PDA

View Full Version : سوال: چگونه یک دستور برای کلاینت بفرستیم و کلاینت آن را اجرا کند؟

drawback
پنج شنبه 26 تیر 1393, 11:14 صبح
سلام دوستان
من دارم برنامه ای مینویسم به صورت کلاینت و سروری که میخوام در اون وقتی سرور دکمه Lock را زد کلاینت من بتونه خودش رو قفل کنه و برعکس اگه unlock رو زد همین اتفاق بیفتد. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

felfely
پنج شنبه 26 تیر 1393, 12:08 عصر
با سلام.
کافیه که شما فقط کلمه Lock یا unlock رو از سریق سوکت از سرور به کلاینت ارسال کنید. در سمت کلاینت هم وقتی که دارید محتوای سوکت رو می خونید مثل زیر عمل کنید:

if (content == "Lock")
{
client.Lock();
}
else if (content == "unlock")
{
client.unlock();
}
else if (content == sth)
{
do sth else;
}

یا علی.

sadegh.te
پنج شنبه 26 تیر 1393, 13:37 عصر
میتونید یه سری کلمات رو در سمت client به صورت رمز گذاری شده بزارید که وقتی سرور اونارو فرستاد کلاینت معادل اون دستوراتو اجرا کنه.
موفق باشی.

omid nasri
پنج شنبه 26 تیر 1393, 18:37 عصر
برای ارسال کد می تونی سوکت رو معرفی کنی و همان گونه دوستمون گفت متن رو کد گذاری کنی و ارسال کنی ، در سرور متن خونده میشه و توسط کلاس Process می تونی عملیات خودت رو انجام بدی این گونه کار ها بیشتر در هک مورد استفاده قرار می گیرد.اگه خواستی نمونه بهت بدم بهم پخ بده.فقط توجه داشته باش که در سوکت پروگرمینگ خطا خیلی وجود داره برای مثال :

اول اگه کلاینت اجرا شود با خطا مواجه میشی ... این کمترین خطا بود سعی کن اول پروژه رو روی کاغذ بنویسی.