PDA

View Full Version : گفتگو: نحوه برخورد با دو تاریخ شمسی و میلادی به صورت همزمان در پروژه

micro_bhk
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 16:03 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
من دارم روی یه فیش حقوقی چند ارزی کار میکنم که به صورت همزمان هم باید با تاریخ شمسی کار کنه و هم میلادی، در واقع قرار هست صدور فیش های حقوقی برای بعضی کارمندان با تاریخ شمسی انجام بشه و برای بعضی دیگه بصورت میلادی و یا ممکنه که نوع پرداخت کارمندی که با تاریخ شمسی بوده به میلادی تغییر کنه و بالعکس (با توجه به چند ملیتی بودن و سیاست های شرکت)

میخواستم نظرات دوستان رو در مورد اینکه چطور بتونم تاریخ ها رو دخیره کنم که در آینده با تغییر تاریخ ها دچار مشکل نشم؟

با تشکر

leila_eb
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 16:46 عصر
اگه به نتیجه رسیدید به منم بگید:لبخندساده:

fakhravari
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 00:52 صبح
همه فارسی سیو کنید.
برای گزارش اونو تبدیل به en کنید

smhz777
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 10:37 صبح
سلام
بهترین راه اینه دو تا فیلد جدا برای شمسی ومیلادی بگری
و بعد دو تا پرو سه جدا گانه براشون داشته باشی البته این دوتا پرو سه 99٪ شبیه هم میشند و کارت سخت نیست.
ولی در زمان بهربرداری این کار خیلی کمک می کنه که هر زمان که کاربر بخواد یک نفر رو از حالت حقوق بگیر شمسی به میلادی یا برعکس ببره

micro_bhk
پنج شنبه 02 مرداد 1393, 12:43 عصر
کمی بازتر میکنم مساله رو و روش پیشنهادی خودم رو میگم که باز اگه نظری برای بهتر شدنش بود، بدید

سیستم بصورت چند ملیتی هست، هر کشور واحد ارزی جدا و قوانین مربوط به خودش رو در زمینه حقوق و دستمزد و ... داره. فعلا قراره کل دفاتر بصورت یکپارچه باشه و همه پرداخت ها بر اساس تاریخ میلادی باشه حتی دفتر ایران، به همین خاطر ممکنه تو ایران این حالت جواب نده و دفتر ایران پرداختش به شمسی تغییر کنه.

حالتی که به ذهن من میرسه اینه که تو تنظیمات فیش حقوقی هر دفتر نوع پرداخت رو در نظر بگیرم که شمسی باشه یا میلادی، بعد تو صفحه محاسبه فیش حقوقی دفاتر محل کار رو به عنوان فیلتر اصلی لیست کارمندان در نظر بگیرم
با توجه به اینکه ما تو تنظیمات فیش حقوقی مربوط به هر دفتر تعیین کردیم که نوع تاریخ برای پرداخت چی باشه، فیلتر تاریخ رو بر اساس اون مقدار دهی کنم یعنی اینکه ما تو فیلتر تاریخ نیاز به سال و ماه داریم؛ اگر نوع پرداخت تو تنظیمات شمسی باشه، سال و ماه فیلتر تاریخ بصورت شمسی مثلا 139305 و اگر میلادی باشه بصورت میلادی مثلا 201407 نمایش داده بشه.

در نهایت تو نتیجه فیلتر کارمندایی که مربوط به آفیس x هستن با نوع تاریخ تعریف شده تو فیش، برای محاسبه و ثبت حقوق و دستمزد نمایش داده میشن.

حالا تو قسمت تعریف فیلدای جدولم تاریخ رو بصورت عددی ذخیره کنم مثلا 139305 یا 201407 و یه فیلد رشته ای برای نگه داری نوع تاریخ که مثلا S یا M باشه در نظر بگیرم.

با توجه به این دو حالت، من تو قسمت گزارشگیری هم میتونم بر اساس سال و ماه و با توجه به دفتر محل کار و نوع تاریخ گزارشگیری هم انجام بدم.

