PDA

View Full Version : نمایش توضیح در هر جایی که موس یه لحظه متوقف شد؟

ahmadi987
پنج شنبه 26 تیر 1393, 16:57 عصر
با عرض سلام وخسته نباشید
من میخوام وقتی موسم روی دکمه یا لیبل وایساد توضیحی رو نمایش بده؟ ممنون میشم اگه بگین چه دستوری این کارو میکنه.

ro3vayedel
پنج شنبه 26 تیر 1393, 17:09 عصر
با عرض سلام وخسته نباشید
من میخوام وقتی موسم روی دکمه یا لیبل وایساد توضیحی رو نمایش بده؟ ممنون میشم اگه بگین چه دستوری این کارو میکنه.

توی پراپرتیس کنترل تو قسمت Tooltip متن رو بنویس ... همین... حالا رو هر کنترل که موس رو نگه داری عبارت tooltipe نمایش داده میشه و بیشتر برای help استفاده میشه تا توضیحی برای کاربر در مورد این کنترل داده بشه...

ahmadi987
پنج شنبه 26 تیر 1393, 17:17 عصر
من چیزی به اسم tooltipدر قسمت پراپرتیس کنترلام نمی بینم؟:اشتباه:

omid nasri
پنج شنبه 26 تیر 1393, 18:32 عصر
این عمل در WPF هستش برای WEB FORM شما باید در قسمت Toolbox یک کنترل هست با نام ToolTip اون رو روی فرم بنداز حال می تونی مثلا روی دکمه کلیک کنی و tool tip رو انتخاب و متن رو بهش پاس بدی برای اینکه بتونی زمان رو ویرایش کنی روی کنترل کلیک کن و Properties رو ویرایش کن سوالی بود پخ بزن. می تونی اینجوری هم سرچ کنی:

how to use tooltip in webform در گوگل.

golestan1
پنج شنبه 26 تیر 1393, 22:23 عصر
با امید موافقم البته در همین ویندوز فرم سی شارپ نیز این ویژگی وجود دارد شما هر وقت از تولباکس یک tooltipe انتخاب می کنی در قسمت پروپرتیز دیگر کنترل ها گزینه tooltipe به وجود می اید
تا tooltipe رو از تولباکس انتخاب نکنی و روی فرم (اون پایین) نندازی این tooltipe در پروپرتیز دیگر کنترل ها نمی اید

این هم یک نمونه ایجاد واستفاده از tooltipe به وسیله کد نویسی در رویداد فرم لود بنویس

// ابتدا با کد نویسی یک تول تیپ ایجاد کردیم
ToolTip tt = new ToolTip();
// حالا بوسیله کد زیر ازش استفاده کردیم
// می توانید برای هر کنترلی استفاده کنید
//کافیست نام کنترل را تغییر دهید
tt.SetToolTip(button1, "يگانه");

ro3vayedel
پنج شنبه 26 تیر 1393, 22:32 عصر
نه عزیزم توی همین ویندوز فرم هم هست و نیازی نیست که حتما wpf باشه...
اینم عکس... دکمه "تایید نام مشتری" انتخاب شده توی Propertise قسمت Tooltip رو واست مشخص کردم.
فقط متن رو اینجا بنویس تمام...
121229

erfan_urchin
جمعه 27 تیر 1393, 01:37 صبح
من چیزی به اسم tooltipدر قسمت پراپرتیس کنترلام نمی بینم؟:اشتباه:
دوست عزیز شما باید اول از قسمت toolbox کامپوننت tooltip رو به برنامه اضافه کنی. بعد دیگه روی هر قسمت از فرمت کلیک کنی و بری توی قسمت properties رو ببینی یه گزینه اضافه شده به نام tooltip و شما راحت میتونی ازش استفاده کنی

ahmadi987
شنبه 28 تیر 1393, 14:24 عصر
سلام مرسی از همه دوستان به خاطر جوابشون.
یه سوال دیگه اونم اینکه وقتی موس حرکت میکنه متن هم به دنباله آن حرکت میکنه برای این از چه دستوری استفاده میشه؟

ro3vayedel
شنبه 28 تیر 1393, 15:13 عصر
سلام مرسی از همه دوستان به خاطر جوابشون.
یه سوال دیگه اونم اینکه وقتی موس حرکت میکنه متن هم به دنباله آن حرکت میکنه برای این از چه دستوری استفاده میشه؟

یعنی یک متن کنار نشانگر ماوس باشه و همش دنبالش راه بیفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
اول باید مکان دقیق هر لحظه ی ماوس رو بدست بیاری...واسه این مرحله خیلی خیلی دوستان توضیح دادن از پارامتر e مختصات ماوس رو نسبت به فرم دریافت میکنی. واز با داشتن left و Top خود فرم نسبت به تصویر مکان دقیق نشانگر ماوس رو بدست بیار... تو همین سایت ده ها بار توضیح داده شده یک سرچ بکنی پیدا میکنی...
حالا که مختصات X و Y دقیق ماوس رو پیدا کردی ...یک lable بساز با متن دلخواهت و location متن رو برابر همون X و Y که توی مرحله قبل بدست آوردی قرار بده...
اما واقعا این کار ضروریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟ چه کاریه یک متن دنبال ماوس راه بیفته دائم؟؟؟؟اگر قصدت اینه کاربر یک متن رو دائم توی فرمش ببینه( مثلا اسمتون یا نام شرکت و یا هرچیزی ) میتونی یک Lable marque بسازی که بالای فرم از یک طرف بیاد و از طرف دیگه خارج بشه و دوباره از طرف دیگه دربیاد... ولی یک متن دائم دنبال ماوس باشه خیلی تو ذوق میزنه...

ahmadi987
شنبه 28 تیر 1393, 15:30 عصر
با سلام مرسی از پاسختون.
من میخوام این متنه برای اولین فرم صفحه م درس کنم نمیخوام متن به صورت ثابت دنبال موس قرار بگیره اتفاقا نمونه شو تو نرم افزارهای دیگه دیدم در واقع متنش با یک جلوه ی زیبایی به دنبال موس حرکت میکنه.