PDA

View Full Version : سوال: فیتر کردن بر اساس تاریخ انتخابی کاربر

programmer755
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 12:39 عصر
سلام دوستان
من در حال ساختن یک سایت با asp هستم
در صفحه ی آرشیو میخوام کاربر رو هر ماه (مثلا مرداد ) کلیک کرد بتونم تمام مقالاتی که در مرداد نوشته شدن رو نمایش بدم .
تاریخ ها رو به صورت میلادی تو دیتابیس ذخیره کردم . حالا چجوری میتونم مقالات رو بر اساس تاریخی که کاربر انتخاب کرده (مثلا مرداد ) فیلتر کنم ؟

smhz777
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 09:47 صبح
سلام
دوست من شما همیشه باید با تو جه به خروجی که لازم داری ورودی بگیری و بهترین کار اینه که تاریخ شمسی رو هم اضافه کنی
ولی میتونی با استفاده از کلاس پرشین کندر تاریخ شمسی ابتدای مرداد و انتهای مرداد رو به میلادی تبدیل کنی وبعد یک گزارش با اون بگیری

ashkan_zrn
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 15:58 عصر
شما باید اول با استفاده از کلاس پرشین کندر تاریخ فارسی رو بگیری بعد ی تابع بنویسی که با swich مثلا 1 رو گرفت فروردین و برگردونه

بعد از این تابه تو بانکت استفاده کنی با اون جستوجو رو انجام بدیم

programmer755
جمعه 03 مرداد 1393, 13:04 عصر
شما باید اول با استفاده از کلاس پرشین کندر تاریخ فارسی رو بگیری بعد ی تابع بنویسی که با swich مثلا 1 رو گرفت فروردین و برگردونه بعد از این تابه تو بانکت استفاده کنی با اون جستوجو رو انجام بدیممشکل من مقایسه ماه ها هست بدون اینکه روز یا سال مهم باشه , میتونید یه نمونه کد بزارین واسم ؟ممنونم

ashkan_zrn
شنبه 04 مرداد 1393, 18:22 عصر
درست مشکلتو نفهمیدم
ولی توصیه می کنم تو بانک تاریخه شمسی وارد کن در غیر این صورت باید ی کار اضافی انجام بدی و تاریخ و تبدیل کنی

من خودم از این استفاده میکنم

private
string clender()

{

int month;

System
.Globalization.PersianCalendar pmonth = new System.Globalization.PersianCalendar();

month
= pmonth.GetMonth(DateTime.Now);

switch (month)

{

case 1:

{

return "فروردین";

}

case 2:

{

return "اردیبهشت";

}

case 3:

{

return "خرداد";

}

case 4:

{

return "تیر";

}

case 5:

{

return "مرداد";

... }

programmer755
یک شنبه 05 مرداد 1393, 15:32 عصر
درست مشکلتو نفهمیدم
ولی توصیه می کنم تو بانک تاریخه شمسی وارد کن در غیر این صورت باید ی کار اضافی انجام بدی و تاریخ و تبدیل کنی

من خودم از این استفاده میکنم

private
string clender()

{

int month;

System
.Globalization.PersianCalendar pmonth =new System.Globalization.PersianCalendar();

month
= pmonth.GetMonth(DateTime.Now);

switch (month)

{

case1:

{

return"فروردین";

}

case2:

{

return"اردیبهشت";

}

case3:

{

return"خرداد";

}

case4:

{

return"تیر";

}

case5:

{

return"مرداد";

... }

من تاریخ ها رو به صورت میلادی و با فرمت DateTime توی دیتا بیس ذخیره کردم , مشکل من اینه که وقتی کاربر یک ماه شمسی رو انتخاب میکنه چطور اون ماه های میلادی رو با این ماه شمسی مقایسه کنم ؟
همونطور که میدونید مثلا ماه اردیبهشت توی تاریخ میلادی از 21 آوریل تا 21 ماه می هستش
من میخوام وقتی کاربرم ماه اردیبهشت رو انتخاب میکنه تمام مقالاتی که بین 21 آوریل تا 21 ماه می نوشته شدن رو برگرونه بدونه اینکه سال اون مقالات مهم باشه !

ashkan_zrn
یک شنبه 05 مرداد 1393, 19:50 عصر
خب بره اینکه تبدیل کنی تاریخ و باید بشینی ی تابع خودت بنویسی که تاریخ و به شمسی تبدیل کنه یا سورس شو از نت دانلود کنی استفاده کنی

programmer755
یک شنبه 05 مرداد 1393, 21:09 عصر
خب بره اینکه تبدیل کنی تاریخ و باید بشینی ی تابع خودت بنویسی که تاریخ و به شمسی تبدیل کنه یا سورس شو از نت دانلود کنی استفاده کنی

ممنون میشم اگه کسی سورسشو واسم بزاره

programmer755
سه شنبه 08 مهر 1393, 09:55 صبح
چطور میتونم تاریخ میلادیمو به string تبدیل کنم و عددهای string رو از هم جدا کنم و با توجه به نیازم مقایسه انجام بدم ؟؟؟