PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل ذخیره ساعت در اکسس

mortezasar
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 09:04 صبح
سلام به همه دوستان من یه جدول تویه دیتا بیس اکسس دارم که میخوام دوتا ساعت مختلف رو توی فیلد های جدولم ذخیره ذخیره کنم تا اینجا مشکلی نیست ساعت رو از توی برنامه میخونم و وارد می کنم و ظاهرا درست هم ذخیره میشه اما وقتی میخوام ساعت ها رو بخونم از جدول به شکلی که توی عکس می بینید واسم میاد و تاریخ هم همراهش هست فیلد های جدول رو هم از نوع Date\Time انتخاب کردم و Short Time رو هم انتخاب کردم اما نمیدونمن مشکل چیه اگه میشه راهنماییم کنید ممنون
121438

121439

juza66
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 09:07 صبح
کد ثبت و فراخوانی رو بذارید!؟

شما سلول دیتاگرید رو ویرایش کردید؟!

mortezasar
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 09:32 صبح
سلام برای ثبت مثل ثبت معمولی استفاده کردم یه دونه ماسک تکست باکس گذاشتم و تنظیم کردم مش روی زمان و تکستش رو ذخیره می کنم توی جدول اکسس که نوع فیلد short time هست
دو تا رشته گرفتم به اسم start , end و تکست ماسک تکست رو میریزم توش و بعد هم ذخیره می کنم

OleDbCommand sc = new OleDbCommand("update TBL_TIMEWORK set w_time1=@a,w_time2=@b where day_id = '" + id + "'", conn);
sc.Parameters.AddWithValue("@a", start);
sc.Parameters.AddWithValue("@b", end);

عکس اولی عکس دیتا تیبلم هست و عکس دومی عکس جدولم هست در اکسس

juza66
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 09:55 صبح
حالا شما بجای استفاده از text mask از text معمول استفاده کنید ببین باز همین مشکل را داره؟!

mortezasar
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 10:00 صبح
حالا شما بجای استفاده از text mask از text معمول استفاده کنید ببین باز همین مشکل را داره؟!

میشه بیشتر توضیح بدین نمیتونم یک تکست باکس بذارم و ساعت رو توش وارد کنم که زیاد جالب نمیشه دوست عزیز مثلا ساعت 1430

juza66
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 10:09 صبح
میشه بیشتر توضیح بدین نمیتونم یک تکست باکس بذارم و ساعت رو توش وارد کنم که زیاد جالب نمیشه دوست عزیز مثلا ساعت 1430

شما یک تکس باکس بذارید جای تکس باکس ماسک و تاریخ رو در اون بنویسید 14.20 و ذخیره کنید. اگر ثبت و مشاهده درست بود
قسمت تنظیمات تکس باکس ماسک رو روی تکس معمولی با ##.## بذارید و دوباره ثبت و لود کنید

تا اونجا که من عکس دوم رو دیدم ثبت رو درست انجام میده ولی موقع بازخوانی تویی گرید این مشکل رو دارید؟ که احتمالا سلول دیتاگرید رو برای ساعت تنظیم نکردید

juza66
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 12:17 عصر
این هم یک لینک سورس نمایش ساعت / دقیقه / ثانیه
http://s1.picofile.com/file/7292137525/information_time_and_date.rar.html

mortezasar
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 20:31 عصر
سلام من ساعت رو با این کدها ذخیره می کنم و بعد از دیتا بیس میخونم اما وقتی ساعت رو از دیتا بیس میخونم همراه با تاریخ کامل هست نمی دونم مشکل از کجاست

conn.Open();
OleDbCommand sc = new OleDbCommand("update TBL_TIMEWORK set w_time1=@a,w_time2=@b where day_id = '" + id + "'", conn);
sc.Parameters.AddWithValue("@a", OleDbType.DBTime).Value=start;
sc.Parameters.AddWithValue("@b", OleDbType.DBTime).Value = end;
sc.ExecuteNonQuery();
conn.Close();

OleDbCommand cmd112 = new OleDbCommand();
cmd112.Connection = conn112;
cmd112.CommandText = "select w_time1,w_time2 from TBL_TIMEWORK";
OleDbDataReader dr = cmd112.ExecuteReader();
while (dr.Read())
{
res[0] = TimeSpan.Parse(dr["w_time1"].ToString());
res[1] = TimeSpan.Parse(dr["w_time2"].ToString());