PDA

View Full Version : شما چطور مشکلات جسمی کار با کامپیوتر رو دفع میکنید ؟

Abbas Naghdi
دوشنبه 30 تیر 1393, 22:39 عصر
سلام بچه هایه سوال ... من چند سال هست برنامه نویسی میکنم و همیشه نگران تاسیرات کد نویسی بر روی جسمم بودم حالا میخوام بدونم شما ها در محل کار یا ... چطور مثلا از چشم هاتون در برابر LED یا ... محافظت میکنیدمن روزی 11 ساعت میانگین کار میکنم با لپ تاپ ... خیلی نگرانم ..مثلا نهوه نشستن یا گوش دادن آهنگ هین کد نویسی و اثرات مخرب مغذی و شنوایی و .. میدونید که در کار با کامپیوتر بیشرترین صدمه به چشمرو کد نویسی میزنه چون باید کد های ریز و مختلف رو ببینی و ... حالا مثلا Visual Studio امده کار جالبی کرده و مثلا رنگ بندی در Visual Studio 2013 راه انداخته ... من وقتی کد C# میزنم خیلیرراحت تر هستم تا مثلا C++ با Qtنظرتون چیه ؟

محسن شامحمدی
دوشنبه 30 تیر 1393, 23:59 عصر
من یه چندوقتیه تقریبا از صبح تا شب پای لپ تاپ می شینم
میز هم ندارم و حالت نشتنم فوق العاده داغون شده.
احساس می کنم که دیگه دارم غوز می شم
چشم هام که ضعیفن هیچ.فکر کنم خیلی داره ضعیف تر می شه.تازگیا توی دید چیزهای ریز مختلف مشکل پیدا کردم
درد کمر دیوونه م کرده.
نمی دونم والا.آخر عمرم نزدیکه!

omid nasri
سه شنبه 31 تیر 1393, 00:51 صبح
منم از اون دسته هستم که کد نویسی چند ساعـــــــــــــــــــــت ه می کنند ، پسرا وضع من هم خوب نیست

parvizwpf
سه شنبه 31 تیر 1393, 03:22 صبح
آقا من مشکل گردن بدی دارم. ببینید نگاه شما به مانیتور تقریبا باید مستقیم باشه <0 ------------------------ Monitor# به این صورت .
برای چشم گفته شده هر 20 دقیقه به جایی دورتر نگاه کنید و جند بار مدام پلک بزنید.
صندلی برای کمر و گردن باید مناسب باشه میزی باشه که اولا مستقیم به مانیتور نگاه بشه. و بعد باید کاملا مهره های کمر باید حالت اس S داشته باشه و غوزی وجود نداشته باشه زیر پاها اگه چیزی هم باشه بهتره.

abbas.oveissi
سه شنبه 31 تیر 1393, 03:29 صبح
من که دیگه توکل کردم بر خدا ،فعالیتم بدنی ام تقریبا صفر هست،فقط امیدوارم پشت همین لپ تاپ و سر پایین نمیرم :لبخند: البته من یکم عمرم بیشتر شد،چون تونستم یک میز برای خودم در داخل خونه جور کنم که به شدت به کمرم کمک کرد.یک زیر پایی هم برای خودم از جعبه های وسایلم درست کردم تا موقع نشستن رو صندلی پاهام راحت باشند.
اینا دو تا کار کل تلاش من برای زنده موندن بوده:لبخند:
راستی یک خبر بدتر هم برای دوستانی که تازه فعالیت بدنی دارند ،وجود داره.ارجاعتون میدم به مقاله ی "چگونه نشستن به مدت طولانی، اثرات مفید فعالیت‌های ورزشی را کاهش می‌دهد" (http://1pezeshk.com/archives/2014/07/how-much-does-sitting-negate-your-workout-benefits.html) که در سایت یک پزشک است .

Abbas Naghdi
سه شنبه 31 تیر 1393, 09:35 صبح
بچه ها من وضعیتم خیلی بهتر از شماست که :)
خدا کمکشون کن به حق برنامه نویس بودنشون :)

ahmad156
سه شنبه 31 تیر 1393, 19:08 عصر
من هم مشکل قوز کمر دارم پیدا میکنم.چشمام هم خیلی اذیت میکنه:افسرده:
باید راه های اصولی وجود داشته باشه......