PDA

View Full Version : تعداد کاراکترها در دیتا گرید

komeil64
یک شنبه 14 دی 1382, 11:00 صبح
سلام
چطور تعداد کاراکترها رو تو یه فیلد از دیتی گرید تشخیص بدیم مثلا میخواهیم اگر تعداد کاراکترها به 70 رسید بره خط پایینی؟؟

Mahdavi
یک شنبه 14 دی 1382, 14:18 عصر
با سلام
تا جایی که یادم هست این با خود خواص datagrid بود. خاصیت wordwarp . البته سایز ستونها رو مقدار بدید.

komeil64
یک شنبه 14 دی 1382, 16:43 عصر
کلا من میخوام وقتی یه متنی رو از تو دیتا بیس میارم تو گرید به طور اتومات وقتی به انتهای گرید رسید بره پایین
خودم این طور فکر کردم که ببینم تو اون اندازه چند کاراکتر جامیگیره بعد بگم وقتی این تعداد شد یه br بزنه ولی نمیدونم چطور تعداد کاراکترها رو بشمارم :roll: :?:
لطفا راهنمایی کنید

jannati
یک شنبه 22 شهریور 1383, 14:21 عصر
من هم همین سوال را دارم.کاربران روی صفحاتی که من طراحی کردم اطلاعاتی وارد میکنند که ممکنه 2تا3 خط هم بشه و البته بدون اینکه اینتر بزن.حالا وقتی این اطلاعات را میخوام در دیتاگرید نمایش بدم کل دیتاگرید به هم میخوره.به نظر شما باید چیکارکنم؟ :?

Vahid_Nasiri
یک شنبه 22 شهریور 1383, 18:40 عصر
از یک ستون تمپلیت استفاده کنید. داخل آن یک جدول با عرض ثابت قرار دهید با border=0 تا معلوم نشود و داخل این جدول یک کنترل لیبل بگذارید. حالا داده ها را به لیبل بایند کنید. به اندازه ای که شما در عرض جدول مشخص کرده اید فیکس نمایش داده می شوند.

jannati
سه شنبه 24 شهریور 1383, 11:08 صبح
همین کار رو کردم.اما هیچ کنترلی در جدولی که در datagridگذاشتم کپی نمیشه. :?

Vahid_Nasiri
سه شنبه 24 شهریور 1383, 17:48 عصر
مهم نیست. یک فرم خالی باز کنید. سپس کنترل مورد نظر را در آن قرار دهید. حالا به تگ های صفحه (سورس HTML مانند صفحه) مراجعه کنید و کد مربوط به تگ های کنترل را کپی کنید.
اکنون همین کد را در تگ مربوط به جدولی که می خواهید ، کپی کنید.

jannati
یک شنبه 29 شهریور 1383, 11:07 صبح
آقای مهندس نصیری
با توجه به اینکه sqlمن هر چیزی ممکنه باشه چطور داده را به این labelبایند کنم؟ :roll:

یه مورد دیگه اینکه من برای تست همین روش یک دیتاگرید روی صفحه گذاشتم که به طور اتفاقی بدون اینکه من کاری انجام بدم اطلاعات دو سه خطی را به همون نحوی که هست نشون میده و هرچی هم عرض دیتا گرید را کمتر میکنم ظاهرش به هم نمیریزه و اطلاعات را به صورت 4-5خط نشون میده.هر چی هم با دیتاگرید خودم مقایسه کردم همه خصوصیات یکی بود.میخواستم بدونم چرا این اتفاق میفته؟ :oops:

Vahid_Nasiri
یک شنبه 29 شهریور 1383, 18:06 عصر
برای بایند کردن به این صورت ویژه روش این است:
http://authors.aspalliance.com/aspxtreme/sys/web/ui/DataBinderClassEval.aspx

jannati
دوشنبه 30 شهریور 1383, 08:33 صبح
آقای مهندس نصیری خیلی ممنون از راهنماییتون
اما مثل اینکه من مشکلم رو درست توضیح ندادم.ببینید من یک دیتاگرید دارم که با توجه به انتخابهای کاربر پر میشه.پس در هر زمان گروه خاصی از رکوردها رو نمایش میده.اگر من از دستوراتی شبیه به این :
<%# DataBinder.Eval(Container.DataItem, "s_name").ToString()") %>استفاده کنم (در قسمتی که ستون templateدر بخش htmlهست)اولا اصلا نمیتونم sqlای رو که بنا به درخواست کاربر تهیه شده روی اون اعمال کنم و از طرفی کدی مثل کد بالا که در قسمت htmlصفحه اضافه کردم جواب نمیده.منظور من از اینکه چطور باید دیتا را بایند کنم اینه که چطور میتونم اون sqlرا روی جدولی اعمال کنم و بعد یکی از فیلدهاشو به این templateبایند کنم.(البته ببخشید که اینقدر وقتتونو میگیرم :oops: )

Vahid_Nasiri
دوشنبه 30 شهریور 1383, 18:06 عصر
اولا اصلا نمیتونم sqlای رو که بنا به درخواست کاربر تهیه شده روی اون اعمال کنم ...... منظور من از اینکه چطور باید دیتا را بایند کنم

شما کار خاصی نباید انجام بدید. به همان روش سابق مراحل ساخت رشته اس کیوال ، پرکردن دیتاسورس را انجام می دهید و بایند می کنید. سپس کد ذکر شده به صورت هوشمند در هر بار بایند شدن هر ردیف ، فیلد مربوطه را پیدا می کند و نمایش می دهد. به همین سادگی.

یک مثال عملی را در این مورد اینجا ببینید:
http://www.ondotnet.com/pub/a/dotnet/2003/03/03/repeater.html

jannati
سه شنبه 31 شهریور 1383, 10:28 صبح
خیلی خیلی ممنونم.مشکل حل شد.
فقط یه مساله تزیینی میمونه .اونم اینه که وقتی اطلاعات در دیتاگرید قرار میگیره اطراف نوشته خیلی خالی میشه.من هر کاری کردم که با تغییر خواص جدول یا قسمت item برطرف بشه نشد.اگر لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم.اینم عکسش:

Vahid_Nasiri
سه شنبه 31 شهریور 1383, 18:01 عصر
به پشت صحنه ی فرم مراجعه کنید. یک span برای این لیبل تعریف کنید (همان مباحث HTML خالص). حالا اینجا می شود بحث justify‌ و rtl و غیره را ست کرد.