PDA

View Full Version : تکنولوژی فوق العاده ی ATlas

msakbari
جمعه 29 اردیبهشت 1385, 12:18 عصر
با سلام و عرض ارادت به همه ی دستندرکاران عرصه نرم افزار

تکنولوژی Atlas در واقع تکنولوژی کپسوله شده ی ماکروسافت برای استفاده از تکنولوژی ای شبیه به Ajax است که اخیرا غوغایی برای کار با این نوع فعالیت به پا کرده .

همچنین یکی از موسسات نرم افزاری قبل از ماکروسافت سعی در کپسوله کردن و استفاده آسان
از این تکنولوژی را داشت که نتوانست بطور کامل مخصوصا برای کاربران دانت نت مفید باشد البته بد نخواهد بود اگر شما سری به این سایت بزنبد و برانامه آنرا دانلود کنید ! http://www.backbase.com
و اما Microsoft Atlas این برنامه را می توانید از http://www.atlas.asp.net دریافت کنید .
توضیحات لازم برای نصب کاملا داده شده و مشکلی نخواهد بود .
این کارها توسط یک DLL انجام می شود که با ید در شاخه Bin قرار گیرد.

من نیز آمادگی خودم را برای ارائه ای بحث حرفه ای و اصولی اعلام می کنم ولی دوست دارم این کار با سوال و جوابهای شما آغاز شود پس منتظر شما هستم

sh
جمعه 29 اردیبهشت 1385, 13:01 عصر
سلام
Atlas هنوز بصورت Community Technology Preview "CTP هست
و احتمالا کلی طول میکشه تا نواقصش برطرف شه

nazaninam
جمعه 29 اردیبهشت 1385, 16:28 عصر
من واقعا ازش راضی نیستم
خیلی کند هست مخصوصا وقتی دفعه اول لود میشه ...
همون صفحه refresh شه بهتره
ajax خیلی بهتره...

msakbari
جمعه 29 اردیبهشت 1385, 18:40 عصر
درسته تا حدی صحبت شما رو قبول دارم
شما حتما می دونید که خود تکنولوژی دات نت هم اگر به خوبی و با اصولی که ماکروسافت همیشه اونها رو تذکر داده استفاده نشه خیلی خیلی سرعت کمی خواهد داشت .

لطفا به این چند نکته که متذکر می شم توجه کنید ؟
1- دات نت امروز با دات نت یکی دو سال پیش خیلی فرق دارد مخصوصا از لحاظ IDE
Visual Stadio 2005بسیار بهتر شده و به نظر من اطلس هم به همین صورت بهتر خواهد شد و همچنین یاد گرفتن این تکنولوژی یه نظر من بیهوده و خالی از لطف نخواهد بود

2- در استفاده از اطلس من به نتایجی رسیدم که شاید گفتن اون بد نباشه
1- مثلا هیچ وقت اطلس رو با یک GrideView که خیلی حجم بزرگی داد و یا ViewState سنگینی دارد بکار نبرید.
2- بهتر است داده هایی که با اطلس سروکار دارند مثلا محتوای جدولی که به GrideView در واقع Bind شده است در سرور cache شوند.

امید وارم یکمی هم از شما روحیه بگیرم .
امیدوارباش .
--------------------------------------------------
بی سرو قد یار چه حاجت به جویبار ما را سرشک دیده کم از جویبار نیست

iekrang
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 03:54 صبح
ممنون میشیم اگر تجربیاتتون رو بیشتر در اختیار ما قرار بدید.

msakbari
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 20:18 عصر
نکته ای که باید متذکر شوم اینه که بهتره یک سری به سایت atls.asp.netبزنید
و فایل تصویری تدریس Scott را دریافت نمایید . حجم این فایل 10MG
اگر نتوانستید آن را دانلود کنید اطلاع دهید تا نکات بررسی شده آنرا بنویسم

manager
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 20:42 عصر
ما که با سرعت سرسام آور 20kps نمی تونیم مشاهده کنیم این یک. دو اینکه بهتره اینقدر شلوغ نکنیم و جنجال به راه نیاندازیم چون AJAX و یا ATLAS چیز جدید و خارق العاده ای نیست که ارزش این همه قیل و قال رو داشته باشه !!!!! Atlas فقط یه کتابخانه از کنترل هایی است که با Javascript نوشته شدن نه بیشتر !!!!!!

تکنولوژی خارق العاده Atlas

اصلا هم خارق العاده نیست و فقط یکسری کد Javascript هست !!!

تکنولوژی خارق العاده ای که می تونه اتفاق بیافته (که شروعش می تونه از AJAX باشه) در حقیقت تبدیل برنامه های Desktop Apps به Web Apps هست که الان در شرایطی نیستیم که بشه این کار رو تمام و کمال انجام داد ... ولی نگاه, یک نگاه خوب و باز هست..

nazaninam
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 21:06 عصر
من اونو دانلود کردم و دیدم
به نظرم نکته خاصی نداشت...البته خیلی وقته دیدمش
فقط یک گرید ویو رو داخل آپدیت پنل گذاشت و یاعلی ...

nazaninam
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 21:16 عصر
درسته تا حدی صحبت شما رو قبول دارم
شما حتما می دونید که خود تکنولوژی دات نت هم اگر به خوبی و با اصولی که ماکروسافت همیشه اونها رو تذکر داده استفاده نشه خیلی خیلی سرعت کمی خواهد داشت .

