PDA

View Full Version : سوال: کار با کوکی ها

SohrabYousefi
شنبه 04 مرداد 1393, 14:26 عصر
سلام به همگی .
دوستان من دارم برای یک فروشگاه سبد خرید می نویسم . می خوام هر بار که کاربر مرورگر رو باز کرد ، سبد خریدش توسط یه اسکریپت فیلتر بشه . یعنی اگه محصول موجود در سبد خرید کاربر در سایت موجود نبود ، از سبد خرید هم حذف بشه .
کوکی های سبد خرید هم به صورت آرایه سِت شده اند . حالا برای حذف همچین کوکی ای که درونش آرایه هست ، بدون ریفرش کردن مرورگر چیکار باید کرد ؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید. مرسی

afee1990
شنبه 04 مرداد 1393, 15:15 عصر
با جاوا اسکریپت میتونی این کارو انجام بدی

vahidqara
شنبه 04 مرداد 1393, 15:30 عصر
چرا کوکی؟!! چرا session نه؟
حتما میشه با ajax

azowghi
شنبه 04 مرداد 1393, 21:46 عصر
سلام
دوستمون آقا وحید راست میگن با session کار کنید که صفحه رو که بست سبد خریدش پاک بشه و مشکلی هم پیش نیاد
کوکی بهتره نباشه کلا

SohrabYousefi
یک شنبه 05 مرداد 1393, 00:52 صبح
سلام
دوستمون آقا وحید راست میگن با session کار کنید که صفحه رو که بست سبد خریدش پاک بشه و مشکلی هم پیش نیاد
کوکی بهتره نباشه کلا

سیستمی که دارم می نویسم ایجاب می کنه که از کوکی استفاده کنم. نباید با بسته شدن مرورگر سبد خرید از بین بره .

azowghi
یک شنبه 05 مرداد 1393, 18:32 عصر
از دیتابیس استفاده کنید بهتره به نظرم
اونطوری کنترل اینکه محصولی که توی سبد خرید هست آیا در انبار موجود هست کار راحت تریه

abolfazl-z
یک شنبه 05 مرداد 1393, 22:10 عصر
سیستمی که دارم می نویسم ایجاب می کنه که از کوکی استفاده کنم. نباید با بسته شدن مرورگر سبد خرید از بین بره .

خوب میتونید lifetime کوکی را برای یک هفته تنظیم کنید.

setcookie('sabad_kala','value',strtotime('+1 week')); //for 1 week
setcookie('sabad_kala','value',0); //close browser

abolfazl-z
دوشنبه 06 مرداد 1393, 10:29 صبح
سلام به همگی .
دوستان من دارم برای یک فروشگاه سبد خرید می نویسم . می خوام هر بار که کاربر مرورگر رو باز کرد ، سبد خریدش توسط یه اسکریپت فیلتر بشه . یعنی اگه محصول موجود در سبد خرید کاربر در سایت موجود نبود ، از سبد خرید هم حذف بشه .
کوکی های سبد خرید هم به صورت آرایه سِت شده اند . حالا برای حذف همچین کوکی ای که درونش آرایه هست ، بدون ریفرش کردن مرورگر چیکار باید کرد ؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید. مرسی

من متوجه سوال تون نبودم

میتونید از پلاگین جیکوئری استفاده کنید.

https://github.com/carhartl/jquery-cookie

به قسمت Delete cookie: توجه کنید.

SohrabYousefi
دوشنبه 06 مرداد 1393, 13:05 عصر
مرسی از همگی دوستان .