PDA

View Full Version : سوال: آینده php در ایران و خارج

ali.motevali67
جمعه 03 مرداد 1393, 23:45 عصر
با سلامراستش من و دومادمون میخوام شروع به یادگیری php و یا java کنیم ولی به آیندهشون مردد هستیم.میخواستم بدونم که آینده این دو زبان چطوره؟در آینده کار واسش هست؟نیست؟چیکار کنیم؟و آینده این زبان ها به خصوص به خصوصی php(خیلی واسمون مهمه و اولویت 100% با این زبانه) در ایران و جهان چطوره؟بازار کار داره؟نداره؟درمجموع یه توضیحی در این باره بدید و اینکه کسایی که تجربه کار با خارجیا و اونور رو دارن یه توضیحی بدن که واسه اونور کار کردن باید خیلی حرفه ای باشیم؟اونوا از ما خیلی حرفه ای ترن؟استخدام تو خارج سخته؟و همچین چیزاییببخشید زیاد شد .عاشقتونم

seyed.mehdi
شنبه 04 مرداد 1393, 00:40 صبح
خوبه چون یک زبان اسونه و اکثر سایت ها با این زبان هستند

2020s1371
شنبه 04 مرداد 1393, 00:50 صبح
خوبه چون یک زبان اسونه و اکثر سایت ها با این زبان هستند

آسون و قدرتمند !

از یادگیریش پشیمون نمیشی:)

ali.motevali67
شنبه 04 مرداد 1393, 10:27 صبح
خب الان میشه واضح تر راهنمایی بکنید؟آینده داره؟نداره؟تو ایران آیندش چجوریه؟تو خارج آیندش چجوریه؟یاد بگیرم؟نگیرم؟:خجالت::قلب:

مهرداد سیف زاده
شنبه 04 مرداد 1393, 11:48 صبح
خب الان میشه واضح تر راهنمایی بکنید؟آینده داره؟نداره؟تو ایران آیندش چجوریه؟تو خارج آیندش چجوریه؟یاد بگیرم؟نگیرم؟:خجالت::قلب:

آینده همه زبانها خوبه از دات نت گرفته تا c و cpp و php و python و perl و خلاصه همه
ولی کاملا به توانایی های فرد و میزان علاقه اون به developer بودن ربط داره. این چیزی هست که از هر کدوم از برنامه نویسان با تجربه این تالا ر بپرسی بهت میگن
اگر علاقه به کدنویسی در شما وجود داره پس موفق میشید و میتونید برنامه نویس قابلی بشید که حتی فراتر از مرزها هم خواهان شما هستن ولی اگر صرفا برای کسب درآمد این شغل رو انتخاب کردید اکان داره بعدا به مشکل برخورد کنید. چون برنامه نویسی صرفا یادگیری 4 خط کدنیست بلکه حل مساله هست و بعضی اوقات باید به مشکلات کوچک و بزرگ بجنگی و دست و پا بزنی تا مشکلو حل کنی. که اگر علاقه داشته باشی بدون این که بهت فشار بیاد اون مشکل خود به خود حل میشه ولی اگر اون وقت علاقه چندانی نداشته باشی و این حرفه رو صرفا برای کسب درآمد انتخاب کرده باشی شاید بتونی مشکل رو حل کنی ولی در عوضش خودتو نابود کردی.
در کل از کسانی هستم که شدیدا با تغییر رشته بعضی از دوستان که چه میدونم از الکترونیک و مکانیک سوئیچ میکنن به برنامه نویسی مقابله میکنم. چون اوایل که با نرم افزارهای و سایتهای ساخته شده برخورد میکردم میدیدم مشکل داره میگفتم شاید ایراد شبکه و چیزهای دیگه هست ولی الان وقتی نگاه میکنم میبینم همین ابزارها بصورت کلنگی توسط افرادی که ظرف 1 ماه با شرکت توی دوره یا کلاسی برنامه نویس شده راه اندازی شده که این ابزارها انقد بد برنامه نویسی شده که حتی جایی برای رفع باگ هم نمونده

در کل به نظر من فقط علاقه و تلاش یک نفر رو برنامه نویس میکنه و کسب درآمد بیشتر به همراه داره نه یک خود زبان برنامه نویسی.

