PDA

View Full Version : راهنمایی در انتخاب سرور و هاست php

[younes]
پنج شنبه 26 تیر 1393, 08:00 صبح
درود

من یه فروشگاه اینترنتی دارم که از یک سیستم مدریت جواب پس داده استفاده میکنه و این یعنی ساختار جداول و کوئری هاش بهینه و قابل اعتماده ، همچنینن قراره در این فروشگاه حدود 2000 محصول عرضه بشه و بازدید روزانه حداکثر تا 100 هزار بازدید یکتا باشه
و اما سوال : من باید از چه روش میزبانی استفاده کنم میتونم از

سرویس هاست های اشتراکی استفاده کنم
از vps ها استفاده کنم
و یا یه سرور اختصاصی تهیه کنم

واقعا نمیتونم تشخیص بدم کدوم میتونه جوابگو باشه اما به نظر خودم vps از همه بهتره ولی بازم تو انتخاب مشخصات سخت افزاری مشکل دارم

[younes]
پنج شنبه 26 تیر 1393, 09:19 صبح
دوستان لطفا راهنمایی کنید

Unique
پنج شنبه 26 تیر 1393, 14:30 عصر
ببینین ، وقتی شما دارین سایتی را شروع میکنین نباید از اول هزینه هایی بکنید که اصلا نیاز نیست ! مثلا یک هاست vps خوب حداقل ۲ یا ۳ برابر یک هاست اشتراکی هزینه داره ! هاست dedicated که کلا بماند. شما بهتره از هاست های اشتراکی خوب استفاده کنید و پولتون را خرج تبلیغات کنید و به مرور زمان پس از کسب سود از سایت خرج خودش بکنید و اگه آمار و ارقام نشون میده نیاز هست هاست vps یا dedicated بگیرین اونوقت اقدام کنین.

همینکه سوال می پرسین از کدوم استفاده کنم و تشخیص نمیدم داد میزنه که باید هاست اشتراکی بگیرین. فقط از شرکت های معتبر و با سابقه بگیرین.

[younes]
جمعه 27 تیر 1393, 12:46 عصر
از پاسختون سپاس گذارم ولی هزینه اش اصلا مهم نیست فقط باید بتونه جوابگوی تعداد بالای بازدید باشه و قابل اعتماد هم باشه، نظرتون درباره vps چیه؟ باید چه مشخصه سخت افزاری دشته باشه؟ امنیت و کانفیگ سرور با کی هست با من یا شرکت هاستینگ؟

مهرداد سیف زاده
جمعه 27 تیر 1393, 13:11 عصر
با توجه به پستهای قبلی شما و جوابهای خوبی که دوستان دادن
متوجه شدم تجربه زیادی با سرور و هاست ندارید
من پیشنهاد میکنم شما هاست پرقدرت یا همون هاست های پربازدید بگیرید. چون دردسرشون کمتره و امنیت و تمام چیزها به پای شرکت ارائه دهنده هست
رفتن دور و بر سرور اختصاصی تجربه مناسبی میخواد و حتی کسی که یکبار راه بندازه بده دست شما مناسب نیست چون الان به سرعت هاست ها و سروهای روی اینترنت نیاز به پشتیبانی و بررسی مداوم دارن

Unique
جمعه 27 تیر 1393, 17:52 عصر
هزینه اش اصلا مهم نیست فقط باید بتونه جوابگوی تعداد بالای بازدید باشه

معمولا هزینش برای خیلی ها در لحظه اول مهم نیست ولی بالاخره مهم میشه.
اگر ۱۰۰ درصد یک سرویس stable و خوب میخواین ! از شرکت های هاستینگ درخواست Managed Dedicated Server یا Managed VPS Server کنید و بهشون بگین به چه چیز هایی احتیاج دارین اونها خودشون براتون مدیریت میکنند ! اما حتی digikala و varzesh3 هم از ابتدا dedicated نیاز نداشتند. باز هم به نظر من از سرویس های shared خوب استفاده کنید و به مرور زمان ارتقا بدین ! اگر هم چیزی از سرور سر در نمیارین باید سرویس های managed بگیرین ! براشون هم توضیح بدین میخواین هر برنامه یا service که نیاز داشتین را خودشون نصب و کانفیگ و پشتیباین کنند !

وقتی شما به مرور زمان ارتقا میدین دستتون میاد برای چه تعداد بازدیدکننده و با چه شرایطی چه هاستی نیاز دارین ! هیچ دو تا سایتی هم از این نظر قابل مقایسه نیستند. نوع کدنویسی ، کانفیگ سرور و کلی مطلب دیگه تاثیر گذاره.