیه ندارم.این خطایی که شما گذاشتید نوشته از فونت های ttf استفاده کنید.برای همین شما هم برید سری فونت های B رو دانلود کنید که پسوندشون ttf باشه تا مشکل حل بشه.

سلام دوست عزیز فونتهای سری B و تمام فونتهای فارسی من پسوند ttf هستند ..( فقط فونتهای اصلی ویندوز را قبول می کند)
آیا تنظیماتی در این مورد وجود دارد . که این مشکل حل شود .

ehsan_g
شنبه 15 شهریور 1393, 16:53 عصر
سلام به دوستان عزيز
من هم همين مشكل رو با ويندوز سرور 2012 دارم لطفا كمك كنيد

forodo
شنبه 15 شهریور 1393, 17:04 عصر
سلام
از PrivateFontCollection استفاده کنید.
اینطوری طرف اگر اون فونت رو حتی داخل کامپیوترش نداشته باشه بدون هیچ مشکلی برنامه اجرا خواهد شد.
من داخل 8.1 و 7 و XP تست کردم و مشکلی نداشت.

ehsan_g
شنبه 15 شهریور 1393, 17:55 عصر
سلام
از PrivateFontCollection استفاده کنید.
اینطوری طرف اگر اون فونت رو حتی داخل کامپیوترش نداشته باشه بدون هیچ مشکلی برنامه اجرا خواهد شد.
من داخل 8.1 و 7 و XP تست کردم و مشکلی نداشت.

خواهشا ميشه توضيح يشتري بدين

ehsan_g
شنبه 15 شهریور 1393, 18:03 عصر
من الان درحال طراحي فرمها هستم و بصورت گروهي انها را روي كامپيوتر هاي مختلف مينويسيم ولي روي يكي از كامپيوتر ها فونت هارو نمشناسه

forodo
شنبه 15 شهریور 1393, 19:44 عصر
این رو ببینید گفته. (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/y505zzfw%28v=vs.110%29.aspx)