PDA

View Full Version : یک نسخه جدیدی از دیتابیس به پوشه sql قرار داده بشه بصورت اتومات این نسخه به اپشن select فرم اضافه شو

Mahbobe.prog
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 15:57 عصر
سلام
قصد نوشتن یک سیستم نصب برای cms رو دارم . برا همین قبل شروع کدنویسی میخوام مراحل رو برا خودم پیاده سازی کنم . ممنون میشم در این زمینه کمکم کنین .

اولین سوالم :
میخوام وقتی یک نسخه جدیدی از دیتابیس داخل پوشه sql قرار بدم بصورت اتومات این نسخه به اپشن های select فرم اضافه بشه بر ا این چه ایده ای میدین؟

vahidqara
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 16:26 عصر
سلام و درود .. اتفاقا سوال بسیار خوبی هست و من این سوال رو داشتم که چه جوری میشه قابلیت نصب گذاشت برای
cms شخصی مثل جوملا یا وردپرس :لبخندساده:

ravand
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 19:50 عصر
بعد از اینکه نام دیتابیس توسط کاربر مشخص میشه. کاربر فایلی رو حاوی کدهای زیر اجرا میکنه که اینطوری جدول و فیلد ها ایجاد میشن:

<?php$con = mysql_connect("localhost","root","");if (!$con){die('Could not connect: ' . mysql_error());}// Create databaseif (mysql_query("CREATE DATABASE `testi` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATEutf8_persian_ci",$con)){echo "Database created";}else{echo "Error creating database: " . mysql_error();}// Create tablemysql_select_db("testi", $con);$sql = "CREATE TABLE Persons(`FirstName` VARCHAR( 21 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci NOT NULL ,`LastName` VARCHAR( 21 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci NOT NULL)ENGINE = INNODB CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_persian_ci";mysql_query($sql,$con);mysql_close($con);?>

Mahbobe.prog
جمعه 03 مرداد 1393, 00:58 صبح
ممنون از پاسختون
اگه بخوام با اضافه کردن یک نسخه از دیتابیس به پوشه sql , بصورت اتومات این نسخه به اپشن های select فرم اضافه بشه چه راه حلی پیشنهاد میدین؟

Mahbobe.prog
جمعه 03 مرداد 1393, 01:01 صبح
سلام و درود .. اتفاقا سوال بسیار خوبی هست و من این سوال رو داشتم که چه جوری میشه قابلیت نصب گذاشت برای
cms شخصی مثل جوملا یا وردپرس :لبخندساده:
این خیلی عالیه که شما هم میخواین در این زمینه بدونین پس لطفا شما هم سوالی داشتین مطرح کنین

ravand
جمعه 03 مرداد 1393, 10:18 صبح
با استفاده از تابع زیر محتوای فایل sql رو بگیر بده به متغییر $sql .

$sql = file_get_contents("test.sql");
بعد با استفاده از .htaccess کاری کن که کسی نتونه فایل sql رو بخونه.