PDA

View Full Version : چه زبونهای برنامه نویسی باید بلد باشیم؟

miss java
جمعه 27 تیر 1393, 01:39 صبح
سلام دوستان. نماز روزه هاتون قبول.
من به تازگی ترم ۶ رو تموم کردم. و دارم سعی میکنم برای بعد از اتمام دوره ی کارشناسی برنامه نویسیمو تقویت کنم.
حالا مسئله اینه که اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم.
خودم در حال حاضر در یه حد نسبتا خوبی جاوا بلدم. البته نه خیلی خوب. در یه حد ابتدایی C و python هم میدونم.
ولی حالا میبینم انگار هیچ جا جاوا نمیخوان. و من احساس میکنم هیچی بلد نیستم. (تو این دو سال خیلی رو جاوا وقت گذاشتم واقعا راحت تر یادش میگیرم. و زبون مورد علاقه ام هست). هر جا که نگاه میکنم بیشتر دنبال زبونهای مایکروسافت , C++ هستن.
خودم قبل از اینکه متوجه این نکته بشم(که جاوا خیلی طرفدار نداره) تصمیم داشتم php, java script رو یاد بگیرم و سعی کنم توی جاوا بهتر بشم . ولی الان اصلا نمیدونم باید چه کنم.برم سراغ# C , c++ ؟؟؟ ایا همچنان روی جاوا کار کنم؟
از دوستان خواهش میکنم اگه تجربه ای در این زمینه دارن هم بیان کنن.

csvbcscp
جمعه 27 تیر 1393, 07:25 صبح
در مورد هر کدوم از اینا که گفتی خودت میتتونی تحقیق کنی، اما من یک نصیحت کلی برات دارم و اونم اینه که روی تکنولوژی های مختلف سوییچ نکن
سعی نقاط قوتت رو قوی تر کنی
جاوا بهترین زبان برای درست کردن برنامه های اندرویده که الان طرفدارای زیادی داره
اما بازار برنامه نویسی دست سی شارپ کار هاست(توی همه زمینه ها، هم وب هم دسکتاپ)
سی پلاس برای نوشتن برنامه های ویندوز استور و ویندوز فون بی رقیبه و هیچی از سی شارپ کم نداره، کار کردن باهاش هم به همون آسونیه که با سی شارپ انجام میشه( با اومدن کتابخانه جدید WinRt به راحتی میتونی از XAML برای طراحی رابط کاربریت استفاده کنی)
جاوا اسکریپت هم انتخاب ایده آلیه، چون هم توی وب و هم توی برنامه های ویندوز استور و ویندوز فون کاربرد داره..
اگه دوست داری گیم بسازی، سی پلاس بهترین گزینه است واگه میخوای توی سیستم عامل های دیگه برنامه بنویسی بازم سی پلاس تنها گزینه است
اما اگه میخوای یه زبون بازار پسند، مدرن و راحت رو یاد بگیری C# بهترین انتخاب برای شماست

موفق باش دوست من

asdasd123123
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 05:04 صبح
چه زبان هایی رو نباید بلد باشیم؟- زبان های انحصاری مثل سی شارپ و asp- زبان های تک سکویی مثل سی شارپ و asp- زبان های متن بسته مثل سی شارپ و asp- زبان هایی که خروجی بدون پرفورمنس دارن مثل سی شارپ و aspچه زبانی واسه کجا خوبه؟- برنامه های سیستمی یا نیازمند پردازش سریع -> سی پلاس پلاس- برنامه های کاربردی کامپیوتر -> سی پلاس پلاس و کیوت- برنامه نویسی وب -> php- برنامه نویسی اندروید -> java

masoud_pnu
سه شنبه 07 مرداد 1393, 22:37 عصر
من همیشه گفتم،سعی کن آشنایی با اکثر زبانهای رایج داشته باشی.بد نیست.ولی در یکی متخصص شو.ببین الان این زبانها خیلی رو بورس هستن:C#و کلا تکنولوژی net.،جاوا که دیگه گفتن نداره،PHP که اینم مثل جاوا،++C و چندتا دیگه.اما یه سری زبانها هستن که واقعا مخاطب خاص دارن،مثل لوآ.اینارو بلد نبودیم چندان مهم نیست.
در کل توضیه بنده اینه حالا که هنوز دانشجویی و وقت داری،سعی کن وب رو یادبگیری.بینهایت کاربردیه.HTML و بالطبع CSS رو حتما یادبگیر.علیرغم سادگی،فوق العاده کاربردین.فراموش نکن دنیا داره به سمت وب میره.موبایل وب اپلیکیشن ها که دارن پول درو میکنن.اینستاگرم یه نمونشه.تانگو،واتس اپ و...همش وب.
موفق باشی.