لطفا دوستان اگر نظرشونو در مورد این روش یا معرفی یه حالت بهتر و بهینه تر دارن بگن

با تشکر

fakhravari
جمعه 03 مرداد 1393, 00:11 صبح
بحث تاریخ ساده است.
۲ فانکشن میشه نوشت در sql server که نوع فارسی به انگلیسی و برعکس ترجمه کنه.
پس فارسسی سیو کنید.
۲ فانکشن هم در تالار t-sql پیدا می کنید.

abbas.oveissi
جمعه 03 مرداد 1393, 00:43 صبح
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
من دارم روی یه فیش حقوقی چند ارزی کار میکنم که به صورت همزمان هم باید با تاریخ شمسی کار کنه و هم میلادی، در واقع قرار هست صدور فیش های حقوقی برای بعضی کارمندان با تاریخ شمسی انجام بشه و برای بعضی دیگه بصورت میلادی و یا ممکنه که نوع پرداخت کارمندی که با تاریخ شمسی بوده به میلادی تغییر کنه و بالعکس (با توجه به چند ملیتی بودن و سیاست های شرکت)

میخواستم نظرات دوستان رو در مورد اینکه چطور بتونم تاریخ ها رو دخیره کنم که در آینده با تغییر تاریخ ها دچار مشکل نشم؟

با تشکر
من کلا توی همه برنامه هایی که درست میکنم تاریخ را میلادی ذخیره میکنم،از نوع Date یا Datetime استفاده میکنم.فقط زمانی که تاریخ برای کاربر باید نمایش داده بشه ( منظورم فقط لایه ی View ) با کلاس PersianCalendar به فارسی تبدیلش میکنم تا کاربر ببینه.حالا شما اگر نیاز داشتید این تبدیل رو انجام بدید و اگر نبود همون میلادی رو نمایش دهید.میلادی خوبیش اینه کوئری زدن هایی که به تاریخ ربط داره هم ساده تر میشه.

این نظر من بود،حالا بقیه بگن مشکلش چیه ؟ :متفکر:

micro_bhk
جمعه 03 مرداد 1393, 12:46 عصر
بحث تاریخ ساده است.
۲ فانکشن میشه نوشت در sql server که نوع فارسی به انگلیسی و برعکس ترجمه کنه.
پس فارسسی سیو کنید.
۲ فانکشن هم در تالار t-sql پیدا می کنید.

مبنای کار من میلادی هست و کمی غیر منظقیه که بخوام فقط شمسی ذخیره کنم

micro_bhk
جمعه 03 مرداد 1393, 12:50 عصر
من کلا توی همه برنامه هایی که درست میکنم تاریخ را میلادی ذخیره میکنم،از نوع Date یا Datetime استفاده میکنم.فقط زمانی که تاریخ برای کاربر باید نمایش داده بشه ( منظورم فقط لایه ی View ) با کلاس PersianCalendar به فارسی تبدیلش میکنم تا کاربر ببینه.حالا شما اگر نیاز داشتید این تبدیل رو انجام بدید و اگر نبود همون میلادی رو نمایش دهید.میلادی خوبیش اینه کوئری زدن هایی که به تاریخ ربط داره هم ساده تر میشه.

این نظر من بود،حالا بقیه بگن مشکلش چیه ؟ :متفکر:

من خودمم کلا میلادی ذخیره میکنم مگر اینکه حالت های خاصی اتفاق بیفته که بخوام شمسی ذخیره کنم.

با توجه به مساله که ذکر شد، جدای نوع دخیره سازی تاریخ، نظر دوستان کلا در مورد روشی که در قبل توضیح دادم برای تعیین نوع پرداخت با دو تاریخ شمسی و میلادی چی هست؟؟

fakhravari
شنبه 04 مرداد 1393, 12:49 عصر
میلادی برای فارسی زبان ها یه چیز غیر عادی.

micro_bhk
شنبه 04 مرداد 1393, 12:52 عصر
میلادی برای فارسی زبان ها یه چیز غیر عادی.

این سیستم فقط واسه فارسی زبان ها نیست، 80% کارمندانش ایرانی نیستن و با تقویم میلادی کار میکنن
اگر تک زبان بود مشکلی نداشتیم