PDA

View Full Version : Virtualenv ( برای کاربران ویندوزی )

Bahmany
جمعه 27 تیر 1393, 13:53 عصر
Virtual Environment به راحتی یک محیط ایزوله شده پایتون رو در اختیارتون قرار میده که تا دیگه نگرانی از تغییر یا تاثیر پروژه جاریتون روی پروژه های دیگه نداشته باشید
مثلا شما می تونید بروی دی جانگو 1.6 کار کنید در صورتی که بقیه ی پروژه هاتون با دی جانگو 1 در دست طراحی هستن.
نحوه ی نصب :
با مراجعه به آدرس زیر فایل مورد نظر را دانلود نمایید:
این پکیج برای دوستانی هست که پایتون 2.7 استفاده می کنن ، سایر دوستان نیز می تونن از آخرین نسخه استفاده کنن
https://pypi.python.org/packages/source/v/virtualenv/virtualenv-1.10.1.tar.gz

سپس آنرا نصب نموده
Python.exe Setup.py install
بعد از نصب پکیج مورد نظر ، در همان پوشه ای که دانلود را از حالت فشرده خارج کرده بودید و نصب انجام شده بود ، پوشه build بوجود می آید و سپس وارد آن شده و مجددا وارد پوشه lib شوید
تنها فایل و پوشه موجود در lib را کپی نموده و وارد پوشه ی پروژه ی خود شده و آنها در پوشه ی پروژه خود کپی نمایید
مثلا پوشه ی D:\MyProject را ایجاد کرده اید و همکنون فایل virtualenv.py و پوشه ی virtualenv_support را در این پوشه کپی نمایید
سپس توسط cmd.exe وارد پوشه MyProject شده و دستور زیر را اجرا نمایید
Python.exe virtualenv.py myapp
پس از اجرای این دستور یک سری از فایل های مورد نیاز اجرای برنامه شما بعنوان فایل های اولیه در پوشه برنامه شما از کپی و ایجاد میشود.
برای اجرای پروژه خود با استفاده از این ابزار میبایست این ابزار را بعنوان پایتون پیش فرض سیستم عامل قرار دهید. برای این کار سازندگان این پکیج در پوشه script ایجاد شده در پوشه myapp فایل بنام activate.bat ایجاد نموده اند ، به راحتی با اجرای این فایل پایتون مجازی بعنوان پایتون پیش فرض تلقی شده و با اجرای deactivate.bat این نسخه از پایتون از حالت پیش فرض خارج میشود

موفق باشید
بهمنی

baran.f.a
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 19:16 عصر
سلام من قرار پروژه ی خودمو با واسط گرافیکی wpf انجام بدم قبلا این پروژه با qt انجام شده بود اما در محیط visual تعداد کد ها کمتر شده و فهمشون هم راحت تر اما من برای نصب پکیج های python مثل crypto یا pil دچار مشکل شدم و نمی دونم چطور باید این برنامه ها را در ironpython نصب کنم خواهش می کنم راهنماییم کنید این پکیجی رو که شما معرفی کردید رو هم قبلا نصب کردم ولی هیچ کدوم از مراحلی که گفتین رو انجام ندادم نمی دونم که کارم اشتباه بوده یا نه لطفا راهنماییم کنید یه تصویر براتون می فرستم 122516

n.nowroozi
جمعه 31 مرداد 1393, 10:16 صبح
طبق داکیومنتش پایتون ۲.۶ رو ساپورت میکنه! شما به نظر میاد در حال استفاده از ۲.۷ هستید.
بعد هم همه پکیج های پایتون رو ساپورت نمیکنه من این
crypto رو ندیدم توی لیست ساپورتهاش. در کل راه دشواری پیش رو دارید :)

mrsamardeh
چهارشنبه 19 شهریور 1393, 16:26 عصر
با سلام
در صورت دریافت ارور زیر باید چطوری فیکسش کرد ؟

>> [ERROR] - Virtualenv not activated, required for: apps
ممنون از شما

n.nowroozi
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 10:44 صبح
همه دستوراتی رو که میزنی به همراه خروجیش کامل بزار

mrsamardeh
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 16:13 عصر
همه دستوراتی رو که میزنی به همراه خروجیش کامل بزار
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
مشکل فوق رو بر طرف کردم ولی گرفتار ارور دیگری که در ادامه مینویسم شدم :

C:\Users\mypc\Development\turbulenz_engine>env\Scripts\activate.bat
\NVIDIA was unexpected at this time.
در ضمن من در حال نصب این انجین (https://github.com/turbulenz/turbulenz_engine) هستم و در این مرحله (https://github.com/turbulenz/turbulenz_engine#working-with-the-open-source-project) و این ارور در مرحله وارد کردن python manage.py apps رخ میده

n.nowroozi
یک شنبه 30 شهریور 1393, 10:19 صبح
نمیدونم مشکل از چیه توی گیت هاب همین برنامه اگه ایشو بزاری فکر کنم بهتر بتونند راهنماییت کنند