afee1990
شنبه 04 مرداد 1393, 13:53 عصر
همه زبان‌ها در آینده کارایی و بازار کار دارن. ولی اینم بگم که کسی از آینده خبر نداره ولی خوب یه سری زبون بودن قدیما مرده محسوب میشدن ولی بسته به نیاز الان رو بورسن. پس نباید دنبال این حاشیه‌ها بری و ببینی بعد از یادگیری اون زبون چه کارایی و رو چه پلتفرمهایی میتونی انجام بدی. اینه که آینده یه زبونو تضمین میکنه و php و جاوا هم الان رو بورسن و بازار کار زیادی هست براش.

hamedarian2009
شنبه 04 مرداد 1393, 15:00 عصر
یه چیزی رو بهتون بگم شما اگه واقعا برنامه نویس باشین نه اینکه صرفا چهار خط کد رو حفظ کرده باشین بلکه بتونید الگوریتم طراحی کنید و برنامه نویسی رو درک کنید حتی اگه php هم از بورس خارج بشه سوییچ از یه زبان به زبان دیگه هیچ کاری نداره چون منظق برنامه نویسی فرقی نداره سینتکس زبان ها رو هم با کمی خوندن یاد میگیرین پس نگران آینده نباشین

MMSHFE
شنبه 04 مرداد 1393, 21:45 عصر
البته فکر میکنم لازمه یکی دو نکته رو به توضیحات دوستان اضافه کنم چون احساس کردم سؤال اصلی که اوضاع فعلی و آینده کار با PHP هست، بی جواب مونده و همه یه جورایی دارن میگن اگه اوضاع خراب شد میتونی راحت سوئیچ کنی و از اینجور حرفها (البته این صحبتها رو کاملاً درست میدونم) :
1- زبانی که بیش از 80 درصد سایتهای دنیا طبق آمارهای رسمی (لینک (http://w3techs.com/technologies/comparison/pl-aspnet,pl-php)) باهاش طراحی شدن (بخصوص بزرگترین سایتهای دنیا مثل فیسبوک و توییتر و ویکی پدیا و...) به این راحتیها از دور خارج نمیشه
2- PHP یک زبان Open Source هست و معناش اینه که اگه هر زمانی به هر علتی، شرکتی به بزرگی Zend نخواد پشتیبانی از اون رو ادامه بده، سورسش دست خیلیها هست که میتونن کار رو ادامه بدن
3- PHP یک زبان تنها نیست. با کمک کتابخانه های PEAR چیزی حدود 14-13 هزار دستور داره که تقریباً هرجور کاری رو میتونه انجام بده و هر روز هم داره گسترده تر میشه (یک سر به phpclasses.org بزنید)

masiha68
یک شنبه 05 مرداد 1393, 10:15 صبح
نمی دونم چرا فک می کنین توی خارج از ایران با پی اچ پی معجزه می کنن ... همین زبانه و همین اصول و همین قواعد ، هرکسی اصول و قواعد رو رعایت کنه چ یه ایرانی و چه اجنبی وب اپلیکشنش کارایی لازم رو داره و قابل قبوله ...
پس اصولی یاد بگیرد و مطمئن باشید هیچ جایی دنیا کسی نمی تونه بهتون بگه چون شما ایرانی هستین پس سایتی که ساختین به درد نمی خوره .
در مرود اینده ی کاریش هم توی ایران ، ما یه کشور درحال توسعه هستیم . نت تازه وارد زندگی ما شده و تازه داره بخش جدا ناپذیر زندگی ما میشه ... شما فقط به امار فروشگاه های اینترنتی توی این چند ساله نگاه کنید ، فروش اینترنتی واقعا زیاد شده و مردم دارن عادت می کنن به این نوع خرید و فروش .... پس اینده ی خوبی داره و بازم بستگی به شما داره . فقط کسایی می تونن برنامه نویس قابلی بشن که واقعا عاشق برنامه نویسی باشن وگرنه توی همون سال اول زیر فشار کار نابود میشن و این رو در مورد چندتا از دوستای خودم دیدم با وجود اینکه همیشه کنارشون بودم و کمکشون کردم ولی بازم دووم نیاوردن و جا زدن

ali.motevali67
یک شنبه 05 مرداد 1393, 11:04 صبح
آخه این همه ابزارو سایت سازهای آماده و چیزای جور وا جور اومده که کار طراح هارو آسون کرده.درباره این چی میگید؟فروشگاه ساز-جوملا-و...
میشه درباره اینم یه توجیحی بکنید؟:لبخندساده:

مهرداد سیف زاده
یک شنبه 05 مرداد 1393, 11:36 صبح
آخه این همه ابزارو سایت سازهای آماده و چیزای جور وا جور اومده که کار طراح هارو آسون کرده.درباره این چی میگید؟فروشگاه ساز-جوملا-و...
میشه درباره اینم یه توجیحی بکنید؟:لبخندساده:

بله این ها هم هستن ولی این همه ابزار با چی نوشته شده؟ وردپرس با چی نوشته شده؟ جوملا با چی نوشته شده؟
تمام این ها پروژه های موفقی هستن که با php و ابزارهای اوپن سورس نوشته شدن
آیا این ها فقط نوشته شدن؟ یعنی نیاز به بروز رسانی یا سفارشی سازی برای مشتری های خاص رو ندارن.
صد در صد بیشتر مشتری هایی که از وردپرس یا جوملا استفاده میکنن نیاز به یک ماژول سفارشی هم دارن.
یا حتی بعضی از شرکت های محصولشون روی بستر وردپرس و جوملا و دروپال هست(مثلا سال گذشته یه شرکتی که توی لندن بود تقاضای همکاری داشت وقتی کسب و کارشون رو سوال کردم دیدم بیک سامانه املاک با جوملا درست کردن و اون رو برای مشتری ها سفارشی هم میکنن)
در هر حال هر چقدر php رشد کنه این ابزرارها هم رشد میکنن و هر چقدر این ابزارها بیشتر نصب بشه به تناسب همون نیاز به برنامه نویس php برای سفارشی سازی یا ایجاد تغییرات جزئی هست

shpegah
یک شنبه 05 مرداد 1393, 11:36 صبح
توجیه!! چه توجیهی ؟
متاسفانه توی ایران فقط توی همین زمینه ها کارمیشه وبرنامه نویسا رو آوردن به یکسری کارای روتین وتکراری که معمولا هم درآمدزایی نداره چون خلاقیتی توش نیست .
تمام برنامه نویسی شده دریافت اطلاعات ذخیره اطلاعات نمایش اطلاعات وحالا چند تا ماژول آماده از اینور اونور
اگر بیایم توزمینه های حرف مختلف و تخصص های خاص وارد بشیم میبینیم که حالا حالا ها اشباع نخواهد شد چون هنوز هندلش هم خورده نشده ! اون موقع است که برنامه نویسای واقعی خودشون رو نشون میدن در آمدهای قابل قبولی هم داره واز این رنج پایین درآمدها جهش در خوری خواهیم داشت

masiha68
یک شنبه 05 مرداد 1393, 11:56 صبح
یه سایتی بود که وردپرس بالا اومده بود و 11 تا جدول داشت ... من همونو خودم از نو نوشتم با 4 تا جدول ... سیستم هایی مثل وردپرس قراره واسه همه نوع کاربر جواب بدن ... چ اونایی که سایت شرکتی دارن ، چه اونایی که سایت خصوصی یا وبلاگی یا سایت واسه دانلود دارن پس باید شخصی سازی بشه
یه موض دیگه ای هم که هست یه دوستی یه قالب واسه وردپرس درست کرده بود ( اگه اشتباه نکنم سیب دانلود بود ) حدود یک و نیم گرفته بود ... در حالی من کل سایت رو با قالب یک و نیم میساختم .
شما سیستم عامل لینوکس رو در نظر بگیر ... اپن سورس و رایگانه . در امدشون فقط از خدماته ... همین وردپرس هم با پی اچی نوشته شده و شما اگه فردا مشتری خاست یه قسمتی به سایتش اضافه که می تونی افزونه شو بنویسی

ali.motevali67
یک شنبه 05 مرداد 1393, 12:03 عصر
دست همگیتون درد نکنه
خیلیا میگن برنامه نویسی خوب نیست و دستمزدش کمه.خیلی آدمو ناامید میکنن:افسرده:و میگن نباید روش به عنوان شغل حساب کرد ولی خیلیا هم میگن شغل پر درآمدیه.برنامه نویسی شغل پردرآمدی هست یا نه؟یا فقط تو ایران کم درآمده تو خارج پر درآمده؟

