ورود

View Full Version : سوال: سوال در مورد کنترل دیتا لیست

hamid075
پنج شنبه 26 تیر 1393, 11:38 صبح
سلام دوستان. من دارم یه سایتی رو طراحی میکنم، به مشکلی برخوردم من داخل صفحه ی دیفالتم یک دیتا لیست قرار دادم تا مدیر سایت بتونه اخبار رو روی سایت پست کنه. همین طور که میدونید معمولا این طوری هست که قسمتی از خبر
رو میذارن توی دیتا لیست و بعد یه لینک ادامه مطلب میزارن همون جا که بازدید کننده بتونه کل مطلب رو توی صفحه ای دیگه ببینه. اگه با عنصر ItemTemplate از دیتا لیست آشنا باشید میدونید که ما معمولا داخل این آیتم تگ هایی قرار میدیم
که دیتا لیست بسته به مقادیر داخل دیتابیس اونا را به یک سبک نشون میده . یعنی اگه من یه تگ img گذاشتم داخل itemtemplate و 10 تا خبر داشتم ، 10 تا عکس به ازای 10 تا خبر باید داشته باشم .سوالم اینه که خوب ممکنه خبری عکس نداشته باشه خوب این جوری اگه ما عکسی رو برای اون مشخص نکنیم این باعث میشه یک فضای عکس خالی(مثل زمانی که عکس لود نشده) نشون داده بشه. چه کارکنم که این عکس حالت داینامیک داشته باشه و مواقعی که مدیر داخل صفحه مدیریت عکسی را برای خبر مشخص نمیکنه این عکس فضایی را اشغال نکنه و یا وقتی قسمت ادامه مطلب رو پر نمیکنه لینک ادامه ی مطلب دیگه نشون داده نشه.
لطفا حداامکان با کد راهنمایی کنید.متشکر

rafiee.mostafa64
پنج شنبه 26 تیر 1393, 21:58 عصر
کارهای مختلفی میشه کرد راحت ترین اون اینه که زمانی که عکسی واسه لود کردن نداشتی خاصیت visible اون رو false کنی.
همچنین واسه قسمت دوم هم زمانی که کاراکتر هات از یه حدی بیشتر نمیشه لینک رو هم خاصیت visible رو false کنی