لطفا به این چند نکته که متذکر می شم توجه کنید ؟
1- دات نت امروز با دات نت یکی دو سال پیش خیلی فرق دارد مخصوصا از لحاظ IDE
Visual Stadio 2005بسیار بهتر شده و به نظر من اطلس هم به همین صورت بهتر خواهد شد و همچنین یاد گرفتن این تکنولوژی یه نظر من بیهوده و خالی از لطف نخواهد بود

1- مثلا هیچ وقت اطلس رو با یک GrideView که خیلی حجم بزرگی داد و یا ViewState سنگینی دارد بکار نبرید.
2- بهتر است داده هایی که با اطلس سروکار دارند مثلا محتوای جدولی که به GrideView در واقع Bind شده است در سرور cache شوند.

امید وارم یکمی هم از شما روحیه بگیرم .
امیدوارباش .
--------------------------------------------------
بی سرو قد یار چه حاجت به جویبار ما را سرشک دیده کم از جویبار نیست

دوست خوبم من یکtextbox به همراه یک button در update panel قرار دادم ولی بازم کند لود میشه اگه میخوای یه نیگا به این بنداز....
http://karyab.net/chat.aspx

msakbari
شنبه 30 اردیبهشت 1385, 23:37 عصر
بله NAzaninam همو ن طوری که گفتی سرعت متاسفانه کم است البته یک مقداری هم غیر طبیعی به نظر می یاد که باید دستورات مورد استفاده در Event ها بررسی بیشتری شود ممکن است مشکل از آنجا باشد .
البته ایده ایده خوبی است .

دوستان درسته من خودم هم هنوز دلیل صد در صد قانع کنند ه ای برای استفاده از atlas نمی بینم ولی به عقیده من باید با این ساختار جلو رفت و آنرا یاد گرفت و متمئنا در آیند ه ای نزدیک شاهد یک atlas بهینه خواهیم بود .

راستی شما هم اگه چیز جالبی از این تکنولوژی می دونید بنویسید . من هم کم کم شروع می کنم .

msakbari
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 00:16 صبح
از آقای Manager بابت محبتی که داشتند مرسی .
من کاملا صحبت شما رو قبول دارم اطلس و یا Ajax اصلا چیز جدیدی نیست .

به نظر شما آیا خارق العاده نیست ؟ منظور از خارق العاده بودن دقیقا کاری است که دارد انجام
می شود نه چند تا کد JScript . که شما هم به این مسئله اذعان نمده اید .

در ضمن فکر نمی کنم من جنجال به را ه انداخته باشم .

البته راستی اگه شما خالق و طراح Ajax بودید هم همین جوری صحبت می کردید .

بهتره اگه اطلاعاتی دارید اونا رو به رخ بکشید .
متشکرم

hpx
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 03:53 صبح
پیشنهاد می کنم یه نگاهی به prototype بندازید
prototype یه کتابخانه javascript یه
ajax فقط یکی از feature هاشه

msakbari
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 15:55 عصر
HPX لطفا بیشتر توضیح بده منظورت رو نفهمیدم .

nazaninam
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 19:00 عصر

آقاید MSAKBARI میشه این تذکر ها رو برامون بدید چون واقعا از سرعت کم کنترل های وب رنج میبرم

msakbari
یک شنبه 31 اردیبهشت 1385, 23:09 عصر
با سلام .
بچه ها استفاده کردن از کنترلها در حالت بهینه خیلی مهمه مثلا یه سایت می خوام بهتون معرفی کنم که واقعا بهینه است و از Ajax هم در این سایت بسیار بهینه استفاده شده .

خواهش می کنم بعد از اینکه صفحه لود شد ViewSource کنید تا کد html تولید شده را ببیتید
این کد حدود 500KB فقط ViewState داره . بالاخره یکی هم پیدا شد از دات نت استفاده بهینه کنه .

من این رو فاجعه می دونم

البته به غیر از ViewState کنترلی که برای نمایش جدول بکار رفته است هم بسیار بد و استفاده شده یکی از دلایلش هم اینه که برای هر Tr یک Style بسیار بزرگ استفاده کرده که می تونست این استایل رو تویه یه فایل قرار بده .

این سایت سایت معرفی محصول ParsDesign است که متعلق به شرکت ParsData است .
البته چون من خودم دستی در تولید محصولات CMS و Portal دارم می دونم که واقعا خوب کار
کرده اند ولی بعضی جاها واقعا خراب کردند نه خودشون رو بلکه دات نت رو .

http://www.parsdesign.com/default.aspx?page=Document&app=Documents&docId=11098&docParId=0

دوست دارم نظرتون را حتما بدونم .

msakbari
دوشنبه 01 خرداد 1385, 22:41 عصر
عنوز منتظر نظرتون در مرد لینک موجود در تاپیک قبلی هستم

msakbari
سه شنبه 02 خرداد 1385, 23:00 عصر
پس نظرتون چی شد .