مهرداد سیف زاده
یک شنبه 05 مرداد 1393, 16:59 عصر
برنامه نویسی خود به خود شغل پردرآمدی نیست. البته منظورم این نیست شغل ضعیفیه. ببینید ما دکتر عمومی داریم با 10 تومن ویزیت و دکتر تخصصی داریم با 50 تومن ویزیت.
برنامه نویسی هم همینطوره. بعضی شرایط هست طرف سخت ترین پروژه ها رو با بهترین روش حل میکنه(یعنی روی design pathern ها تسلط داره) و همون مشکل رو یه برنامه نویس ساده و عادی حل میکنه ولی با میلیونها باگ و افتضاح کاری. یه برنامه نویس انقد دستش تو کار هست که براحتی هر ماژولی رو بدی دستش فورا راه میندازه تازه برای کار خودش optimize هم میکنه ولی یکی دیگه اصلا نمیدونه oop چی هست یا اصلا حال کد خوندن نداره تا چه برسه به optimize و این حرفا
در کل این تخصص برنامه نویسان هست که حقوق اون ها رو تعیین میکنه و شما اگر برنامه نویس خوبی باشید و شرکت خوبی رو هم پیدا کنید، اون شرکت به هر قیمتی شده شما رو جذف میکنه و همه جوره هواتون رو داره.
البته شما اگر قصدتون یادگیری یک تخصصی هست دیگه وقت رو تلف نکنید. چون دوستانی دارم که الان 3 ساله میخواد برنامه نویس بشه ولی هنوزم هر وقت منو میبینه میگه فلان زبان الان کارش چطوره به نظرت دیگه تخصصی یاد بگیرم خوبه؟
نرگس ساقی اگر مستی صد جام نداشت *** سر هر کوی و گذر این همه میخانه نبود
اگر php یا هر زبان دیگری شغل بدی بود، این همه پست و مقاله و برنامه نویس دور و برش نبودن.

Mohammadsgh
یک شنبه 05 مرداد 1393, 19:24 عصر
برنامه نویسی و php شغل آینده داریه.و درآمدشم بستگی به طرف داره.

[younes]
یک شنبه 05 مرداد 1393, 19:47 عصر
درود

چه طور میتونم در حل مسئله تخصص و تجربه کسب کنم اصلا برای تمرین حل مسئله باید از کجا شروع کنم ؟

ممکنه راهنمایی کنید؟

Mohammadsgh
یک شنبه 05 مرداد 1393, 20:58 عصر
درود
شما میتونید برای خودتون پروژه تعریف کنید برای نمونه cms.پروژه باعث میشه خیلی چیزا دستتون میاد و برای اینکه تجربه بیشتری داشته باشید به cms افرونه اضافه کنید یه هم چین کارهایی باعث میشه تجربتون زیاد شه:لبخندساده:

[younes]
یک شنبه 05 مرداد 1393, 22:15 عصر
این درسته که من برای مثال برای حل مسئله بیام و یه مسئله ریاضیاتی رو به صورت شبه کد بنویسم؟

ویا این که مثلا پروسه ی فروش آنلاین رو به صورت فلوچارت برای خودم رسم و تحلیل کنم؟این درسته؟

Mohammadsgh
یک شنبه 05 مرداد 1393, 23:16 عصر
اون فلوچارت زمانی هست که شما برنامه نویس حرفه ای باشید.شما میتونید یه پروژه به عنوان نمونه آزمون آنلاین ایجاد کنید و تجربتون بیشتر بشه:لبخندساده:برنامه نویس بیشتر کارهایی تجربی هست تا فلوچات و الگوریتم و ....:لبخندساده:

