PDA

View Full Version : سوال: Item Templete چیست؟

B.shahidi
سه شنبه 31 تیر 1393, 12:21 عصر
سلام به دوستان گرامی
کسی میتونه بگه Item Templete چیه ؟ و کاربردش جیه؟ من سرچ کردم ولی جوابمو نگرفتم

shahram hosseini
سه شنبه 31 تیر 1393, 12:44 عصر
در toolbox یک ابزار داریم به نام DataList که اگر آنرا روی صفحه بگذاری می توانی خروجی جدول را به کاربر به صورت جذاب و به سفارش خودت تنظیم کنی.حال خود DataList یک گزینه داره به نام Item Templete یعنی ردیف اول جدول و یکی هم به نام Alternet Templete یعنی ردیف دوم.مثلاً می تونی برای Item Templete رنگ پس زمینه خاکستری و برای دیگری رنگ آبی را در نظر بگیری.شما فقط همین دو تا مورد را تنظیم می کنید و برنامه برای کل جدولت یک در میان این تنظیمات را اعمال می کند.

sohrabi11
سه شنبه 31 تیر 1393, 13:22 عصر
معمولا زمانی که میخوان در GridView از BUTTON،TextBoxو... استفاده کنند از ItemTemplate استفاده می کنند

sadegh.te
سه شنبه 31 تیر 1393, 14:14 عصر
در کل Item Templete یک گزینه س روی GridView که با اون میتونی کل ظاهر GridView رو تغییر بدی یعنی این که دیگه گرید ویو شما به شکل جدول نباشد و با استفاده از این گزینه میتونی کد های CSS و HTML در گربد ویو استفاده کنی.

موفق باشی

B.shahidi
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 12:14 عصر
در toolbox یک ابزار داریم به نام DataList که اگر آنرا روی صفحه بگذاری می توانی خروجی جدول را به کاربر به صورت جذاب و به سفارش خودت تنظیم کنی.حال خود DataList یک گزینه داره به نام Item Templete یعنی ردیف اول جدول و یکی هم به نام Alternet Templete یعنی ردیف دوم.مثلاً می تونی برای Item Templete رنگ پس زمینه خاکستری و برای دیگری رنگ آبی را در نظر بگیری.شما فقط همین دو تا مورد را تنظیم می کنید و برنامه برای کل جدولت یک در میان این تنظیمات را اعمال می کند.

ببخشید منظورتونو متوجه نشدم ، یعنی شما میگی قابلیت Item Templete تو اینه که تو دیتالیست مثلا برای ردیف اول همه ی اون خاصیت هارو تکرار میکنه به تناسب داده هامون؟

shahram hosseini
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 13:51 عصر
121497
به عنوان مثال چنین قابلیتی داره.قسمت آبی رنگ را در ItemTemplete و قسمت سفید رنگ را در AltenetItemTempelet تنظیم شده است.و رکوردهای من 4 تا بیشتر نیست.به ازای کل رکوردها از بانک اطلاعاتی این روند تکرار می شه.