ورود

View Full Version : مشكل در اجراي برنامه با بالا امدن ويندوز

h_mohamadi
سه شنبه 31 تیر 1393, 16:47 عصر
سلام
چطوري ميشه يك برنامه نوشته شده با دلفي را به مجموعه برنامه هايي كه با بالا آمدن ويندوز اجرا مي شوند اضافه كرد به طوري كه آخرين برنامه اي باشه كه با بالا آمدن ويندوز اجرا ميشه
يعني ابتدا همه سرويس ها و برنامه هاي قبلا نصب شده بر روي ويندوز به طور كامل اجرا بشند بعد برنامه ما اجرا بشه
آخه يه مشكلي كه من دارم اينه كه برنامه ام از يك سرويس خاص استفاده مي كنه كه روي بعضي از نسخه هاي ويندوز 7 و 8 با بالا آمدن ويندوز قبل از اجرا شدن اون سرويس برنامه ران ميشه كه در نتيجه برنامه خطا مي ده حالا اگه برنامه رو ببنديد و باز كنيد، مشكلي وجود ندارد
من براي افزودن امكان اجراي برنامه با بالا آمدن ويندوز از مسير زير استفاده كردم
Hkey_current_user\SOftware\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run

فعلا تنها راه حلي كه به نظرم مي رسه اينه كه با كدنويسي توي لوپ تا اجرا شدن اون سرويس منتظر بمونم كه بنظرم راه حل خيلي مناسبي نيست و مشكلات خاص خودش رو داره
كسي راه حل مناسبي براي اين مشكل سراغ دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته تمام موارد بايد با كدنويسي انجام بشه، من نمي خوام كاربرم كاري رو به صورت دستي انجام بده

Mask
سه شنبه 31 تیر 1393, 19:47 عصر
آیا این اجرا شدن باید حتما توسط سرویس باشه؟

یوسف زالی
سه شنبه 31 تیر 1393, 19:49 عصر
سلام.
استفاده از لوپ، اگر سرویس بالا نیامده بود، برنامه شما سرویس مورد نظر رو ران کنه.
استفاده از روشی که گفتید هم چندان غیر معمول نیست.

h_mohamadi
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 08:55 صبح
آیا این اجرا شدن باید حتما توسط سرویس باشه؟
برنامه ام از mysql استفاده مي كنه و اگر اين سرويس ران نشده باشد در همان ابتداي اجراي برنامه خطا مي دهد

h_mohamadi
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 09:01 صبح
سلام.
استفاده از لوپ، اگر سرویس بالا نیامده بود، برنامه شما سرویس مورد نظر رو ران کنه.
استفاده از روشی که گفتید هم چندان غیر معمول نیست.

آخه به نظر من اگر سرويسي هنوز اجرا نشده شايد به خاطر اونه كه مواردي كه اون سرويس نياز داره تا استفاده كنه هنوز فراهم نشده (شايد اون سرويس خودش براي اجرا شدن نياز به چك كردن هاو..... وسرويس هاي ديگري دارد )
به نظر شما اين دستكاري مشكلي پيش نمي ياره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته شايد اين سوال ناشيانه باشد:متفکر: خوب سواله ديگه به ذهن آدم مي رسه:خجالت::خجالت:

یوسف زالی
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 09:59 صبح
اگر این طوره، تنها چاره کار همون چک کردن های پیاپیه، که همون طور که گفتم خیلی راه بی موردی هم نیست.
شاید بشه سرویستون رو از طریق سرویس مورد نظر (مای اس کیو ال) ران کرد، مثلا با دستکاری رجیستری.. هنوز امتحان نکردم ببینم می شه یا نه. این طوری، سرویس شما رو (البته دیگه سرویس نمی شه بهش گفت) برنامه میزبان ران می کنه.

Mask
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 14:50 عصر
تجربه من :
در برنامه ای نیاز داشتم که حتما سرویس dhcp فعال و همچنین برای کلاینتها آی پی تولید کنه . با اینکه استارت شدن سرویس رو بررسی میکردم ، آی پی تولید کردنش رو هم باید بررسی میکردم و سپس برنامه من باید اجرا میشد.
بعد کلی کلنجار به همین نتیجه لوپ با مقدار بازگشتی اکسپتد رسیدم:لبخندساده:
برنامه داره کار میکنه و مشکلی هم نداشته.