MMSHFE
دوشنبه 06 مرداد 1393, 17:10 عصر
اتفاقاً برخلاف شما من معتقدم بازار برنامه نویسی ایران خیلی بهتر از خارجه چون اونجا علیرغم وجود مشتریهای بیشتر و قیمتهای بهتر، رقبای بسیار قویتری هم وجود داره. اگه واقعاً برنامه نویس باشین، یک ایده نو تولید یا پیدا میکنید و با پیاده سازی اون، درآمد صدها پروژه رو کسب میکنید وگرنه باید چشمتون به در باشه که ببینید مشتری کی وارد شرکت شما میشه. این مسئله هم فقط خاص ایران نیست. سایتهای زیادی در دنیا تولید میشن و برنامه نویسهای خیلی زیادی هم وجود دارن ولی فقط یک مارک زاکربرگ در دنیا داریم. خیلیها در دنیا موبایل و کامپیوتر ساختن ولی فقط یک استیو جابز داریم که صنعت گوشیهای هوشمند رو متحول کرد. خیلیها سیستم عامل موبایل میسازن ولی فقط یک شرکت سیستم عامل مثل Android میسازه. فروشگاه اینترنتی در ایران زیاد داریم ولی فقط یک Digikala داریم. از این مثالها زیاده که همگی نشون میدن ایده برتر همیشه برنده است. پس یا خلاق باشین، یا با یک بازاریاب و BusinessMan موفق همکاری کنید.

MMSHFE
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 04:39 صبح
تو مو می بینی و من پیچش مو .... :چشمک:
دوست عزیز بنده هیجده ساله که توی بازار برنامه نویسی ایران دارم کار میکنم. پس لطفاً ژست باتجربگی نگیرین. با همه مدل مشتری از یک فرد عادی تا خود وزارتخونه هم کار کردم و خیلی خوب به اوضاع نابسامانی که هست مسلطم و با علم به همین آشفتگی هست که میگم بازار ایران خیلی جای کار و فعالیت مناسبی داره و تشنه ایده های نو و اجرای اونهاست. خیلی از بزرگان این عرصه مثل صاحب پی سی دانلود و... رو از نزدیک میشناسم و ارتباط کاری داریم. میدونید پی سی دانلود ماهانه فقط حدود شصت میلیون تومان از تبلیغات سایتش درآمد داره؟ میدونید دیجی کالا حدود یک میلیارد تومان در ماه فروش آنلاین داره؟ اگه حرفی رو به کسی میگم مطمئن باشید یک حرف بی پایه و اساس از روی بی اطلاعی نیست. این حرفهای ناامیدکننده رو فقط کسانی میزنن که فکر میکنن میتونن جلوی ورود رقبای جدید و تازه نفس رو به این میدون با چنین صحبتهایی بگیرن. دفعه اولی هم نیست که چنین نظراتی تو این سایت و جاهای دیگه مطرح میشه. در کل موفق باشید.

2020s1371
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 12:56 عصر
تو فکر نکنم حتی 18 سال هم سن داشته باشی ! حالا چه برسه به این که 18 سال هم سابقه داشته باشی :قهقهه:
و اینکه در دهاتی مثل شیراز مگر وزارت خانه داریم که در اونجا کار کردی ؟! :متفکر:
با این قیافه ضایعی هم که داری بعید میدونم از در خونه تون بیرون رفته باشی , چه جرات هم میکنی و درباره آینده php در ایران یا کشورهای خارجی نظر هم میدی .....
واقعا برای خودم متاسفم که وقتم رو در همچین سایت های cheap و عفونی حرام کردم ....

اولا مودبانه صحبت کنین ! اینجا چاله میدون نیست!
درثانی شما رعایت سن و احترام خودتون رو بکنین! و به دیگران هم احترام بزارید!
ثالثا موفق باشین!

Tarragon
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 13:40 عصر
تو فکر نکنم حتی 18 سال هم سن داشته باشی ! حالا چه برسه به این که 18 سال هم سابقه داشته باشی :قهقهه:
با این قیافه ضایعی هم که داری بعید میدونم از در خونه تون بیرون رفته باشی , چه جرات هم میکنی و درباره آینده php در ایران یا کشورهای خارجی نظر هم میدی .....
واقعا برای خودم متاسفم که وقتم رو در همچین سایت های cheap و عفونی حرام کردم ....

