PDA

View Full Version : سوال: کار با sql desktop edition در c#

mz6488
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 18:25 عصر
سلام.یه سری نرم افزار حسابداری دیدم که از sql desktop edition که فکر کنم همون sql 2000 باشه استفاده میکنن.حالا چجوری میشه دیتابیس رو از طریق c# اتچ کرد؟چون که ظاهرا اگه یخوایم به sql express وصل بشیم یه خورده کوچولو زمان میبره ولی تو این حالت چون همیشه در حال اجراس زمان اتصال به دیتابیس کمتر میشه.نظر دوستان چیه؟

shahryari
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 19:42 عصر
از طریق اجرای اسکریپتها در سشارپ میتونی اتچش کنی

http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/suthish_nair/how-to-attach-databases-in-sql-server/Images/Image4.jpg

mz6488
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 20:44 عصر
تو sql که درست کار میکنه ولی از طریق c# که میفرستم به خاطر اینکه سطری میفرستم گیر میده.از کاراکتر \n هم استفاده کردم ولی جواب نداد.

mz6488
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 21:04 عصر
ممنون.ولی من می خوام از طریق دستورات cmd بهش وصل بشم.چون وقتی که دیتابیسی اتچ نباشه نمیشه از طریق ado بهش وصل شد

khokhan
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 21:29 عصر
ممنون.ولی من می خوام از طریق دستورات cmd بهش وصل بشم.چون وقتی که دیتابیسی اتچ نباشه نمیشه از طریق ado بهش وصل شد
همه کارها مانند sql express هست فقط اینکه یه چند تا dll رو توی رفرنسها بایستی داشته باشین و از همه مهمتر
یه Ce به دستورات اضافه می کنی به عنوان مثال در تعریف کانکشن sql express می نویسی SqlConnection ، اما در ورژن کامپکت SqlCeConnection بقیه دستورات هم اون Ce رو دارند
و ضمن اینکه یه نرم افزار Runtime هم روی سیستم نصب کنین

mz6488
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 21:52 عصر
همه کارها مانند sql express هست فقط اینکه یه چند تا dll رو توی رفرنسها بایستی داشته باشین و از همه مهمتر
یه Ce به دستورات اضافه می کنی به عنوان مثال در تعریف کانکشن sql express می نویسی SqlConnection ، اما در ورژن کامپکت SqlCeConnection بقیه دستورات هم اون Ce رو دارند
و ضمن اینکه یه نرم افزار Runtime هم روی سیستم نصب کنین

یه ذره دردسر داره.فکر کنم همون express کار کنم بهتره.مشکلم فقط تو تاخیر اتصال دیتابیس هست.میشه این مشکل رو با express حل کرد؟

khokhan
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 22:26 عصر
یه ذره دردسر داره.فکر کنم همون express کار کنم بهتره.مشکلم فقط تو تاخیر اتصال دیتابیس هست.میشه این مشکل رو با express حل کرد؟
چند تا مزیت عمده داره:
اولا نیاز به نصب سرور نداره و همه چیز برعهده اون نرم افزار Runtime که اشاره کردم هست
دیوما می تونی برای فایل دیتابیس نام کاربر و پسورد تعریف کنی و در همان حال هم می تونی اینکرایپت کنی
در عین اینکه سبک و کم حجم هست تقریبا اکثر امکانات sqlserver رو داراست
اغلب کارهایی که زیاد گسترده نیستند و حجم بسیار بالایی از اطلاعات رو ندارند رو جواب می ده

از همه مهمتر اینکه همون ابتدای اجرای اول برنامه می تونین کاری کنین تا فایل دیتابیس بی هیچ دردسری ساخته بشه
در ضمن نیاز به اتک کردن نداره

mz6488
یک شنبه 12 مرداد 1393, 08:28 صبح
چند تا مزیت عمده داره:
اولا نیاز به نصب سرور نداره و همه چیز برعهده اون نرم افزار Runtime که اشاره کردم هست
دیوما می تونی برای فایل دیتابیس نام کاربر و پسورد تعریف کنی و در همان حال هم می تونی اینکرایپت کنی
در عین اینکه سبک و کم حجم هست تقریبا اکثر امکانات sqlserver رو داراست
اغلب کارهایی که زیاد گسترده نیستند و حجم بسیار بالایی از اطلاعات رو ندارند رو جواب می ده

از همه مهمتر اینکه همون ابتدای اجرای اول برنامه می تونین کاری کنین تا فایل دیتابیس بی هیچ دردسری ساخته بشه
در ضمن نیاز به اتک کردن نداره

میشه برای نرم افزار حسابداری از expresss استفاده کرد؟بعد sql express مثل sql server همیشه تو حالت اجرا قرار داره؟

mz6488
یک شنبه 12 مرداد 1393, 09:14 صبح
تونستم با یه کدی دیتابیس رو تو express اتچ کنم که دفعات بعد نیازی به اتچ کردن نباشه.فقط نمیدونم برای نرم افزار حسابداری مناسبه یا نه؟یه جا خوندم که گفته بود نسخه express از همه هسته ها استفاده نمیکنه