PDA

View Full Version : مسئله صفحاتی که با تابع load جی کوئری لود شده اند

آرام جان گل
سه شنبه 31 تیر 1393, 15:49 عصر
با سلام خدمت دوستان

من یک صفحه دارم که به عنوان مستر پیج است اما واقعا مستر پیج نیست یک صفحه عادی است که در یکی از div های آن که حکم Content من را داره با استفاده از تابع Load در جی کویری سایر فرم ها را در آن لود می کنم .

مشکل این روش مسئله seo است که موتور های جستجو نمی توانند صفحات من را index کنند چون در هر حقیقت در هر بار کلیک روی منوی من همان صفحه default دیده میشود که در div ان یک صفحه دیگر لود می شود.

این مسئله را با کد زیر حل کردم . این کد باعث می شود تا با وجودی که صفحه من همان Default است اما آدرس url تغییر کند (در نوار آدرس ، آدرس یکی از صفحات نمایش داده می شود)و در کنار تغییر متن صفحه آدرس نیز تغییر کند و موتور جستجو بتواند آنرا به عنوان صفحه جدید index کند .

امامشکل بعدی به وجود آمد و اون اینکه اگر کاربر صفحه را Refresh کند مرورگر صفحه خام من را که بدون اطلاعات صفحه default است نمایش می دهد گویی که صفحه مسترپیج را از دست داده .

این مشکل را هم به صورت ناشیانه ای حل کردم که با هر بار درخواست صفحات ابتدا صفحه default صدا زده می شود و از طریق default صفحه refresh شده در همان div لود میشود.

اما مشکل بعدی به وجود آمد و آن اینکه با هر بار refresh یک بار صفحه default صدا زده می شود و بعد آدرس تغییر می کند حالا اگر من دکمه back را بزنم اول default و بعد صفحه نمایش داده میشود و این مشکل زمانی بد تر می شود که من صفحه را چندین بار refresh کنم .

حالا بین دوستان کسی هست که بتونه به من بگه چطوری می تونم زمانی که به صورت ناشیانه یکبار default را صدا می زنم hystory را تخلیه کنم؟

یا اینکه از بین دوستان کسی هست که بدونه چطوری می شه مشکل load را برای seo ، Refresh و back , forward حل کرد؟

ممنون راهنمایی کنید

Salimjavahery
سه شنبه 31 تیر 1393, 16:08 عصر
حذف ;-) :-)