بابا سن بالا . با تجربه. پیر برنامه نویسی. تو آره بقیه نه.
منم متاسفم که سایتی مثل برنامه نویس که افراد به هم کمک می کنم محل ورود افرادی مثل شماست.

engmmrj
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 13:49 عصر

شبیه خلاف کارا حرف میزنی ! چند سال زندان بودی ؟ اونجا php یادگرفتی ؟
شما از برنامه نویس به زودی اخراج میشی و مجبوری در انجمن زندانیان برنامه نویس فعالیت کنی

MMSHFE
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 14:52 عصر

بنده الان 31 سالمه و از 13 سالگی توی کار برنامه نویسی بودم و رزومه من هم از www.ncis.ir/Resume.pdf (http://www.ncis.ir/Resume.pdf) قابل دریافته. کسانی هم که در این مدت بنده رو توی این سایت و بقیه جاهایی که فعالیت میکنم میشناسن، سطح سواد و اخلاق و ادب بنده رو تأیید میکنن و نیازی نیست شما در این مورد اظهار نظر کنید و بنده هم دلیلی نمیبینم بخوام خودمو به موجود بی ارزشی مثل شما اثبات کنم. همینکه درمورد دیگران از روی قیافه و... قضاوت میکنید، سطح شعور شما رو مشخص میکنه. ضمناً بد نیست بدونید بزرگترین پروژه های IT کشور در خارج از تهران داره انجام میشه و این طرز فکر شما که تهران یعنی ایران و ایران یعنی تهران هم دفعه اولی نیست که مطرح میشه (توی انتخابات هم خیلیا میگفتن چه معنی داره رأی یک روستایی با رأی تهرانی مساوی باشه). بد نیست بدونید وزارتخونه های تهران خیلی پروژه های IT و... رو به برنامه نویسان شهرهایی مثل شیراز و اصفهان و... میسپارن. اگه دانش فنی خوبی داشته باشین، از همه جا دنبالتون میان برای کار و نیازی نیست حتماً ساکن تهران باشین. بهرحال برای اینکه وقتتون بیشتر از این هدر نره، شناسه کاربری شما رو به دلیل توهین به کاربران مسدود میکنم و پستهای شما هم حذف خواهد شد.

احسان!
چهارشنبه 08 مرداد 1393, 20:01 عصر
بچه خفن با این وضعیت سواد و املا و انشات انتظار داری ماهی ده میلیون هم در بیاری؟:|
فعلا ده بار بنویس گذاشتن.(حیف که بقیه پست هات حذف شد و الا تکلیف بیشتری میدادم.)
چند تا کتاب که میتونه برات مفید باشه: بخوانیم اول دبستان، بنویسیم اول دبستان....
پ.ن:تا حالا از یه کیلومتری خونتون اونور تر رفتی؟:متفکر:

ab.ali
پنج شنبه 09 مرداد 1393, 01:59 صبح
من خودم به این که شهرستانی هستم افتخار می کنم، حالا بنده خیلی سنی ندارم ولی بدون خیلیا هم شعورشون و هم سوادشون از تویی که خیلی احساس بزرگی و با سوادی می کنی بیشتره. در ضمن عذر می خوام که همچین چیزی رو می گم ولی فکر نمی کنم در حد تهرانی های اصیل باشه که این قدر بی ادب باشن، تو هم فکر می کنم از یک جایه دیگه بلند شدی اومدی اونجا و این قدر به خودن می بالی، واقعا برات متاسفم!

ali.motevali67
جمعه 10 مرداد 1393, 19:08 عصر
ما یه تیپیک ساده زدیم به کجا کشوندینش:ناراحت:این بحث ها واقعا زشته و در خور این انجمن و ایران نیست:افسرده:
فقط یه ایده خوب میتونه درآمد زیادی رو برای من داشته باشه؟یا با سر کار رفتنم میشه به درآمد بالایی رسید؟
اگر میشه من رو یه راهنمایی کنید:قلب:

armsoftpc
شنبه 11 مرداد 1393, 00:05 صبح
با سلام به همه ی دوستان

شما بهتر خفه شی، بی شعور تازه به دوران رسیده!!!
تو خودت چه پخی هستی که اینطور صحبت می کنی. برو گمشو همون جایی که بودی!:قهقهه:
من چهار سال ایشون رو می شناسم، تا حالا جز ادب و پاسخگویی به سوالات دوستان و راه اندازی نهاد هیچ عیبی ازشون ندیدم.
اما تو چی؟!

ali.motevali67
شنبه 11 مرداد 1393, 11:08 صبح
دوستان اگر میشه جواب منو بدید:ناراحت:

MMSHFE
شنبه 11 مرداد 1393, 12:02 عصر
فقط یه ایده خوب میتونه درآمد زیادی رو برای من داشته باشه؟یا با سر کار رفتنم میشه به درآمد بالایی رسید؟

ببینید، برنامه نویسی هم مثل هر شغل دیگه است. اگه ایده نو نداشته باشین، میشه مثل یکی از مشاغل دولتی که یک کار روزمره رو باید هرروز انجام بدین و آخر ماه هم منتظر حقوقتون باشین. طبیعتاً با این حقوقها و اوضاع هزینه های جاری نمیتونید انتظار داشته باشین که دخل و خرجتون همیشه به هم بخوره. البته شاید هم این اتفاق بیفته ولی انتظار درآمد عالی نداشته باشین. تنها خوبی سر کار رفتن اینه که دغدغه پیدا کردن پروژه رو ندارین و پروژه رو کارفرما پیدا میکنه و شما انجام میدین ولی همونطور که گفتم، یک کار روتین رو هرروز انجام خواهید داد که حالا این کار روتین، تولید وب اپلیکیشنهای مختلف خواهد بود که در اکثر مواقع امکانات یکسانی خواهند داشت. حتی اگه یک ایده نو و پردرآمد هم مطرح بشه، باز هم شما فقط مجری خواهید بود و پول اصلی رو صاحب ایده کسب خواهد کرد. بخاطر این چیزاست که میگم خودتون خلاق باشین نه اینکه توی کارمندی یک شرکت بعنوان برنامه نویس وب، درآمدی نباشه.

MMSHFE
شنبه 11 مرداد 1393, 12:03 عصر
من چهار سال ایشون رو می شناسم، تا حالا جز ادب و پاسخگویی به سوالات دوستان و راه اندازی نهاد هیچ عیبی ازشون ندیدم.

ممنون از نظر لطف و حمایتتون. فقط یک چیزی رو نفهمیدم. الان ادب و پاسخگویی و راه اندازی نهاد، عیب شد یا حُسن؟ :چشمک:

Mohammadsgh
شنبه 11 مرداد 1393, 14:16 عصر
من تو چند شرکت کار کردم.آقای شهرکی سطح دانش برنامه نویس های ایرانی خیلی پایینه.یکی از مدیرعامل ها میگفت پیش از من 18 تن از برنامه نویس های php اومدن هیچ کدوم css بلد نبودن.این یعنی فاجعه:افسرده:ایران نهاد کمک خیلی زیادی برای برنامه نویس های php کرده:تشویق:
ای کاش به جز وب زبان های دیگه ای مانند java رو هم آموزش میداد.:لبخندساده:

MMSHFE
شنبه 11 مرداد 1393, 16:18 عصر
کم کم ایران نهاد داره کار روی پکیجهای دیگه رو هم شروع میکنه. مباحثی مثل NET. و برنامه نویسی دسکتاپ و موبایل و... ولی چیزی که مهمه اینه که به عقیده شخصی من، اون مدیرعامل هنوز درک درستی از کار تیمی پیدا نکرده. اگه به کشورهای دیگه و تخصصهای برنامه نویسان وبشون دقت کنید میبینید که خیلیها هستن که توی بخش CSS گزینه هایی مثل «آشنایی نسبی» یا «عدم آشنایی» رو انتخاب میکنن و به ندرت پیش میاد که یک Web Developer مهارتهای یک Web Designer رو داشته باشه. منتها در ایران چون در اکثر پروژه ها، کار تیمی داریم منتها بصورت تیمهای یک نفره! بخاطر همین از دید اون مدیرعامل محترم (که نمونه اش تو ایران کم نیست متأسفانه) این مسئله یک فاجعه بوده.

Mohammadsgh
شنبه 11 مرداد 1393, 22:08 عصر
1-دقیقا همینه,منو به عنوان برنامه نویس php استخدام کرده.بهم میگه کارهای css(منظورش ui هست) با تو.من که کم کم تجربم داره زیاد میشه دارم به حرف های آقای شهرکی میرسم.که تو ایران تو شرکت کار کردن به درد نمیخوره و روند پیشرفت تو php کند میشه.باید یه ایده خوب داشت و از اون ایده ها درآمد زایی کرد:لبخندساده: